size
05.07.05,10:18
Poraďáci poradte mi, mám kontrolu a neviem, či som nespravila chybu. Máme stavebnú firmu a chlapom na stavbách kupujeme nealko. Ja som z toho uplatňovala DPH. Aký je Váš názor na to?
bea
05.07.05,08:42
Poraďáci poradte mi, mám kontrolu a neviem, či som nespravila chybu. Máme stavebnú firmu a chlapom na stavbách kupujeme nealko. Ja som z toho uplatňovala DPH. Aký je Váš názor na to? Nechcela som sem pridať súhlas, ale nejako sa mi podarilo kliknúť vedľa. Sorry!

Ale k otázke, myslím si, že ak máš smernicu, kde je napísané a odôvodnené poskytovanie nealkoholických nápojov (na tej stavbe by to mohlo byť ozaj odôvodniteľné), tak Ti idú do nákladov a potom si môžeš odpočítať aj DPH.
Helena Svatíková
05.07.05,08:48
Nealko si účtovala do daňových výdavkov? Považovala si to za výdavok na starostlibosť o zdravie, ak ano potom nevidím problém s odpočtom dph.
size
05.07.05,08:49
učtovala som to na 527
bea
05.07.05,09:19
učtovala som to na 527 Tak by nemusel byť problém, ale zdôrazňujem smernicu.
size
05.07.05,10:57
nemáš nejakú potrebnú smernicu v PC? Veľmi by si mi pomohla.
nano
05.07.05,18:59
Vlož si to ako 1 bod do vnutropod.smernice,normálne to napíš svojimi slovami,že budete podávať na tom ktorom pracovisku nealko.
durisovad
05.07.05,19:06
Ja som pred casom pracovala vo firme, ktora mala smernicu, ze ak je vonku nad 30 stupnov C, zamestnanci maju narok na mineralku v mnozstve 1,5 litra na osobu. Bola to smernica o ochrane zdravia pri praci. Uctovala som to do danovych nakladov aj DPH som uplatnila. Kontrola nemala ziadne namietky, ale smernicu som musela ukazat.
Podla tej smernice sme nakupili na pracoviska aj chladnicky, tiez do danovych nakladov s narokovanim DPH