yannisa
20.03.09,07:09
Dobrý deň, mám pozemok kde na kraji sú dva stĺpi elektrického napätia a káble mi vedú krížom cez štvrť pozemka. Na pozemku nieje uvedená žiadna ťarcha. Na tom pozemku by sme chceli stavať dom, samozrejme by bola dodržaná ochranná zóna, len som sa chcela spýtať či má niekto skúsenosti s nejakou dohodou s elektrikármi. Myslím tým, že keďže mi to zaberá cez štvrtinu pozemku, zato že cez môj pozemok majú tam voľný prístup, tak by mi aspoň prípojku mohli potiahnuť lacnejšie, alebo pozemok pod stĺpmi si odkúpiť.:)
srsr
20.03.09,07:49
Máme ten istý problém. V rohu pozemku asi tak 2,5-3m od ktajnice stĺp a aby nebolo málo aj trafo. Určite pri realizácii oplotenia nechcem mať tieto príšery v záhrade, z dôvodu sprístupnenia trafa elektrikárom. Len dúfam, že si oni na vlastné náklady aspoň upravia zarastený povrch pôdy, aj keď je môj. Aj ja by som rada vedieť, či mám na niešo práva. Keď to tak zoberiem, už len komplikovaný projekt oplotenia bude stáť viac a realizácia ani nevravím.
srsr
20.03.09,07:49
Prepáčte ,, krajnice,,
srsr
20.03.09,09:26
nikto nič? nemali ste takýto problém?
yannisa
20.03.09,14:19
...tiež sa čudujem že nikto nič :o
rajchler
21.03.09,10:40
ja som mal...odvolaju sa na zakon o energetike, ze mali pravo vtedy stavat na cudzom a ze je to vecne bremeno ci co... :) a tym to ukoncia. to znamena ze oni to robit nebudu iba ak si to zaplatite vy a nejaka firma vam to prelozi...(niekolko 10tok tisic) , v zakone je aj poznamka ze sa mozte dohodnut s rozvodnymi zavodmi. takze treba skusat , najlepsie cez znamost....
Miloš Mičega - CIMOM TN
21.03.09,18:08
Dobrý deň, mám pozemok kde na kraji sú dva stĺpi elektrického napätia a káble mi vedú krížom cez štvrť pozemka. Na pozemku nieje uvedená žiadna ťarcha. Na tom pozemku by sme chceli stavať dom, samozrejme by bola dodržaná ochranná zóna, len som sa chcela spýtať či má niekto skúsenosti s nejakou dohodou s elektrikármi. Myslím tým, že keďže mi to zaberá cez štvrtinu pozemku, zato že cez môj pozemok majú tam voľný prístup, tak by mi aspoň prípojku mohli potiahnuť lacnejšie, alebo pozemok pod stĺpmi si odkúpiť.:)

Výňatok zo zákona č. 656/2006 Z.z. o energetike ...



§ 36
Ochranné pásma

(1) Na ochranu zariadení elektrizačnej sústavy sa zriaďujú ochranné pásma. Ochranné pásmo je priestor v bezprostrednej blízkosti zariadenia elektrizačnej sústavy, ktorý je určený na zabezpečenie spoľahlivej a plynulej prevádzky a na zabezpečenie ochrany života a zdravia osôb a majetku.

______________________________________________

Na takých pozemkoch je vecné bremeno zo zákona a nemusí byť zapísané v katastri.

Treba si pozrieť celý uvedený paragraf a aj ďalšie ustanovenia v tomto zákone.
____________________________


CIMOM
alla66
21.03.09,18:33
Mne minulý rok vymenili v záhrade drevenný stĺp za dva betónové. Vôbec sa neunúvali ma upozorniť na túto "akciu jeden za dva ".

Zmenu vykonali bez môjho vedomia, nikto tam nebýva a nehovorím o vstupe na súkromný pozemok.
Okolie stĺpov som si dávala do poriadku sama, lebo tam zostali kopce vykopanej hliny, špinavú bránku od betónu, našla som na nej "brizolit".
Bola som nahnevaná, ale viem, že nič si nepomôžem. Susede poškodili pri výkopoch vodovod.potrubie a viem,že tiež neuspela. Elektrikári to neboli, vyhovárali sa na firmu, ktorá vykonávala práce.
rajchler
22.03.09,13:59
zase ak spravili skodu tak mas narok na odskodnenie alebo napravu..to je tiez v zakone...o energetike..treba si to precitat a napisat im staznost s odvolavkou na konkretny paragraf a mali by to spravit....treba skusit
alla66
22.03.09,18:07
Mňa zlosť prešla a škody som si napravila.
Suseda sa sťažovala, lebo jej vytieklo veľa vody a musí ju zaplatiť. A nič nevyreklamovala. Niekedy to človek radšej vzdá, ako sa bude súdiť za svoju pravdu.