barbara6
19.03.09,15:16
Ahojte,

potrebovala by som poradiť, mám klienta, ktorému všetko dlho trvá a keď som mu napísala, ktoré FA mu chýbajú povedal, že sa mám na to vykašľať...ale on tie FA uhradil (je to vo výpise), čo s tým teraz, je to sro, FA mi nedodal, týka sa to roku 2008, mám to dať na preddavky a čo s tým potom, nevidím to ružovo s tým, že mi ich neskôr aj na moje naliehanie prinesie???

Ďakujem strášne moc za pomoc!
Ľubica 025
19.03.09,16:22
Nevyznám sa v účtovníctve, ale pokiaľ ti chýba faktúra, nedalo by sa to vyriešiť tak, že si vyžiadaš kópiu priamo od človeka, ktorému bola faktúra vystavená?
Zoltán Kovács
19.03.09,16:23
Ahojte,

potrebovala by som poradiť, mám klienta, ktorému všetko dlho trvá a keď som mu napísala, ktoré FA mu chýbajú povedal, že sa mám na to vykašľať...ale on tie FA uhradil (je to vo výpise), čo s tým teraz, je to sro, FA mi nedodal, týka sa to roku 2008, mám to dať na preddavky a čo s tým potom, nevidím to ružovo s tým, že mi ich neskôr aj na moje naliehanie prinesie???

Ďakujem strášne moc za pomoc!

A čo tak zaúčtovať ako pohľadávku voči majiteľovi?
barbara6
19.03.09,17:22
A čo tak zaúčtovať ako pohľadávku voči majiteľovi?


hmmm....a to ako, o takomto riešení som ešte nepočula...

mňa napadlo, že by som tie platby zaúčtovala na mýlne platby a dotyčnému ich dala preplatiť, čo myslíš?
liba2
19.03.09,17:27
hmmm....a to ako, o takomto riešení som ešte nepočula...

mňa napadlo, že by som tie platby zaúčtovala na mýlne platby a dotyčnému ich dala preplatiť, čo myslíš?
.. veď to isté v modrom píše Zolee, je to pohľadávka voči majiteľovi (konateľovi)
Paula
19.03.09,17:31
Nevyznám sa v účtovníctve, ale pokiaľ ti chýba faktúra, nedalo by sa to vyriešiť tak, že si vyžiadaš kópiu priamo od človeka, ktorému bola faktúra vystavená?


U nezodpovedného lajdáckeho podnikateľa toto nie je riešenie. To by bolo "doživotné" a nie je to ani povinnosťou účtovníka. Takého klienta, ako sa píše hore, by som nechcela za žiadne peniaze.
Zoltán Kovács
19.03.09,17:37
U nezodpovedného lajdáckeho podnikateľa toto nie je riešenie. To by bolo "doživotné" a nie je to ani povinnosťou účtovníka. Takého klienta, ako sa píše hore, by som nechcela za žiadne peniaze.

A vieš koľko takých je? Ja to riešim tak, že minimálne raz za 1/4 rok dostane zoznam neidentifikovaných platieb, a nech sa stará aby zohnal doklad. Ak nie tak to ide na pohladávku voci jemu.
Paula
19.03.09,17:43
Je na každom , s akými klientmi bude alebo nebude pracovať ;), ja lajdákov nemusím.
Zoltán Kovács
19.03.09,17:47
Je na každom , s akými klientmi bude alebo nebude pracovať ;), ja lajdákov nemusím.

Po tých rokoch sa to naučili aj moji. :) Takže toho mám len sem tam.
barbara6
19.03.09,18:30
ďakujem vám všetkým ve+mi pekne, chcela som sa len uistiť...
čo sa týka klientov, ľudia sú rôzny, treba ich len naučiť čo chceme, aby robili a dúfam, že tých neporiadných bude čo najmenej...
Katarina
19.03.09,20:17
Mala som takýto prípad, dala som klientovi podpísať čestné prehlásenie, že faktúra bola uhradená, ale úhradu nevie vydokladovať a zároveň žiadosť o zaúčtovanie úhrady fa. do VNZD.
ondrejvla
19.03.09,20:29
Predpokladám, že sa jedná o dodávateľské faktúry. Takýchto šéfov, alebo klientov sme zažili viacerí. Pri jednej rekonštrukcii účtovníctva, ktorú som robila, na základe výpisov som od majiteľa zistila o akú firmu sa jedná a na základe uvedenej platby som ich požiadala o vyhotovenie daňového dokladu, nakoľko platbu prevzali, uviedla som svoje tlf číslo a veru všetci sa mi ozvali, lebo tie platby neboli malé. Vysvetlila som im dôvod, ale tu nebol na vine majiteľ, ale bola to "vina" duševného zdravia bývalej ekonómky. Všetky doklady som k dátumu podania DP mala doručené. Takže odporúčam, skús, možno natrafíš tak ako ja na tých správnych ľudí.
Tinika
10.01.10,19:56
A vieš koľko takých je? Ja to riešim tak, že minimálne raz za 1/4 rok dostane zoznam neidentifikovaných platieb, a nech sa stará aby zohnal doklad. Ak nie tak to ide na pohladávku voci jemu.

ja mam tiez taky problem a sam klient sa ma pytal: a musime to zaučtovat? ved sme aj tak v strate.

tak fajn, sak jeho vec, mohol si odpočitat v buducnosti vačšiu stratu napr. a tiez som to hodila na pohl. voči konatelovi