M-Tinka
19.03.09,22:13
Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať či daňový úrad overuje sumy uvedené v daňovom priznaní aj s odvodmi do sociálnej poisťovne.
Ďakujem
m.hladka
19.03.09,21:17
Naopak, SP si preveruje výpis z DP na DU.
M-Tinka
19.03.09,21:19
A robia to s každým daňovým priznaním? či len na základe podnetu?
Monika Kováčová
19.03.09,21:20
A robia to s každým daňovým priznaním? či len na základe podnetu?
daňový úrad posiela údaje z DP automaticky do SP, dokonca niekoľkokrát ročne (pre prípad dodatočného DP)
Práve preto nerozumiem, prečo to musia robiť aj živnostníci.
veronikasad
19.03.09,21:22
A robia to s každým daňovým priznaním? či len na základe podnetu?
Prečo sa na to pýtaš ?
M-Tinka
19.03.09,21:22
A je možné aby v SP prišli aj na to že niekto neodovzdal daňové priznanie?
M-Tinka
19.03.09,21:23
No mám taký menší problém...zarobila som viac ako som mohla kedže som bola evidovaná na úrade práce a teraz mi lepí že mi na to prídu :(
Monika Kováčová
19.03.09,21:24
No mám taký menší problém...zarobila som viac ako som mohla kedže som bola evidovaná na úrade práce a teraz mi lepí že mi na to prídu :(
to máš taký väčší problém... :confused:
M-Tinka
19.03.09,21:25
definuješ prosím?
veronikasad
19.03.09,21:27
No mám taký menší problém...zarobila som viac ako som mohla kedže som bola evidovaná na úrade práce a teraz mi lepí že mi na to prídu :(
Ako evidovaná na úrade práce si nemohla mať živnosť, tak žiadny výpis neposielaš. Ak si robila na dohodu, tvoj zamestnávatel posielal do soc.poisťovne mesačné výkazy, kde sú uvedení všetci zamestnanci, vrátane dohodárov, podľa rodného čísla - takže v soc.poisťovni už o tom vedia...
Monika Kováčová
19.03.09,21:28
definuješ prosím?

definujem, že to nie je menší problém, a že ti lepí oprávnene.
veronikasad
19.03.09,21:29
Ako uchádzač o zamestnanie si mala povinnosť predkladať mesačne výplatné pásky a potvrdenie o výške príjmu. Ak si si túto povinnosť neplnila, vyradia ťa aj spätne z evidencie úradu práce a musíš si doplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel
M-Tinka
19.03.09,21:32
no lenže ja už nie som na úrade..ale počas toho som poberala príspevok aj na absolvenskú prax a aj príspevok na začatie podnikania..môžu mi ho spätne zobrať?..dá sa to nejako vyriešiť?poradte prosím
M-Tinka
19.03.09,21:33
a ak nepodám daňové priznanie je možné že na to neprídu?aspoň malá nádej?
veronikasad
19.03.09,21:34
no lenže ja už nie som na úrade..ale počas toho som poberala príspevok aj na absolvenskú prax a aj príspevok na začatie podnikania..môžu mi ho spätne zobrať?..dá sa to nejako vyriešiť?poradte prosím
Nosila si mesačne potvrdenie o príjme ?
veronikasad
19.03.09,21:37
a ak nepodám daňové priznanie je možné že na to neprídu?aspoň malá nádej?
Chceš dostať ešte aj pokutu za nepodané daňové priznanie ak ti vznikla povinnosť ho podať ? /príjem zrazený preddavkovou daňou vo výške viac ako 1/2 nezd.časti základu dane/
M-Tinka
19.03.09,21:38
áno ale len do sumy 3200 ale mala som ešte 3 výplaty....16 000, 5000, a 10 000
M-Tinka
19.03.09,21:39
no to nie nechcem ale nechcem aby ma spätne vyradili s úradu..to by mi mohli zobrať všetko čo mi dali nie?
Monika Kováčová
19.03.09,21:40
áno ale len do sumy 3200 ale mala som ešte 3 výplaty....16 000, 5000, a 10 000


