jajusa
05.07.05,07:56
Prosim Vas poradte mi, k 31.07.2005 u nas konci jeden zamestnanec, aky ma narok na dovoelenku? Podla mojho nazoru 7/12 neviem ci sa mylim alebo nie.

Ma narok na odstupne, ako ho vypocitam? Viem ze ma narok na 2 mesacne odstupne jeho priemerneho mesacneho zarobku. Co je priemerny mesacny zarobok? Je to predchadzajuci kalendarky stvrtrok, alebo posledne 3 mesiace?
Dakujem

Este by som potrebovala poradit s tym, ze ak ma narok na 7/12, co potom ak ma precerpanu dovolenku o 3 dni? ako to mam zahrnut do vyplatnej pasky? Dakujem.
bea
05.07.05,09:01
Jajusa, k Tvojim otázkam:
"Prosim Vas poradte mi, k 31.07.2005 u nas konci jeden zamestnanec, aky ma narok na dovoelenku? Podla mojho nazoru 7/12 neviem ci sa mylim alebo nie."

Správne.

"Ma narok na odstupne, ako ho vypocitam? Viem ze ma narok na 2 mesacne odstupne jeho priemerneho mesacneho zarobku. Co je priemerny mesacny zarobok? Je to predchadzajuci kalendarky stvrtrok, alebo posledne 3 mesiace? "

Na odstupné má nárok, len keď dostal výpoveď z organizačných dôvodov.
Priemerný hodinový (nie mesačný) zárobok sa počíta z predchádzajúceho kalendárneho štvrťroka.

"Este by som potrebovala poradit s tym, ze ak ma narok na 7/12, co potom ak ma precerpanu dovolenku o 3 dni? ako to mam zahrnut do vyplatnej pasky? "

Ja sumu za prečerpanú dovolenku v SW Pohoda zadávam mínusom do zdaniteľných náhrad, kde uvediem, že ide o prečerpanú dovolenku.

Ak by si ešte mala nejaký problém skús si na Porade nájsť podobné témy, je ich tu veľa.
brm
05.07.05,09:11
ešte k tej prečerpanej dovolenke...tie tri dni vyrátaš aktuálnou priemerkou a na páske to bude mínusová položka z hrubého platu...na akom mzdovom programe robíš mzdy? seriózny program by to mal zvládnuť automaticky...ak ti to nepôjde, zapípaj, znavigujeme ťa
bepo
05.07.05,09:13
Na odstupné nie je nárok automaticky.




§ 76 Odstupné a odchodné




(1) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c)



(2) Zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru patrí odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak súhlasí so skončením pracovného pomeru pred začatím plynutia výpovednej doby z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu. Ak zamestnanec požiada o skončenie pracovného pomeru, je zamestnávateľ povinný tejto žiadosti vyhovieť.
jajusa
05.07.05,09:26
Ďakujem pekne
jajusa
05.07.05,09:29
Pracujem na MRP uz som si tam dala do mzdovych ciselnikov pridanie Dovolenka - storno vypocitala som si ju, ale neviem ako by som to mohla dostat aj z hlavicky kde mi stale figuruje -3 dni. Minusom sa mi to nijak neda. Dakujem
brm
05.07.05,09:32
ach jaj, mrp-ka...skús vliezť tu na porade do témy Účtovné software, tam má mrp-ka svoj chlievik...hoď tam dotaz, je tam zopár borcov, mali by ti poradiť...ja osobne by som sa na tú -3 vykašlala, hlavne,že to zrazíš a vysporiadaš
lenkak
05.07.05,14:12
Pracujem na MRP uz som si tam dala do mzdovych ciselnikov pridanie Dovolenka - storno vypocitala som si ju, ale neviem ako by som to mohla dostat aj z hlavicky kde mi stale figuruje -3 dni. Minusom sa mi to nijak neda. Dakujem
Pozriem sa na to.
lenkak
05.07.05,14:42
To že si si zadala dovolenka storno je OK,
ale zadala si MRP aby zamestnancovi skrátilo dovolenku o príslušný počet dní?