jo.zo
19.03.09,16:12
Som živnostník,pracujem v Čechách.Zdržiavam sa tam 30-dní, viem že mám nárok na stravné 600,-CZK na deň, len ak si ho chcem vyúčtovať každý má na to iný názor. Na daňovom mi poradili, že nemusím vypisovať cestovný príkaz, stačí len sformulovať tlačivo od kedy do kedy som sa tam zdržiaval, iný zase že musí byť cestovný príkaz.Tiež ide o dni , môžem si účtovať stravné za celý pobyt alebo len za odpracované dni, ale pracujem celých tridsať dní. A akým kurzom to treba prerátať,jedny tvrdia- treba urobiť priemer za daný mesiac a iný, že stačí posledný deň kedy sa vyučtováva. Taktiež treba stravné dokladovať aj bločkami, lebo zamestnanci ak sú vyslaný na pracovnú cetu nemusia. A ako je to s vreckovým keď rozsah je od 5% do 40% koľko si vyúčtovať. Pracujem pre Slováka, ktorý ma živnosť na Slovensku aj v Čechách .Nemá v mluve udané miesto výkonu práce.Fakturujem na Slovenskú živnosť v eurách a potom českých korunách , faktúry uhrádza zo zahraničného účtu t.j.českého- treba uviesť do daňového priznania aj príjmy zo zahraničia ak mi ich banka automaticky preráta na našu menu a
na účte sa zobrazia v našej mene. Na daňovom mi tvrdili, že netreba ale chcem sa uistiť. Verte mi pýtal som sa už všade aj na daňovom riaditeľstve a každý ma odbil. Nikto mi to poriadne nechcel vysvetliť a čo kontroló iný názor. Prosím o usmernenie.
P.S.Doklad o smenovke nemám lebo mi ju nedajú ale aspoň platia včas.
liba2
19.03.09,15:16
mimotemy
duplicitne zadaná tá istá otázka

http://www.porada.sk/t107142-metodicke-usmernenie.html#post991416