hydrosan
19.03.09,09:09
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ak je v technickom preukaze uvedený iba manžel ako vlastník vozidla je nutné aby s predajom súhlasila aj manželka a musí byť kúpna zmluva uzatvorená s oboma manželmi alebo stačí ak je ako predávajúci uvedený iba manžel?
Ďakujem, H.
kyblik
19.03.09,08:16
Vlastnik vozidla auto predava a nepotrebuje k tomu suhlas nijakej tretej osoby. Tzn. na kupnej zmluve je uvedeny vo vasom pripade iba manzel. Podpis predavajuceho na kupnej zmluve musi byt riadne overeny. V pripade, ze auto predava tretia osoba - napr. manzelka, potrebuje na matrike (u notara) overene splnomocnenie od vlastnika daneho vozidla.
Zoltán Kovács
19.03.09,08:22
Paradoxom je, že keĎ auto bolo nadobudnuté počas manželstva, tak patrí do BSM. Teda aj manželke. ;)
kyblik
19.03.09,08:38
No prave toto nevieme za akych okolnosti sa auto predava. Ak ho predava jeden z manzelov bez suhlasu druheho je to dovod na zrusenie bezpodieloveho spoluvlastnictva, pretoze sa ten prvy obohacuje na ukor toho druheho... Je to podobne ako nicenie spolocneho vlastnictva, domacnosti a pod. Dufam, ze toto nie je ich pripad.;)
lucil
16.09.09,12:42
Dobry,chcela by som sa opýtat, mamin ex manžel predal auto ešte počas manželstva načierno. Auto si vzali na splátky a mama bola spoludlžník. Mamu teraz nahána sud a chce po nej splátky za auto, ktore ani nemame. Co sa s tym da robit?
Flinstone
16.09.09,17:58
No prave toto nevieme za akych okolnosti sa auto predava. Ak ho predava jeden z manzelov bez suhlasu druheho je to dovod na zrusenie bezpodieloveho spoluvlastnictva, pretoze sa ten prvy obohacuje na ukor toho druheho... Je to podobne ako nicenie spolocneho vlastnictva, domacnosti a pod. Dufam, ze toto nie je ich pripad.;)
auto bolo spoločné... a peniaze z predaja tiež... takže aké obohacovanie na úkor druhého... to by sa potom dalo tvrdiť aj vtedy ak jeden z manželov si dá na obed sviečkovicu a druhý halušky....
Watson
16.09.09,18:37
Dobry,chcela by som sa opýtat, mamin ex manžel predal auto ešte počas manželstva načierno. Auto si vzali na splátky a mama bola spoludlžník. Mamu teraz nahána sud a chce po nej splátky za auto, ktore ani nemame. Co sa s tym da robit?

Dôležité je, či po rozvode došlo aj k vyporiadaniu BSM. Ak nie, tak mama nech urýchlene podá návrh na súd. Samozrejme dôležité je aj to, či okrem toho auta nadobudli počas manželstva aj iné majetkové hodnoty do BSM (byt, úspory, vybavenie domácnosti a pod.).
kaco11
17.09.09,04:26
Otazka. Co sa tyka Bsm nie je tento pojem aktualny az v pripade rozvodu? Ved ked som na technicaku ja auto bolo nadobudnute pocas manzelstva a pocas trvania man.ho predam tak tam nie je bsm lebo peniaze "teoreticky"su spolocne.