JULI
04.07.05,21:56
Chcela by som vediet, ci niekto dostal pokutu za nesplnenie si oznamovacej povinnosti a to v troj-dnovom omeskani oznamovacej povinnosti o prijme, vydaji a stave zasob spotrebitelskeho balenia liehu, ako predkladatel oznamenia na Colny urad. Colny urad dal pokutu vo vyske 2.000.- Sk za nesplnenie si tejto povinnosti /oneskorene podanie oznamenia/. Bolo mi trochu naznacene, ze je medzera v Colnom zakone t.j.105/2004 a prepojenim na 511/1992. Je mozne odvolanie ale neviem ako na to. Ak uz niekto ma skusenost s rozhodnutim o ulozeni pokuty za oneskorene podanie oznamenia prosim o radu. Dakujem.
lenkak
05.07.05,16:00
Už sme to tu preberali, skús si zadať vyhľadávanie, ja som Ti našla link:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=9481&page=4&pp=10
JULI
05.07.05,16:54
Dakujem, prezrela som vsetky prispevky, nasla som ich. Ale je nejaka medzera v zakone, bola som na to upozornena na CU ale len v skratkach. Takze odvolanie skusim nejako vymysliet. Skusim to. Co to spravi.
lenkak
05.07.05,16:57
Skús a potom nám napíš aj výsledok ako si dopadla, bude to zaujímať aj ostatných Poraďákov.
BEATA7777
05.07.05,19:50
AHOJTE VIEM MI NIEKTO PORADIť KTO JE PLATITEĽ SPOTREBNEJ DANE A KTO BY VEDE čO JE TO ZA ZAKON §14 ODS.3 ZAKONA č.105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu
nano
05.07.05,20:54
Juli,ja som skúsil aj odvolanie a nepomohlo,pokuta bola aj tak ,potom sa mi to stalo 2x a už bola 4 000,- sk.No ale skús.
lenkak
05.07.05,20:54
Platiteľ spotrebnej dane z liehu je ten, kto vyrába lieh, plní do fliaš a dáva kolky. Miesto kde sa tento lieh vyrába sa nazýva daňový sklad.
§ 14 ods. 3 zákona 105/2004 Z.z. píše:
Daňový dlžník neuvedený v odseku 2 je povinný podať CU daňové priznanie najneskôr do troch pracovných dní nasledujúcich po dni vzniku daňovej povinnosti a v rovnakej lehote zaplatiť daň, ak tento zákon neustanovuje inak.
alušik
06.07.05,14:24
Ja som tu pokutu tiez dostala. Pisala som odvolania, prosila, ze sme v zlej financnej situacii a tak. Aj tak sa nezlutovali a dali pokutu 4000 Sk, aj ked to bolo prvy krat... Takze na nejake odpustenie pokuty moc neverim. Musia si aj takymto sposobom zvysovat prijmy do statneho rozpoctu.
dana9
14.02.06,13:21
Čo sa týka opakovaného nesplnenia oznamovacej povinnosti, tak tam odporúčam vždy podať odvolanie proti uloženej pokute z jednoduchého dôvodu - colné orgány si toto ustanovenie zle vysvetľujú a to z nasledovného dôvodu:
Skutok, ktorý je tvorený viacerými čiastkovými útokmi vedenými s jednotným zámerom, ktoré napĺňajú rovnakú skutkovú podstatu a ktoré sú spojené rovnakým alebo podobným spôsobom vykonania a blízkou súvislosťou v čase a predmete útoku je potrebné posudzovať ako pokračovanie v porušovaní právneho predpisu, t. j. ide o jeden daňový delikt, za ktorý môže byť uložená jedna sankcia. Ak konanie subjektu vykazovalo prevažne tie isté znaky, a tieto neboli postupne zistené a sankcionované, nejde o opakované porušenie zákona, ale o pokračujúce porušenie zákona (pokračujúci delikt). Vychádzajúc z uvedených skutočností, takéto konanie nie je možné posúdiť ako viacero konaní, ktorými bola viackrát naplnená rovnaká skutková podstata daňového deliktu, ale ide o pokračovanie v protiprávnom konaní. Takéto právne posúdenie konania subjektu preto odôvodňuje uloženie len jednej sankcie.