mravec264
19.03.09,22:01
Dobrý deň Vážená porada.
22.12.2007 som si kúpil opasok ktorý sa mi dosť páčil no 17.3.2009 som šiel s prace a cestou mi niekde vypadla pracka. Pokúšal som sa ju i najsť no beznádejne. Nasledujúceho dna som šiel opasok hneď reklamovať ,no v predajni ma hneď schladili múdrymi slovami o reklamacii atd. Že musim opasok na vlastné náklady odoslat do skusobne aby mi potvrdili reklamaciu. Kde sa mozem obratit pre posudok? Možem náklady na posudok žiadať od predajcu? Opasok stál 590,-Sk -oplatí sa mi to?
AlenockaS
20.03.09,07:27
Dobrý deň Vážená porada.
22.12.2007 som si kúpil opasok ktorý sa mi dosť páčil no 17.3.2009 som šiel s prace a cestou mi niekde vypadla pracka. Pokúšal som sa ju i najsť no beznádejne. Nasledujúceho dna som šiel opasok hneď reklamovať ,no v predajni ma hneď schladili múdrymi slovami o reklamacii atd. Že musim opasok na vlastné náklady odoslat do skusobne aby mi potvrdili reklamaciu. Kde sa mozem obratit pre posudok? Možem náklady na posudok žiadať od predajcu? Opasok stál 590,-Sk -oplatí sa mi to?

Ja som kúpila na vianoce opasok, behom mesiaca sa zlomila tá palička v pracke, zašla som s tým do predajne,bez reptania mi vypísali reklamačný protokol a do troch týždňov bol opasok opravený. Bez akýchkoľvek mojich nákladov. Len si treba zistiť, či opasok spadá do 2-ročnej záruky. (Ja som reklamovala do 2 mesiacov od kúpy )
Netreba sa nechať obchodníkmi vodiť za nos. Raz som išla reklamovať sako, lebo sa mi rozpárala podšívka. Predavačky mi tvrdili, že na to sa reklamácia nevzťahuje. Tak som im povedala, že sa teda budem informovať na obchodnej inšpekcii a v momente bolo po probléme. Sako vzali, opravili. ;)
kvalitar
20.03.09,10:06
Ja sa chcem opytat akurat dnes chcem reklamovat zimnu bundu pokazil sa mi zips(proste tam boli dva bežce ale jeden nejak zmizol :) a zapnut bunda sa teda neda) myslite ze mam narok na opravnenu reklamaciu?
mravec264
21.03.09,14:42
No ale som opasok kupil pred rokom a tri mesiace! Zevraj predajca je povinny zistovat ci je to vyrobna zavada iba prvy rok z dvojrocnej zaruky. Druhy rok to musi dokladovat zakaznik. Je to pravda? Kam sa môzem obratit pre ten posudok?
seat
23.03.09,15:20
Nie som si istý ale ked ti daju v skusobni posudok že je to výrobna chyba tak ti musia potom ten posudok preplatit inak ho platis ty
kyblik
23.03.09,16:22
Nedajte sa odradit bezocivymi lakomymi predavacmi... http://www.porada.sk/t54308-zakon-o-ochrane-spotrebitela-platny-od-1-7-2007-a.html

Predajca plne zodpoveda za to co predava...