erikbencik
19.03.09,11:25
Nevyznate sa tu niekto trochu viac do fotoaparatov? Chcem si kupit novi, výber som zužil na tieto dva: PANASONIC LUMIX DMC TZ5 alebo OLYMPUS FE5010 a neviem sa rozhodnút. Asi viac preferujem ten panasonic, ale ten olympus je zas lacnejší. Vyznáte sa niekto?
Pohar
19.03.09,11:11
Panasonic TZ5 9 Mpx / 10x opticky zoom / opticka stabilizacia / mnozstvo funkcii pre zacinajuceho fotografa - hlavna vyhoda stabilizacia a jednoduche ovladanie - slusna obrazova kvalita s ohladom na parametre a cenu
Olympus FE5000 (model FE 5010 je urceny pre USA) - 10 Mpx / 5x zoom / mnozstvo funkcii - je to skor jednoduchsi a lacnejsi model v pripade ze odhliadneme od rozdielu v cenach Olympus by mal byt lacnejsi kvalita bude na strane Panasonicu
gomanek
19.03.09,12:12
není to tu 2x? :-)
Pohar
19.03.09,12:13
je.....
dotyčný to zaradil medzi produkty aj medzi PC
asi chcel rýchlo odpoveď............:cool:
erikbencik
19.03.09,18:30
Prepačte že som to dal do porady 2 krat, bolo to nedopatrenim a neviem ci sa to da zmazat. Ale fakt je tiež, že potrebujem rýchlu odpoved. Diky
rena_porada
19.03.09,19:27
Obidva fotoaparaty su dobre a kvalitne. LUMIX je vsak kvalitnejsi, dava viac moznosti, ale Olympus uplne postacuje na bezne fotenie.
Vlado.s
19.03.09,20:00
Nevyznate sa tu niekto trochu viac do fotoaparatov? Chcem si kupit novi, výber som zužil na tieto dva: PANASONIC LUMIX DMC TZ5 alebo OLYMPUS FE5010 a neviem sa rozhodnút. Asi viac preferujem ten panasonic, ale ten olympus je zas lacnejší. Vyznáte sa niekto?

Zdravim, osobne mam Lumix FZ18. Viem ze je to iny model, ale 95% spokojnosť. Tá iAutomatika je nepoužitelná. aj ked to hovorím ako amatér, ver mi. Úplne do bludu vyhodnocuje a fotky su nepouzitelne. Ja som váhal medzi Canon S5 a Lumix FZ18. Asi som spravil chybu. Dal som sa zlákať väčším zoomom. Zas na druhej strane som fotak vyberal kvôli zoomu a manuálnym nastaveniam, takže tú iAuto ani nepotrebujem. No ja som typ, ktorý chce mať veci perfektné. Preto nie som spokojný na 100%. Vadí mi, že nefunguje spoľahlivo aj keď ju nepoužívam. Ďalšia výhoda je, že ma to núti učiť sa robiť pekne fotky bez automatiky.
jun2006
25.03.09,13:45
Prepačte že som to dal do porady 2 krat, bolo to nedopatrenim a neviem ci sa to da zmazat. Ale fakt je tiež, že potrebujem rýchlu odpoved. Diky


nie som odbornik na optiku, ale len prakticke skusenosti:

Olympus - pomale zaostrovanie, stlacis spust a pol hodinu cakas, kym cvakne,
- pouziva karty XD - drahe, nekompatibilne s PC,
- slabe fotky - kvalita

Panasonic - rychla spust, klasicke karty SD, dobra kvalita fotiek.

spolahlivostou su oba ok, ziaden problem s nimi nebol - a uz maju par rokov