To Ti kto poradil? Na porade si to asi nečítala, že? Obávam sa, že na podvod určite prídu.
M-Tinka
19.03.09,21:41
ale príjem zrazený preddavkou daňou som mala len vo výške 31 200
veronikasad
19.03.09,21:42
áno ale len do sumy 3200 ale mala som ešte 3 výplaty....16 000, 5000, a 10 000
Kto ti vystavoval také sfalšované pásky ? Alebo si mala príjem aj od iného zamestnávateľa, ktorého si na UP nenahlásila ?
Monika Kováčová
19.03.09,21:43
ale príjem zrazený preddavkou daňou som mala len vo výške 31 200
ale mesačné výkazy od zamestnávateľa s tvojim rodným číslom sú na sociálnej poisťovni už dávno.
M-Tinka
19.03.09,21:43
trošku som sa stralila v komunikácii..môžete mi teda poradiť čo v takejto situácii robiť, dá sa vôbec niečo robiť?
Monika Kováčová
19.03.09,21:44
dajú sa vrátiť neoprávnené peniaze späť do štátneho rozpočtu.
M-Tinka
19.03.09,21:44
ved práve to
M-Tinka
19.03.09,21:45
dajú sa vrátiť neoprávnené peniaze späť do štátneho rozpočtu.
To naozaj nie je iné riešenie?
M-Tinka
19.03.09,21:46
ale vyplýva mi teda podať daňové priznanie? ak je to len 31200?
Monika Kováčová
19.03.09,21:47
To naozaj nie je iné riešenie?

je: tvár sa že nič ale zabudni na pokojný spánok.

a ešte niečo z Etikety porady:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
Monika Kováčová
19.03.09,21:48
ale vyplýva mi teda podať daňové priznanie? ak je to len 31200?
31200 čo? Úhrn príjmov za kalendárny rok?
veronikasad
19.03.09,21:49
ale príjem zrazený preddavkou daňou som mala len vo výške 31 200
Povinnosť podať daňové priznanie nemáš, ak chceš aby ti vrátili aj zrážkovú daň môžeš podať DP. Osobne by som ho podala, a vyžiadala si od DU to, na čo mám nárok. Ako som písala vyššie, v soc.poisťovni už o tvojom príjme vedia, ak pri náhodnej kontrole na UPSVaR na to prídu, zrejme ťa vyradia spätne z evidencie s dôsledkami, ktoré som uviedla. Dávku v nezamestnanosti si asi nepoberala /píšeš o absolventskej praxi/.
Už si to skomplikovala dosť, buď sa priznáš na úrade práce sama, alebo budeš čakať, že na to prídu niekedy sami ...
M-Tinka
19.03.09,21:52
je: tvár sa že nič ale zabudni na pokojný spánok.

a ešte niečo z Etikety porady:
No to na kľudný spánok určite nie je...len som potrebovala o
pomoc, zamotala som sa ani neviem ako....len som chcela vedieť či sa dá z toho vykľučkovať a v medziach zákona...a sociálka si overuje odvody s úradom práce?
Monika Kováčová
19.03.09,21:55
No to na kľudný spánok určite nie je...len som potrebovala o
pomoc, zamotala som sa ani neviem ako....len som chcela vedieť či sa dá z toho vykľučkovať a v medziach zákona...a sociálka si overuje odvody s úradom práce?
Informačný systém sociálnej poisťovne a úradu práce je dokonale prepojený. Vlastná skúsenosť. Zamestnancovi som vypisovala potvrdenie na úrad práce a obratom ma pani z ÚP informovala, že nemáme podaný mesačný výkaz za obdobie to a to.
M-Tinka
19.03.09,22:00
ešte to teraz riešim so šéfom..je možné dodadočne zmeniť v sociálke odvod na inú osobu?
Jozef Mihál
19.03.09,22:01
Nech žije sociálny systém Slovenskej republiky!

