zajo
19.03.09,08:23
Prosím Vás to sa naozaj v money nedajú zaúčtovať uzávierkové operácie neovplyvňujúce základ dane alebo mám niečo zle nastavené?
Aňa
19.03.09,09:03
Popíš podrobnejšie svoj problém, pretože aj ja som mala to isté, ale potom som to riešila piamo s cíglerovcami. SKúsim ti pomôcť, ak budem vedieť.
zajo
19.03.09,09:10
ďakujem. celý rok som účtovala platbu stravných šekov ako VNZD , teraz chcem zaúčtovať spotrebu stravných lístkov za rok 2008 podľa počtu odpracovaných dní cez uzávierkové operácie do réžie - toto sa mi zaúčtovať dá. ale keď chcem odúčtovať tú istú sumu z výdavkov neovplyvňujúcich zd tak to ma už nepustí že vraj "zadaný pohyb neovplyvňuje príjem alebo výdaj"
Aňa
19.03.09,09:17
Ja som mala problém s majetkom, ale skús to dať ako príjem v tej isej sume alebo mínusovým znamienkom), čo to spraví a skontroluj v deníku.
zajo
19.03.09,09:22
Ja som mala problém s majetkom, ale skús to dať ako príjem v tej isej sume alebo mínusovým znamienkom), čo to spraví a skontroluj v deníku.
nepomáha ani to, vôbec mi v uzávierkových operáciách nechce zobrať pohyb neovplyvňujúci základ dane.
Aňa
19.03.09,09:28
A keď si ideš pozrieť peňažný denník musíš mať nastavený dátum od 1.1.2008 do 31.12.2008 a potom začiarknuté okienko aj vrátane uzávierkových operácií
zajo
19.03.09,09:34
A keď si ideš pozrieť peňažný denník musíš mať nastavený dátum od 1.1.2008 do 31.12.2008 a potom začiarknuté okienko aj vrátane uzávierkových operácií
vieš, nie že by mi ten pohyb nezobrazovalo, mne sa ten pohyb nedá vôbec zaúčtovať cez uzávierkové operácie. rozmýšľam že by som to urobila cez banku ako príjem a výdaj ale toto nebude správne z hľadiska postupu...
Aňa
19.03.09,09:44
Tak budeš musieť ísť asi cez kartu majetku, pokiaľ si už účtovala nejaky majetok. Skús toto,či ti to zoberie. Ale sprav len zjednodušené kartu.
zajo
19.03.09,09:50
Tak budeš musieť ísť asi cez kartu majetku, pokiaľ si už účtovala nejaky majetok. Skús toto,či ti to zoberie. Ale sprav len zjednodušené kartu.
ako zaúčtovať stravné lístky cez majetok?
bučo
25.03.09,06:41
ahojte, ja mam takyto isty problem z uzavierkovymi opraciami, chcem úctovat nadspotrebu.AKO?
Dakujem
zajo
25.03.09,07:02
ahojte, ja mam takyto isty problem z uzavierkovymi opraciami, chcem úctovat nadspotrebu.AKO?
Dakujem
mínusovým zápisom pohybu výdaj za réžiu či tovar - to ti pôjde.
bučo
26.03.09,09:25
to mam zauctovat v uzavierkovych opreraciach, alebo v pokladni.
dakujem
zajo
26.03.09,10:14
to mam zauctovat v uzavierkovych opreraciach, alebo v pokladni.
dakujem
predpokladám že nadspotreba bola účtovaná v priebehu roka ako réžia alebo tovar z pokladne alebo banky. Takže ako peňažný pohyb to zaúčtované bolo, teraz treba v uzávierkových operáciách mínusovým zápisom zaúčtovať nadspotrebu v pohybe réžia alebo tovar.
Maxinka
04.03.10,12:48
Ja by som chcela cez Uzáv.oper. - urobiť Odpis pohľadávky ( mám papier z súdu - takže môžem)- aby išla do PNZD. Ale nejde TO.Má niekto skúsenosť ako to spraviť??
zajo
15.03.10,07:16
Ja by som chcela cez Uzáv.oper. - urobiť Odpis pohľadávky ( mám papier z súdu - takže môžem)- aby išla do PNZD. Ale nejde TO.Má niekto skúsenosť ako to spraviť??

