mariannka13
19.03.09,12:33
Dobrý deň,
robím kamarátke DP typ B (paušálne výdavky). Má príjmy zo sprostredkovateľskej činnosti. na Výpise z účtu má uvedený preplatok zo Sociálnej poisťovne. Mám tento preplatok brať ako príjem, znížiť o toľko príspevky na poistné alebo to nemám nikde uvádzať? vopred Vám ďakujem
mzdarka renca
19.03.09,11:42
Dobrý deň,
robím kamarátke DP typ B (paušálne výdavky). Má príjmy zo sprostredkovateľskej činnosti. na Výpise z účtu má uvedený preplatok zo Sociálnej poisťovne. Mám tento preplatok brať ako príjem, znížiť o toľko príspevky na poistné alebo to nemám nikde uvádzať? vopred Vám ďakujem

znižiš jej príspevky na poistné
Zvalik
20.01.10,12:05
Ahojte! Prosím Vás ako mám zaúčtovať preplatok zo sociálnej poisťovne? Odvádzala som tam mesačne viac ako som mala. Zistila som to náhodou a dala žiadosť o vrátenie preplatku. Peniaze mi prišli na účet. Účtujem v JU. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Zvalik
20.01.10,13:36
Prosím! ako zaúčtujem ten preplatok. Ďakujem za odpoveď!
Zoltán Kovács
20.01.10,13:40
Prosím! ako zaúčtujem ten preplatok. Ďakujem za odpoveď!

Prosím prečítaj si príspevok, nad tvojou prvou otázkou. Máš tam odpoveď.
Zvalik
20.01.10,13:51
Ahoj! Ale mne ten preplatok už poslali na účet. ja tie peniaze mám na bank.účte od soc.poisťovne a neviem ako ich mám zaúčtovať v JU. Neviem asi som sa predtým zle vyjadrila. Odpoveď som v tom prvom príspevku nenašla. Preddavky som samozrejme potom znížila.
Zoltán Kovács
20.01.10,13:54
Ahoj! Ale mne ten preplatok už poslali na účet. ja tie peniaze mám na bank.účte od soc.poisťovne a neviem ako ich mám zaúčtovať v JU. Neviem asi som sa predtým zle vyjadrila. Odpoveď som v tom prvom príspevku nenašla. Preddavky som samozrejme potom znížila.

Mzdárka renča píše: znížiš jej odvody. Tak som predpokladal, že aj pre seba si to vieš aplikovať, že zaúčtovať ako zníženie odvodov. Teda prevádzkova réžia - odvod do fondov s mínusom.
Zvalik
20.01.10,14:03
Ďakujem Ti veľmi pekne, už som pochopila!
hanelie
20.01.10,14:27
Teda prevádzkova réžia - odvod do fondov s mínusom.
nie prevádzková réžia .........druhá časť odpovede je správna:)