neviem.ako
19.03.09,13:51
Ahoj. Chcela by som si dnes zapojit tlaciaren - celkom sama, lebo kym sa do toho manzel pusti, tak sa asi nedockam... ale mam problem. Je to starsi typ Canon multifunkcna, darovala mi ju kamaratka, lebo si zaobstarala novu. Lenze je tu len jeden kabel - ten co ide do elektriky. Moje skromne pocitacove vedomosti mi hovoria, ze by mal byt este jeden - ten, co spaja PC a tlaciaren. je to tak? a ak je, da sa taky kabel zaobstarat? A co potom, kam to vsetko popchat a ako ju rozbehnut? Dakujem :)
Chobot
19.03.09,13:01
Ahoj. Chcela by som si dnes zapojit tlaciaren - celkom sama, lebo kym sa do toho manzel pusti, tak sa asi nedockam... ale mam problem. Je to starsi typ Canon multifunkcna, darovala mi ju kamaratka, lebo si zaobstarala novu. Lenze je tu len jeden kabel - ten co ide do elektriky. Moje skromne pocitacove vedomosti mi hovoria, ze by mal byt este jeden - ten, co spaja PC a tlaciaren. je to tak? a ak je, da sa taky kabel zaobstarat? A co potom, kam to vsetko popchat a ako ju rozbehnut? Dakujem :)

DObré by bolo, keby si odfotila konektory na tlačiarni a odfotila aj zadný panel na tvojom PC a pripojila to k príspevku. Potom ti ľahšie budeme môcť poradiť, aký kábel k tlačiarni potrebuješ. Lebo aj tlačiarne sa pripájajú rôznymi káblami k PC, najmä tie staršie. Darmo by sme sa ťa pýtali, či je tam na tlačiarni LPT alebo USB konektor alebo prípadne sieťová karta, asi by ti to nič nehovorilo.
neviem.ako
19.03.09,13:09
Myslis nieco take?

Zadny panel PC bude problem... Musela by som vsetko poodpajat... Nevies mi pomoct aj tak?
ivoovi
19.03.09,13:29
Myslis nieco take?

Zadny panel PC bude problem... Musela by som vsetko poodpajat... Nevies mi pomoct aj tak?

Ten treti obrazok ukazuje, ze mas USB tlaciaren. Cize potrebujes USB kabel na jednej strane plochy a na druhej strane stvorcovy tak ako je na tretom obrazku. Zadny panel PC nemusis fotit. Urcite tam mas usb port. Vsetky PC od roku cca 1998(aj skor) maju USB.
Chobot
19.03.09,13:29
Myslis nieco take?

Zadny panel PC bude problem... Musela by som vsetko poodpajat... Nevies mi pomoct aj tak?

Výborne, to postačuje. Takže pre tvoju informáciu tlačiareň s pripája prostredníctvom USB portu. Tento port (konektor) je určite aj na počítači, nemusíš fotiť zadný panel.

Potrebuješ len USB kábel pre tlačiarne, ktorý má na jednom konci klasickú USB koncovku a na druhom konci takú hranatejšiu (do tlačiarne). Dole na obrázku je vidno obe koncovky kábla, ktorý potrebuješ. Ak taký doma nemáš, dá sa kúpiť v ktoromkoľvek elektro obchode, kde majú PC komponenty.
neviem.ako
19.03.09,13:34
Dakujem, pomohol si mi. Tak si zajdem kupit. On si potom PC sam najde tlaciaren a bude vediet, co s nou ma robit, alebo treba nieco instalovat?
Chobot
19.03.09,13:37
Dakujem, pomohol si mi. Tak si zajdem kupit. On si potom PC sam najde tlaciaren a bude vediet, co s nou ma robit, alebo treba nieco instalovat?

Máš k tlačiarni nejaké CD?

AK nie, skús to pripojiť, je dosť pravdepodobné, že PC sám rozpozná tlačiareň. Ak nie, tak sa ozvi, nájdeme riešenie. Prípadne mi napíš, aký typ tlačiarne to je (vidím, že Canon, ale presné označenie modelu potrebujem).
ivoovi
19.03.09,13:41
Dakujem, pomohol si mi. Tak si zajdem kupit. On si potom PC sam najde tlaciaren a bude vediet, co s nou ma robit, alebo treba nieco instalovat?

Ano USB port je Plug N Play. PC najde tlaciaren sam. Software bude treba naistalovat iba ak chces pouzit nejake specialne vlastnosti napr. skenovanie atd..Na tlac nebude treba pravdepodobne potrebne davat ziadne ovladace.
Ak ju sam nenajde tak posli typ tlaciarne a skusime najst nieco na webe.
neviem.ako
19.03.09,14:46
Tak mam uz ten kabel pc - tlaciaren, tlaciaren - elektrina. Vypinacik (?) svieti, nieco blika... Tlaciaren sa vola Canon k10261 alebo PIXMA MP 150. Pc mi napisal, ze nasiel novy hardver, ale pytal CD, lenze ziadne nemam... Tlacit nechce - robi to cez nejaky program writer, ci ako.. a presvietit sa pravdepodobne dalo, ale vysiel prazdny papier. skusala som aj cierno aj farebne, takze pravdepodobne vyschla farba. Dufam, ze nic horsie... Skenovat som este neskusala. Co dalej?
Chobot
19.03.09,15:07
Tak mam uz ten kabel pc - tlaciaren, tlaciaren - elektrina. Vypinacik (?) svieti, nieco blika... Tlaciaren sa vola Canon k10261 alebo PIXMA MP 150. Pc mi napisal, ze nasiel novy hardver, ale pytal CD, lenze ziadne nemam... Tlacit nechce - robi to cez nejaky program writer, ci ako.. a presvietit sa pravdepodobne dalo, ale vysiel prazdny papier. skusala som aj cierno aj farebne, takze pravdepodobne vyschla farba. Dufam, ze nic horsie... Skenovat som este neskusala. Co dalej?