Zarobíte o korunu (alebo eurocent) viac, ako akýsi zákon dovoľuje a zoberú vám tisíce Sk (€) akejsi podpory, dávky, príspevku a iného gulášu.

Inými slovami: nerobiť sa oplatí.
M-Tinka
19.03.09,22:02
veď o že niekedy alebo možno nikdy?..ja už neviem čo robiť
Paula
19.03.09,22:03
ešte to teraz riešim so šéfom..je možné dodadočne zmeniť v sociálke odvod na inú osobu?


:eek:
M-Tinka
19.03.09,22:04
:eek:
to bolo že nie? ak to dáme na iného dohodára ktorý je študent? fakt vážne to potrebujem vyriešiť bez toho aby som si išla hodiť slučku tak mi prosím poradte ak môžte a nie že bléé
M-Tinka
19.03.09,22:05
Nech žije sociálny systém Slovenskej republiky!

Zarobíte o korunu (alebo eurocent) viac, ako akýsi zákon dovoľuje a zoberú vám tisíce Sk (€) akejsi podpory, dávky, príspevku a iného gulášu.

Inými slovami: nerobiť sa oplatí.
Ja ešte dúfam že nezoberu aj ked asi márne
Jozef Mihál
19.03.09,22:06
Klamať sa nemá.

Po druhé, na Porada.sk existuje ETIKETA.
Jozef Mihál
19.03.09,22:08
Paula
19.03.09,22:09
Ja už len, že zaťahovať do vlastnej nezodpovednosti nevinného študenta alebo kohokoľvek by bol vrchol ...sublimujem z témy.
veronikasad
19.03.09,22:10
to bolo že nie? ak to dáme na iného dohodára ktorý je študent? fakt vážne to potrebujem vyriešiť bez toho aby som si išla hodiť slučku tak mi prosím poradte ak môžte a nie že bléé
To neskúšaj, museli by ste robiť opravné výkazy do sociálnej poisťovne a tým na seba upozorníš viac. Buď sa choď priznať, alebo to nechaj tak ...a podaj daňové priznanie a žiadaj vrátenie dane.
M-Tinka
19.03.09,22:11
Ja už len, že zaťahovať do vlastnej nezodpovednosti nevinného študenta alebo kohokoľvek by bol vrchol ...sublimujem z témy.
Ja som sa len pýtala či sa to dá....a nie je to moja nezodpovednosť ale nedostatok vedomostí to uznávam...
M-Tinka
19.03.09,22:13
To neskúšaj, museli by ste robiť opravné výkazy do sociálnej poisťovne a tým na seba upozorníš viac. Buď sa choď priznať, alebo to nechaj tak ...a podaj daňové priznanie a žiadaj vrátenie dane.
A prídu na to určite a to si môžem ísť rovno hodiť čo? Toto je fakt zléé
M-Tinka
19.03.09,22:18
Ďakujem za názory aj za kritiku
majyo
25.03.09,06:01
Dobry den, chcem sa poradit..som student vysokej skoly a podaval som danove priznanie za minuly rok. Pracoval som v dvoch firmach v jednej mi prijem zdanovali v druhej nie (podpisoval som nejake papiere ze mi ho nebudu zdanovat kedze som studentom). V danovom priznani som uviedol iba tu firmu v ktorej mi zdanovali prijem tu druhu som myslel ze nemam uvadzat kedze mi to nezdanovali tym padom mi tam stat nic nevracia. Je to problem? ak ano co mam robit?

A este 4 predchadzajuce roky som brigadoval ako pokladnik cez brigadnicke centrum samozrejme ako student tam som vobec nepodaval danove priznanie lebo som ani nevedel ze musim kedze som student a to bolo brigadnicke centrum...co mam robit? musim to nejak riesit??? Prijem mi ani v jednom pripade nepresiahol 45 000 za rok...dakujem