účtuješ v PÚ?
sybila3
18.03.10,12:53
čo všetko tlačíte na konci roka v MS3? Chcela by som si len overiť, či to mám všetko, ako robíte inventúru účtova, tak že si vytlačíte pohyby a okontrulujete zostatok? ď
Jara
12.04.10,06:07
Prosím o pomoc. Účtovala som v Money S3 v PÚ rok 2009 a zároveň rok 2010. Teraz som chcela uzavrieť rok 2009 a previesť PS do roku 2010 a zároveň, aby mi prevzalo už zaúčtované pohyby v roku 2010. Uzavrieť rok 2009 mi uzavrelo, ale PS v účtovnom denníku v roku 2010 nemám. Keď sa pozriem na banku a pokladňu, tak PS mám, ale asi mi ešte chýba nejaký krok, prosím Vás poraďte mi čo mám ešte urobiť. Ďakujem pekne.
Timka1
12.04.10,06:13
Prosím o pomoc. Účtovala som v Money S3 v PÚ rok 2009 a zároveň rok 2010. Teraz som chcela uzavrieť rok 2009 a previesť PS do roku 2010 a zároveň, aby mi prevzalo už zaúčtované pohyby v roku 2010. Uzavrieť rok 2009 mi uzavrelo, ale PS v účtovnom denníku v roku 2010 nemám. Keď sa pozriem na banku a pokladňu, tak PS mám, ale asi mi ešte chýba nejaký krok, prosím Vás poraďte mi čo mám ešte urobiť. Ďakujem pekne.

Ahoj Jara,

daj si uskutočniť uzávierku v roku 2009, po narátaní uzávierky máš tam možnosti - prevod, klikni na to a prevedie ti do nového roku (musíš zaškrtnuť rok 2010) počiatočné stavy salda, dph, pokladnice a účtov z roku 2009

- naviesť stavy - zaklikneš a funkcia prenesie stavy zo starého roku do nového roku

mne to funguje, tak dúfam, že aj tebe to pôjde
Jara
12.04.10,06:20
Prosím Vás, kto pracujete s Money S3 v PÚ, poraďte mi, čo som neurobila správne. Účtovala som súčasne rok 2009 aj rok 2010. Teraz som urobila uzávierku roku cez uzávierkové operácie. Rok 2009 mi k 31.12.2009 uzavrelo, mám to v účtovnom denníku, keď si otvorím ale rok 2010 nemám navodené poč. stavy v účtovnom denníku. Keď ale pozriem banku a pokladňu tak mám tam všetky stavy z konca roka. Aký krok mám ešte urobiť, aby som mala v účt. denníku PS k 1.1.2010. Ďakujem
Jara
12.04.10,06:36
Timka, prepáč, napísala som to 2x, čosi mi blbne Porada, alebo internet, neviem, ale dík, že si sa ozvala, tak skúsim to ešte raz opísať:
cez účtovníctvo, uzav. operácie a uzav. roka, keď kliknem na prevod tak mi dá takú tabuľku vyberte rok do ktorého sa bude prevádzať. Mám tam 2010 rok.009. Tak som tam dala OK. To naviesť stavy mi nesvieti, tak zrejme sa na to už nedá kliknúť, lebo už som to zrejme previedla. Len keď si zase otvorím agendu rok 2010 tak v účt. denníku nemám poč. stavy. Prosím, skús mi na to pozrieť, neviem kde by som mala ešte pozrieť. V agende 2010? Možno tam som mala dať ešte stiahnúť...
Timka1
12.04.10,06:39
Timka, prepáč, napísala som to 2x, čosi mi blbne Porada, alebo internet, neviem, ale dík, že si sa ozvala, tak skúsim to ešte raz opísať:
cez účtovníctvo, uzav. operácie a uzav. roka, keď kliknem na prevod tak mi dá takú tabuľku vyberte rok do ktorého sa bude prevádzať. Mám tam 2010 rok.009. Tak som tam dala OK. To naviesť stavy mi nesvieti, tak zrejme sa na to už nedá kliknúť, lebo už som to zrejme previedla. Len keď si zase otvorím agendu rok 2010 tak v účt. denníku nemám poč. stavy. Prosím, skús mi na to pozrieť, neviem kde by som mala ešte pozrieť. V agende 2010? Možno tam som mala dať ešte stiahnúť...