Tak tu:

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&tabact=DownloadDetailTabAct&fcategoryid=334&modelid=12764

alebo tu:

http://www.driversdown.com/drivers/12697.shtml
(odkaz na sťahovanie je tesne nad tým usmiatym oficírom s textom "Download Now")

si stiahni ovládač a nainštaluj si ho na PC. Potom by ti už mala ísť tlačiareň.
neviem.ako
19.03.09,15:16
Dakujem ti, stiahla som z prveho odkazu. Nainstalovala. Ale ked dam tlacit, ukaze sa mi normalne to okno s tlacou, ale hore v okienku pise: Microsoft XPS Document Writer. A ked potvrdim tlac, tak vybehne len to ukladacie okno, ze kde si to chcem ulozit. Urobila som nieco zle?
Chobot
19.03.09,15:26
Dakujem ti, stiahla som z prveho odkazu. Nainstalovala. Ale ked dam tlacit, ukaze sa mi normalne to okno s tlacou, ale hore v okienku pise: Microsoft XPS Document Writer. A ked potvrdim tlac, tak vybehne len to ukladacie okno, ze kde si to chcem ulozit. Urobila som nieco zle?

TAm v tom okne, kde máš Microsoft XPS Document Writer si musíš zrolovať výber a vybrať tlačiareň CAnon Pixma. Proste v tom okienku musí byť uvedená tvoja tlačiareň miesto "Microsoft XPS...".

Doporučujem aj nastaviť si tlačiareň Canon ako predvolenú tlačiareň a to tak, že klikneš dole na lište na Štart > Nastavenie > Tlačiarne a faxy > tam vyberieš tvoju tlačiareň > otvorí sa ti dialógové okno. V tom okne bude menu, tak zvoľ Tlačiareň a tam klikni na Nastaviť ako predvolenú tlačiareň. Potom už nebudeš musieť v tlačovom okne meniť z toho "Microsoft XPS.." na CAnon.
neviem.ako
19.03.09,15:37
Dakujem, ale moja tlaciaren sa vo vybere nenachadza. :( vyzera, akoby nebola nainstalovana, ale nainstalovala som ju - stiahla a nainstalovala...
neviem.ako
19.03.09,15:50
Oki, restart a uz ide. Dakujem vam velmi pekne za pomoc, sama by som to nezvladla... To bude manzel zirat :D este raz dakujem.
neviem.ako
19.03.09,16:32
Juj, som to asi zakrikla. Docitala som sa v tom manuale, ze potrebujem este na skenovanie program mp navigator. Stiahla a nainstalovala som dvakrat, ale aj tak neskenuje. Pozerala som uz fora, nejak to vela ludom nejde. Poradite aj v tomto?
Chobot
20.03.09,08:28
Juj, som to asi zakrikla. Docitala som sa v tom manuale, ze potrebujem este na skenovanie program mp navigator. Stiahla a nainstalovala som dvakrat, ale aj tak neskenuje. Pozerala som uz fora, nejak to vela ludom nejde. Poradite aj v tomto?

A ako skenuješ?

Na tlačiarni stačí, ak po pripojení na PC vložíš do skenera dokument a stlačíš tlačítko skenovať. Tlačiareň dokument oskenuje a na PC by sa mala otvoriť nejaká aplikácia, v ktorej budeš tie naskenované veci ďalej spracúvať.

ALebo si skús stiahnuť poslednú verziu MP Navigatora V3.03:

http://software.canon-europe.com/software/0028739.asp?model=

ALe ako som sa dočítal, nestačí mať len MP Navigator, treba mať nainštalovaný aj MP Driver. Stiahni si ho tu a nainštaluj:

http://software.canon-europe.com/software/0023269.asp?model=
neviem.ako
20.03.09,10:55
Dakujem, skusila som, ale pise, ze je urceny len pre 64 B. A ze to nie je platna aplikacia pre WIN 32. Nerozumiem tomu...
Chobot
20.03.09,12:25
Dakujem, skusila som, ale pise, ze je urceny len pre 64 B. A ze to nie je platna aplikacia pre WIN 32. Nerozumiem tomu...

Sorry, moja chyba, dal som ti odkaz na driver pre Windows XP 64bit. Pre Windows XP 32 bit je driver tu:

http://software.canon-europe.com/software/0022675.asp?model=
neviem.ako
20.03.09,13:10
Ani nevies, ako velmi som ti vdacna.... Vsetko uz funguje - vdaka tebe.