HappyKESK
19.03.09,20:34
Dobry den,
chcem sa spytat, ako je to posudzovane, ak je zaroven zamestnanec aj SZCO, danovy zaklad je suctom ciastkoveho zakladu dane zo zamestnania + zakladu dane za prijmy ako SZCO a z toho je nasledne vypocitana danova povinnost ako jedno cislo. Otazka je, co s platenim preddavkov. Ako urcit co z toho a kolko je za szco a ci teda ako szco ma aj platit preddavky, alebo nie a staci ze plati preddavky zo mzdy ako zamestnanec ?
Andyke
19.03.09,20:24
§ 34 Zákona o dani z príjmov
Platenie preddavkov na daň


(10) Daňovník, ktorého základ dane tvorí súčet čiastkových základov dane a jedným z nich je aj čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti, neplatí preddavky na daň, ak tento čiastkový základ dane tvorí viac ako 50 % z celkového základu dane. Ak čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti tvorí 50 % a menej, preddavky na daň sa platia v polovičnej výške.
---
Prečítaj ešte §34 ods.1,2,3 - ohľadne platenia preddavkov na daň, či Ti vychádza táto povinnosť
Katija
19.03.09,20:46
Dobry den,
chcem sa spytat, ako je to posudzovane, ak je zaroven zamestnanec aj SZCO, danovy zaklad je suctom ciastkoveho zakladu dane zo zamestnania + zakladu dane za prijmy ako SZCO a z toho je nasledne vypocitana danova povinnost ako jedno cislo. Otazka je, co s platenim preddavkov. Ako urcit co z toho a kolko je za szco a ci teda ako szco ma aj platit preddavky, alebo nie a staci ze plati preddavky zo mzdy ako zamestnanec ?
:) Klik sem a dozvieš sa nielen teoreticky, ale aj prakticky ako je to tento rok s preddavkami FO.
http://www.porada.sk/975439-post26.html
__________________
Katija:):cool:
HappyKESK
20.03.09,07:17
Dakujem, obe odpovede boli pre mna velmi cenne, uplne vyriesili moje pochybnosti.