naviesť stavy ti za bežných okolnosti nesvieti, musíš dať urobiť uzávierku a ti zasvieti naviesť stavy a vtedy to urob, dá sa to aj viac krát, ale len po uskutočnení uzávierky ak z okna odídeš zase ti nebude svietiť
Jara
12.04.10,06:44
Timka a v roku 2010? Teraz dám urobiť uzávierku? Neuzavrie mi to rok 2010? Bojím sa, že niečo pokašlem. Prosím maj trpezlivosť. Ďakujem
Timka1
12.04.10,06:49
Timka a v roku 2010? Teraz dám urobiť uzávierku? Neuzavrie mi to rok 2010? Bojím sa, že niečo pokašlem. Prosím maj trpezlivosť. Ďakujem

daš urobiť uzávierku v roku 2009 a tam ti vysvieti naviesť stavy a potom to odklikneš a daš naviesť do roku 2010

v roku 2010 nerobíš nič len z 2009 navodzuješ stavy
Jara
12.04.10,07:04
Hm, ale veď to som dala urobiť. Veď som odklikla rok 2010.rok009 a dala OK. Ale keď otvorím agendu 2010 tak v účt. denníku to nemám, zrejme ešte niekde bolo treba zadať, že nech mi prepíše už ten existujúci rok 2010 na aktuálny. Teraz keby som to robila, tak zrejme len ešte raz by som musela dať odstrániť uzávierku a tak dať urobiť znova, ale čo tým dosiahnem? Som nejaká bezmocná. Je to asi preto, lebo už som mala otvorenú tu agendu. Malo by mi ju len prepísať na aktuálny stav...
Timka1
12.04.10,07:16
Hm, ale veď to som dala urobiť. Veď som odklikla rok 2010.rok009 a dala OK. Ale keď otvorím agendu 2010 tak v účt. denníku to nemám, zrejme ešte niekde bolo treba zadať, že nech mi prepíše už ten existujúci rok 2010 na aktuálny. Teraz keby som to robila, tak zrejme len ešte raz by som musela dať odstrániť uzávierku a tak dať urobiť znova, ale čo tým dosiahnem? Som nejaká bezmocná. Je to asi preto, lebo už som mala otvorenú tu agendu. Malo by mi ju len prepísať na aktuálny stav...

ja som tiuež účtoval 2010 kým som nemala uzatvorený rok 2009 a mne to funguje dobre, ja mám všetky stavy v účtovnom denníku

v roku 2010 už nič nenastavuješ, všetko sa ti musí preniesť z roku 2009

a máš v účtovnom denníku usporiadané podľa čísla riadku? lebo ak nie budeš mať počiatočné stavy rozhádzané, takže si ich zoraď, choď na začiatok a budeš ich tam mať
Jara
12.04.10,07:21
Timka, ďakujem za trpezlivosť, urobila som to odznova v roku 2009 a už to je v poriadku. Mám to v roku 2010 prenesené. Neviem kde som robila chybu, ale je to už tak, ako som to chcela mať. Dala som ti bodík a som vďačná za usmernenie. Pekný dník
Timka1
12.04.10,07:30
Timka, ďakujem za trpezlivosť, urobila som to odznova v roku 2009 a už to je v poriadku. Mám to v roku 2010 prenesené. Neviem kde som robila chybu, ale je to už tak, ako som to chcela mať. Dala som ti bodík a som vďačná za usmernenie. Pekný dník

aj ja som rada, že sa ti to podarilo, nepočula som síce rachot, ale určite ti spadol kameň zo srdca, že je to ok ..... :)