svik
19.03.09,19:15
Som jeden mesiac po operácii hernie (prietrže, kýly) v podbruší nad slabinami. Pooperačná rana je na povrchu vcelku zahojená, ale zvnútra to cítim ako zhrubnuté a pripuchnuté. Na dotyk je to stále ešte citlivé a bolestivé.
Je to moja prvá skúsenosť s operáciou a preto neviem, čo si môžem dovoliť robiť a kedy sa to úplne zahojí, aby som mohol znovu robiť turistiku. Máte niekto vlastné skúsenosti? Prosím poraďte mi. Ďakujem. :)
syrik
19.03.09,18:43
Som jeden mesiac po operácii hernie (prietrže, kýly) v podbruší nad slabinami. Pooperačná rana je na povrchu vcelku zahojená, ale zvnútra to cítim ako zhrubnuté a pripuchnuté. Na dotyk je to stále ešte citlivé a bolestivé.
Je to moja prvá skúsenosť s operáciou a preto neviem, čo si môžem dovoliť robiť a kedy sa to úplne zahojí, aby som mohol znovu robiť turistiku. Máte niekto vlastné skúsenosti? Prosím poraďte mi. Ďakujem. :)

Takéto otázky treba konzultovať s lekárom...každý je iný a každý inak znáša operáciu, inak sa mu hojí rana atď. Ja som po operácii slepého čreva mohla nastúpiť do práce minimálne po 3 týždňoch..je to individuálne..
Stanislav 1975
19.03.09,18:43
Ahoj,neviem, nieže by sme ti nechceli pomocť, ale toto čo sa nás pýtaš je plne v kompetencii lekára- jeho sa na tieto veci treba spýtať- vieš, my laici ti od počítača nemožeme davať takéto rady, aby sme ti náhodou nesposobili nejaké komplikácie!!! Aspoň ja osobne si nedovolím filozovať nad takýmito lekárskými záležitosťami...
syrik
19.03.09,19:13
Záleží aj od typu operácie..či sa operovalo klasicky alebo pomocou laparoskopie...
buchač
19.03.09,19:46
Som jeden mesiac po operácii hernie (prietrže, kýly) v podbruší nad slabinami. Pooperačná rana je na povrchu vcelku zahojená, ale zvnútra to cítim ako zhrubnuté a pripuchnuté. Na dotyk je to stále ešte citlivé a bolestivé.
Je to moja prvá skúsenosť s operáciou a preto neviem, čo si môžem dovoliť robiť a kedy sa to úplne zahojí, aby som mohol znovu robiť turistiku. Máte niekto vlastné skúsenosti? Prosím poraďte mi. Ďakujem. :)

1. Povrchová rana sa hojí najrýchlejšie pôsobením vzduchu

2. Vnútorná je ovplyvnená svojim prostredím , takže tam to trvá dlhšie , pokiaľ bola klasická operácia , sú tam aj vnútorné štichy . Tie sa samovstrebú , sú z takého materiálu , čo neškodí .

3. Zhrubnuté a pripuchnuté - je to zásah do organizmu , ktorý sa mne neupravil , ale ostal v podstate pôvodný . Na brušáky to už nie je ...HOVORÍM ALE O SEBE !!!!

4.Citlivé bude ešte nejakú chvíľu , je to individuálne , u niekoho X dní a u druhého Y týždňov - laicky povedané

Čo sa týka toho zaťažovania , zo začiatku nič moc , potom uvidíš sám na sebe , čo znesieš .
Ale pokiaľ je tento problém zachytený v mladšom veku a zavčasu , tak týmje aj ľahšia rekonvalescencia .

Moje jazvy reagujú vždy pri zmene počasia , hlavne tie vnútorné - náročnejšie operácie . Svrbí to jak fras , nedá sa poškrabkať....:rolleyes:
A to je už trochu dávnejšie ;)
S ostatnými nemám problém :D

Juraj
svik
19.03.09,19:47
Záleží aj od typu operácie..či sa operovalo klasicky alebo pomocou laparoskopie...
Bola to klasická operácia. Na urýchlenie zahojenia pooperačnej rany užívam wobenzym.
buchač
19.03.09,19:58
Bola to klasická operácia. Na urýchlenie zahojenia pooperačnej rany užívam wobenzym.

Tak to ho máš z dôvodu
- Lymfedémy (otoky spôsobené poruchou odtoku moku) rôzne etiológie

http://www.wobenzym.sk/verejnost/informacie-o-lieku/tabid/134/Default.aspx

Juraj
syrik
19.03.09,19:59
Bola to klasická operácia. Na urýchlenie zahojenia pooperačnej rany užívam wobenzym.

Tak tu treba počítať s dlhšou rekonvalescenciou....
pasuliatko
19.03.09,20:08
ja som bola na operácií kolena v novembri a ranky a stále sú citlivé, treba to len podla mna masírovať alebo ak ti to robí problémy zájsť za lekárom a poradiť sa s ním. držím palce