miriamli
19.03.09,16:51
Pomôže mi niekto ohľadom dlhov po zosnulom?

ideo to , že banky kde zosnulý dlžoby zanechal a asi nesplatil prešli na mňa, ako jedinú dedičku. Viem, že zodpovedám za dlhy do výšky nadobudnutého majetku. Banky sa neprihlásili v termíne aby som im uspokojila ich pohľadávky a odrazu po dvoch rokoch od osvedčenia sa rozhodli, že im to mám zaplatiť. Notárka ma ubezpečila, že na to nemajú nárok.
Pomôže mi niekto v tomto probléme? Ako to vlastne funguje, kto má právo a hlavne pravdu? Ja nemám chuť im niečo platiť, keď ešte úver bol poistení aj pre prípad smrti.
Ďakujem
kyblik
19.03.09,16:25
No... hovori sa, ze ak chces aby deti po Tvojej smrti na Teba spominali, zanechaj im dlhy... :( Prepac, nezartujem iba som chcel trochu uvolnit napatie...

Premlcacia doba pohladavok je 3 - 4 roky, podla toho o ake pohladavky ide - to sa tu uz na Porade riesilo. Na Tvojom mieste by som si s pravnikom presiel zmluvu o uvere a tiez poistenie daneho uveru. Zial aj dlhy su sucastou dedicstva a viem, ze poistovne sa dokazu vyborne z toho vykrutit, resp. hradia len nejaku cast - nejaku dobu. Preto sa Ti asi hned z banky neozvali - je mozne, ze poistovna teda cast uveru uz uhradila.
Lianka
19.03.09,16:27
Tu sa riesila podobna tema, pozri, mozno ti pomoze:
http://www.porada.sk/t103763-dedicske-konaie-novy-dlh.html
miriamli
20.03.09,06:29
Ďakujem za odpoveď aj za uvolnenie napätia, ale to sa v tomto prípade nedá. Už som v tom až po uši. Korunky sa minuli, nakoľko som sama s deťmi a zabezpečili sme si bývanie. A teraz môžem rozdávať rady ako v takomto prípade môžu asi dopadnúť aj iní ľudia s pod.problémom. Papiere od poisťovne aj od bánk mám už doma, tak počkám ako rozhodne súd alebo sa mam zastreliť?. Pá
Lianka
20.03.09,08:44
Nezastrel, mas deti, mas pre koho zit, maju len teba. Vsetko sa vyriesi, len to chces cas a hladat sposoby, ako. Zda sa, ze ty si ich hladala. Zial, podobne situacie casto zanechaju stopy na psychike a sposobuju nedoveru a obavy do buducna. (aspon u mna) Hovori sa, co ta nezlomi, ta posilni. Podla vsetkeho si silna zena. Drz sa aj nadalej.
miriamli
20.03.09,12:20
Ahojte, ďakujem za podporu. Budem Vás informovať o tom ako to dopadne. Už som jednu dlžobu zaplatila, lebo sa mi vyhrážali exekúciou. Dúfam, že neprídeme s detmi o strechu nad hlavou, lebo ja neviem ako to ostatné zaplatím. Možno splátky? Pá
kyblik
20.03.09,12:34
miriam poslal som ti sukr. spravu, ak ti neprisla daj mi vediet...