MAGO
19.03.09,16:58
AHOJTE,IDEM STAVAT MALY DOM U SVOKROVCOV VO DVORE. DNES SOM POCUL V RADIU ZE OD JULA BUDUCEHO ROKU NEMA BYT TREBA STAVEBNE POVOLENIE NA STAVBU DO 150 m2,JA MAM PODANE SP A 24.3.2009 SA MAM DOSTAVIT NA STAVEBNE KONANIE.PRETO SA CHCEM SPYTAT:
1.NEVIETE MI PORADIT NIECO OHLADOM TOHO NOVEHO ZAKONA?
2.DA SA TREBARS ZRUSIT STAVEBNE POVOLENIE A AKE SU PRIPADNE
SANKCIE?MAL BY SOM HO ZRUSIT?
PYTAM SA NATO PRETOZE OD VODAROV SOM DOSTAL PRI VYJADROVACKACH PRIKAZ ABY SOM SI UROBIL DO KOLAUDACIE NOVU VODOVODNU PRIPOJKU,ZE JESTVUJUCA PRIPOJKA UZ NEVYHOVUJE PRETOZE JE TAM ESTE POZINKOVANA TRUBKA/INAK TLAK VODY BY BOL DOSTATOCNY/.NEVYHODOU JE TO, ZE BY TO BOLO FINANCNE NAROCNE. VODA JE TAHANA CEZ DRUHU STRANU CESTY A NEDA SA KRTKOVAT PRETOZE SU POD ZEMOU NAVOZENE VELKE BALVANY.TYM PADOM JE CESTU TREBA PREKOPAT A VIETE AKA JE OCHOTA KED PRIDETE NA URAD A POVIETE ZE IDETE PREKOPAVAT CESTU V MESTE:(.
ZA KAZDU RADU VOPRED VELMI PEKNE DAKUJEM ;)
Ferdosondo
19.03.09,16:54
Neviem Ti poradiť, ale stlač Caps Lock. Zle sa to číta.
MAGO
19.03.09,17:00
Neviem Ti poradiť, ale stlač Caps Lock. Zle sa to číta.
Prepac:)
Miloš Mičega - CIMOM TN
19.03.09,20:43
AHOJTE,IDEM STAVAT MALY DOM U SVOKROVCOV VO DVORE. DNES SOM POCUL V RADIU ZE OD JULA BUDUCEHO ROKU NEMA BYT TREBA STAVEBNE POVOLENIE NA STAVBU DO 150 m2,JA MAM PODANE SP A 24.3.2009 SA MAM DOSTAVIT NA STAVEBNE KONANIE.PRETO SA CHCEM SPYTAT:
1.NEVIETE MI PORADIT NIECO OHLADOM TOHO NOVEHO ZAKONA?
2.DA SA TREBARS ZRUSIT STAVEBNE POVOLENIE A AKE SU PRIPADNE
SANKCIE?MAL BY SOM HO ZRUSIT?PYTAM SA NATO PRETOZE OD VODAROV SOM DOSTAL PRI VYJADROVACKACH PRIKAZ ABY SOM SI UROBIL DO KOLAUDACIE NOVU VODOVODNU PRIPOJKU,ZE JESTVUJUCA PRIPOJKA UZ NEVYHOVUJE PRETOZE JE TAM ESTE POZINKOVANA TRUBKA/INAK TLAK VODY BY BOL DOSTATOCNY/.NEVYHODOU JE TO, ZE BY TO BOLO FINANCNE NAROCNE. VODA JE TAHANA CEZ DRUHU STRANU CESTY A NEDA SA KRTKOVAT PRETOZE SU POD ZEMOU NAVOZENE VELKE BALVANY.TYM PADOM JE CESTU TREBA PREKOPAT A VIETE AKA JE OCHOTA KED PRIDETE NA URAD A POVIETE ZE IDETE PREKOPAVAT CESTU V MESTE:(.
ZA KAZDU RADU VOPRED VELMI PEKNE DAKUJEM ;)



Môžem ti uviesť čo je v návrhu nového stavebného zákona, ale vôbec neviem o čo ti ide.

Tomu červenému už nerozumiem vôbec.

Ak ide len o tú prípojku, tak nevoiem čo má s tým spoločné nový zákon. Ak je prípojka nanič, tak neni o čom uvažovať. Pravdepodobne chceš šetriť tam, kde to nie je na mieste. Ak budeš mať stavebné povolenie, tak neviem aký má byť problém s rozkopávkou cesta (§ 8 zákona 135/1961 ).


