rondos
19.03.09,17:19
Dobrý deň,
Chcela by som sa spýtať, v Hlásení o vyúčtovaní dane mi program vykázal
v časti V., v riadku 7/ zrazené preddavky na daň, preddavky na daň skutočne zrazené v roku 2008 ale ponížené o vyplatené preplatky z ročného zúčtovania za rok 2007.
Keď som sa na to ohlásila programátorovi, tak mi odpovedal, že v poučení to je tak. Neviem či to nechápem a preto prosím o radu, čo vlastne pravda.
Ďakujem
Paula
19.03.09,16:25
V poučení nie je ani zmienka o tom, čo dotyčný programátor tvrdí. Súčet riadkov 7 v časti V. musí sedieť so sumou v časti I. riadok 1
rondos
19.03.09,16:37
Ja si tiež myslím a preto som rada, že si mi to potvrdila.
rondos
20.03.09,05:11
Ja si tiež myslím a preto som rada, že si mi to potvrdila.
Prosím ešte raz o vyjadrenie k mojej otázke, lebo dnes mi poslal programátor vyjadrenie, že v programe to je dobre v časti V, riadok 7 musia byť ponížené preddavky o preplatky v ročného zúčtovania za rok 2007.
abel
20.03.09,05:27
V časti V. riadok 7 sa dávajú skutočne zrazené preddavky na daň. Riadok 1 časti I. je súčtom všetkých riadkov 7 časti V. Preplatky a nedoplatky za rok 2007 sa riešia v časti I. v riadku 2, v časti V sa nikde neuvádzajú. Je to tak ako to písala Paula.
Paula
20.03.09,06:47
Prosím ešte raz o vyjadrenie k mojej otázke, lebo dnes mi poslal programátor vyjadrenie, že v programe to je dobre v časti V, riadok 7 musia byť ponížené preddavky o preplatky v ročného zúčtovania za rok 2007.



Chybu by som písomne reklamovala u "vyššieho orgánu" dodávateľa programu a pripojila by som k tomu aj poposlané vyjadrenie dotyčného programátora.;)
gven75
23.03.09,08:40
Mám ešte otázku. V časti V. r. 5: ak zam-c bol na PN a napr. v mesiaci 10 nemal príjem len nemocenské tak vyznačím všetky ostatné okrem 10? lebo tak mi to urobil program???

Ďakujem ! súúúúrne lebo by som to rada už dnes poslala :)
gven75
23.03.09,08:45
halooooo pomoc
mzdarka renca
23.03.09,08:49
Mám ešte otázku. V časti V. r. 5: ak zam-c bol na PN a napr. v mesiaci 10 nemal príjem len nemocenské tak vyznačím všetky ostatné okrem 10? lebo tak mi to urobil program???

Ďakujem ! súúúúrne lebo by som to rada už dnes poslala :)

áno, označíš iba mesiace, kedy mal príjem
lubica2000
25.03.09,07:21
dobrý deň,nechcem zakladať novu temu, ale keďže hlasenie robim prvý krát chcem si overiť či to robim dobre: do časti V. napišem zamestnancov, kt.mali pred.dan + dohody - študenti,kt.mali podpisane vyhlasenie a neodvadz.sa za nich dan, čo sa tyka dohodarov tak aj v riadku č.4 a 6 napišem sumu,kt.im bola vyplatena, a tiež do časti 1 riadok O - budu celkove prijmy zamestnancov (ti čo mali pred.dan + dohody z kt. sa daň neplatila) je to tak správne ? velmi pekne dakujem za vas čas ;)
lubica2000
25.03.09,09:14
prosím, môže mi niekto poradiť, či to robím správne ? vďaka
evina
25.03.09,09:44
programátor má pravdu. hlásenie je súhrn štvrťročných prehľadov. pozri si prehľad za 1.štvrťrok 2008 a tiež tam budú preplatky z roku 2007, zúčtované v roku 2008.

Nemá, tie sú v Prehľade v riadu 2 a dtto aj v Hlásení... ináč jej práve ten súčet nesadne...
evina
25.03.09,09:52
Priamo z Poučenia:

Riadok 7 - Zrazené preddavky na daň – uvedie sa úhrn zrazených preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za každého zamestnanca bez úpravy o daňový bonus. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi v priebehu roka poskytol len nepeňažný príjem (iné príjmy mu za celé bežné zdaňovacie obdobie nevyplatil), z ktorého nebolo možné zrážku preddavku na daň vykonať, vyznačí sa x pod písmenom N (nepeňažný príjem). Ak bol zamestnancovi okrem vyplatených príjmov v peňažnej forme poskytnutý v bežnom zdaňovacom období príjem aj v nepeňažnej forme, z ktorého nebolo možné zraziť preddavok na daň [(§ 35 ods. 3 písm. a) zákona o dani z príjmov], vyznačí sa x pod písmenami NP (nepeňažný aj peňažný príjem).


Hovorí sa o zrazených a nie odvedených preddavkoch. Ja som zrazila vo výplate napr. za február preddavok daného zdaňovacieho obdobia v sume 1000 SK . Z RZD mal preplatok na dani 100 SK ./tento preddavok bol však už zrazený a uvedený v Hlásení r. 2007/. O tento preplatok som znížila odvod dane, nie zrazenie.... Tie z RZD krásne vidíme na riadku 2 .


P.s. môj soft mi to o.i. i robí tak ako píšem a je uvedené i vyššie /paula/
mzdarka renca
25.03.09,09:59
ups, som si zle prečítala zadanie, už som odpoveď vymazala