porfin
12.07.04,08:08
Dobrý deň, mám takýto problém:
Ako má byť vystavené fa. na refakturáciu služby - reklamy ,
ktorá bola vykonaná na území SR a jej pomernú časť refakturujeme do Čiech?
Platí tu oslobodenie??? - podľa akého § ???
Ja sa domnievam, že by to malo byť s 19% DPH, ale nie som si istá a potrebovala by som to veľmi-veľmi súrne PRESNE zistiť / odvolávky na §/

Ďakujem
Janna
25.07.05,05:55
Prosím, ak mi vie niekto poradiť, mám takýto problém:

Slov.metrologický ústav nám faktúroval za certifikáciu prístroja bez DPH. Prístroj vyrába jedná česká firma a my sme to za nich vybavovali na Slovensku. Túto čiastku sme zaplatili. Teraz česká firma chce po nás, aby sme im vystavili (refakturovali) túto faktúru v plnej sume v Sk. Ako to mám správne spraviť. My aj firma v ČR sme platci DPH.

Je to s alebo bez DPH, podľa akých §... v texte možno napísať, že faktúrujeme náklady spojené s vybavením certifikátov??? ..

Ďakujem veľmi pekne
emily
25.07.05,06:58
Nezáleží, či to je refakturácia....Ty na to pozeráš stále ako na Tvoju službu pre odberateľa. Zákon o DPH nepozná pojem refakturácia. Pozri či by sa to dalo zaradiť do § 15 a fakturovať ako oslobodené.
bendži
25.07.05,07:22
my sme robili podobnú refakturáciu reklamných služieb do Čiech v decembri minulého roku a radila som sa vtedy aj s účtovnou poradkyňou, tá to jednoznačne zaradila do §15, čiže faktúru som vystavila bez DPH a napísala tam: "Toto plnenie je oslobodené od DPH podľa §15 zákona 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov."
Janna
25.07.05,07:35
Ďakujem. Dám to ako oslobodené.
bendži
25.07.05,07:43
Ďakujem. Dám to ako oslobodené.
jediné na čo si treba dať pozor, aby v texte fakturovanej položky si mala uvedené reklamné služby!!!
Janna
25.07.05,07:54
jediné na čo si treba dať pozor, aby v texte fakturovanej položky si mala uvedené reklamné služby!!!

Ale my to nemáme reklamnú služby. Tak čo teraz?
Slov.metrol.ústav nám faktúruje: "Odboré posúdenie žiadosti a výsledkov skúšok o uznanie skúšky typu vykonanej v zahraničí v sume...."
Ako to preúčtovať do ČR? (:
bendži
25.07.05,08:15
no ja som sa vyjadrovala najmä k pôvodnej otázke od porfin... tam sa jednalo o reklamné služby... s tým mám skúsenosti, tak v tom som aj radila...
Janna
25.07.05,08:18
Ďakujem aj tak za pomoc, aspoň sa vyriešila pôvodná otázka. Ja som sa prilepila pod porfina, aby som zbytočne neotvárala novú tému, kedže sa to týka tiež fakturácie do Čiech.