CIMOM
MAGO
20.03.09,04:47
AHOJ.
Ten navrh zakona by ma zaujimal.
Praveze pripojka je dobra ale vodari aby to nemuseli v buducnosti menit na svoje naklady tak vyuzivaju kazdu moznost aby to spravil niekto za nich.Nebudem robit ziadne nove pripojky ale budem
sa napajat na jestvujuce s podruznym meranim.Este raz uvediem ze kapacitne su vsetky pripojky dostacujuce.Takze nebudeme mat ani ine cislo domu.Ja si samozrejme odbocku od hodin spravim pvc.Chcel som postavit maly dom s malymi nakladmi.
Ten zakon ma zaujim pretoze chcem vediet ci tam bude aj kolaudacia, ak by nebola tak nema kto skontrolovat ci je nova voda alebo nie.Uvidime al aj tak dakujem za odpoved.:)
Miloš Mičega - CIMOM TN
20.03.09,05:12
AHOJ.
Ten navrh zakona by ma zaujimal.
Praveze pripojka je dobra ale vodari aby to nemuseli v buducnosti menit na svoje naklady tak vyuzivaju kazdu moznost aby to spravil niekto za nich.Nebudem robit ziadne nove pripojky ale budem
sa napajat na jestvujuce s podruznym meranim.Este raz uvediem ze kapacitne su vsetky pripojky dostacujuce.Takze nebudeme mat ani ine cislo domu.Ja si samozrejme odbocku od hodin spravim pvc.Chcel som postavit maly dom s malymi nakladmi.
Ten zakon ma zaujim pretoze chcem vediet ci tam bude aj kolaudacia, ak by nebola tak nema kto skontrolovat ci je nova voda alebo nie.Uvidime al aj tak dakujem za odpoved.:)

Narýchlo :

Prípojku ti nikdy nebudú robyť vodári, lebo podľa zákona 224/2004 o vodovodoch a ....
je v tvojom vlastníctve. Takže či dnes, zajtra alebo pozajtra, budeš si ju robiť sám


CIMOM
MAGO
20.03.09,08:58
Narýchlo :

Prípojku ti nikdy nebudú robyť vodári, lebo podľa zákona 224/2004 o vodovodoch a ....
je v tvojom vlastníctve. Takže či dnes, zajtra alebo pozajtra, budeš si ju robiť sám


CIMOM
To viem ze vodovodna pripojka je moj majetok,ale verejny vodovod je tiez z pozinkovanej rury a to im nevadi. Mozes mi poslat ten navrh zakona alebo link. Dakujem
kyblik
20.03.09,09:16
Viem o ludoch, ktori maju v rodicovskych dvoroch postavene domy:(

Viem aj o tom ake maju po case problemy, najhorsie je mat suseda rodinu. Jedna generacia spolu vychadza, mozno aj druha ale bude aj tretia? Viem, ze ty uz tu nebudes ale... tak skusim inak stale dobre vychadzas s rodicmi? Byt zaviazany na snurke pri niekom... Ak uz si sa pevne rozhodol, resp. nemas inu moznost pre pokoj v rodine, urob si samostatny dom, so samostatnym Kolaudacnym rozhodnutim, supisnym cislom, pripojkami a vsetkym nezavislym od niekoho ineho. a mozno trepem...
MAGO
20.03.09,10:05
Viem o ludoch, ktori maju v rodicovskych dvoroch postavene domy:(

Viem aj o tom ake maju po case problemy, najhorsie je mat suseda rodinu. Jedna generacia spolu vychadza, mozno aj druha ale bude aj tretia? Viem, ze ty uz tu nebudes ale... tak skusim inak stale dobre vychadzas s rodicmi? Byt zaviazany na snurke pri niekom... Ak uz si sa pevne rozhodol, resp. nemas inu moznost pre pokoj v rodine, urob si samostatny dom, so samostatnym Kolaudacnym rozhodnutim, supisnym cislom, pripojkami a vsetkym nezavislym od niekoho ineho. a mozno trepem...
V skutocnosti to bude samostatny dom, ale v ramci setrenia sme sa rozhodli pre variantu napojenia sa na povodne rozvody s tym ze budeme mat podruzne meradla, takze si lahko vycislime kolko sme minuli mi a kolko svokrovci.S tym ze niekedy nepohodnem so svokrovcami samozrejme pocitam:rolleyes:.To vies mladym rodinam sa tazko zacina a na druhu stranu rodicovsky dom patri uz manzelke, ktora musi rodicov dochovat.Za inych okolnosti by som urcite uvazoval o samostatnom pozemku.
Miloš Mičega - CIMOM TN
20.03.09,19:35
To viem ze vodovodna pripojka je moj majetok,ale verejny vodovod je tiez z pozinkovanej rury a to im nevadi. Mozes mi poslat ten navrh zakona alebo link. Dakujem


Návrh nového stavebného zákona


http://dev.soyamedia.com/_majo/!mvrrsr/?id=17&cat=55&comment=2271


CIMOM
MAGO
20.03.09,20:25
DAKUJEM , a prosim ta nahodou nevies v ktorej casti (§) sa o tom hovori?