marshal1
20.03.09,08:30
Dobrý deň.

Dlho som tu už nebol, ale teraz súrne potrebujem radu, ktorá by mi pomohla.

Momentálne som vo výpovednej lehote /paragraf 60, bol som donútený chýbali mi dva mesiace ,aby som mal odpracované tri roky (podpora),samozrejme bez odstupného - nuž čo už../.Výpovedna doba končí 6.4.2009.
Dnes 20.3.2009 som sa dozvedel o dohode, ktorú dal podpísať konateľ zástupcom zamestnancom. Budem ju citovať celú:

Prerokovanie sa uskutočnilo 23.2.2009

Zápis z prerokovania:
Skrátenie týždenneho pracovného času - dohoda.

Predmetom rokovania bolo prerokovanie nutnosti skrátenia týždenneho pracovného času všetkým zamestnancom spoločnosti ....., okrem zamestnancov pracujúcich na chránenom pracovisku - dôvod nízky objem výroby, opatrenia zabezpečujúce prežitie firmy a udržanie zamestnanosti.
Zamestnávateľ ... a zástupcovia zamestnancov sa týmto písomne dohodli, že všetkým zamestnancom, okrem pracujúcich na chránenom pracovisku, bude rovnako a nerozdielne skrátený týždenny pracovný čas z 37.5 hod na 30 hodín.
Platnosť tohto opatrenia od 1.3.2009 - 31.5.2009

V ....23.2.2009

UVEDENÁ DOHODA BOLA PODPÍSANÁ 19.3.2009!!!!!

Chcel by som poradiť:

1.) Som THP, mám základny plat + osobné hodnotenie, dotkne so skrátenie pracovnej doby platu. Ide mi o vypočítanie podpory v nezamestnanosti.
2.)Môže mi zamestnávatel neuznať odpracované hodiny, totižto v marci nám zamestnávateľ nariadil dva dni dovolenky(piatky), ktoré sme vybrali,ostatné dni máme odpracované.Čo s hodinami navyše.
3.) Aký vplyv má skrátenie pracovnej doby na dôchodok, totižto mám do dôchodku cca 8 rokov, a zároveň,aký vplyv to má na uznanie odpracovaných rokov.Podľa môjho názoru neodpracované dni, alebo hodiny majú vplyv na uvedený výpočet. Príklad - piatky nebudeme pracovať a zamestnávateľ ich nezaplatí, alebo, pracovať budeme cez deň len 6 hodín.
4.) Porušl zamestnávateľ Zákonník práce, keď antidatumoval dohodu. Podotýkam, zatial zamestnanci neboli informovaný o tejto dohode.
5.)Vzťahuje sa uvedená dohoda aj na mňa, keď som vo výpovednej lehote.

To sú otázky na ktoré by som chcel odpovede.

Za poradenie vopred ďakujem.

Ostávam s pozdravom