fmato
19.03.09,14:12
Dobry den,
kupil som na zaciatku roku notebook do 30 tis. Zaradil som ho do kratkodobeho majetku. Mozem ho na konci roku vyradit? Ako sa postupuje pri vyradeni, aky dovod uviest?
Dakujem
fmato
19.03.09,14:28
nikto neporadi?:(
Saskia Ulicna
20.03.09,11:58
Podľa mna kratkod. majetok sa nevyraduje iba ten. ktorý odpisuješ., ale mohol si notebook zaradi do
dlhodobeho majetku aj ked obst. cena je do 30 tis., ale doba pouzitia je dlhsia ako 1 rok a potom ho odpisovat.
fmato
20.03.09,20:27
Podľa mna kratkod. majetok sa nevyraduje iba ten. ktorý odpisuješ., ale mohol si notebook zaradi do
dlhodobeho majetku aj ked obst. cena je do 30 tis., ale doba pouzitia je dlhsia ako 1 rok a potom ho odpisovat.

:eek:no tak to by som musel byt padnuty na hlavu, aby som veci do 30 tis. odpisoval.

len v programe Alfa ked zaradim nieco do kratkodobeho majetku, tak je tam uvedene, ze datum vyradenia a sposob vyradenia, tak neviem kedy to mozem vyradit. Teraz rozmyslam ci to vobec do nejakeho majetku zaradovat. Co vy na to?
Manual
21.03.09,06:17
Dobry den,
kupil som na zaciatku roku notebook do 30 tis. Zaradil som ho do kratkodobeho majetku. Mozem ho na konci roku vyradit? Ako sa postupuje pri vyradeni, aky dovod uviest? No taký aký ťa vedie k vyradeniu:)
Dakujem
Kedy si ho kúpil ? v 1/09 ? Vyradiť ho môžeš, hoci kedy, je to tvoj majetok. Len treba uviesť aj dôvod prečo sa vyraďuje.
Rozbitý = spadol nerentabilná oprava ??? Alfa ti pri vyradení majetku vypíše aj vyraďovací protokol. Ten si založíš pri krát. majetku.
fmato
21.03.09,20:19
Kedy si ho kúpil ? v 1/09 ? Vyradiť ho môžeš, hoci kedy, je to tvoj majetok. Len treba uviesť aj dôvod prečo sa vyraďuje.
Rozbitý = spadol nerentabilná oprava ??? Alfa ti pri vyradení majetku vypíše aj vyraďovací protokol. Ten si založíš pri krát. majetku.

hej, kupil som ho v 1/09. len neviem ako funguje to vyradovanie, co napisat ako dovod, a ci to vobec do toho majetku zaradovat.
Manual
21.03.09,20:21
hej, kupil som ho v 1/09. len neviem ako funguje to vyradovanie, co napisat ako dovod, a ci to vobec do toho majetku zaradovat.
Ja ti nemôžem radiť aký dôvod, to musíš sám vedieť prečo ho chceš vyradiť. Veď som ti to vyššie popísal.
fmato
21.03.09,20:38
a treba to vobec zaradovat do kratkodobeho majetku?
Zita5
21.03.09,20:41
a treba to vobec zaradovat do kratkodobeho majetku?

Netreba , ale potom o notebooku ani neučtujte .
fmato
21.03.09,21:19
Netreba , ale potom o notebooku ani neučtujte .

he, pochopil som. ja viem, to bola blba otazka :o