nina100
20.03.09,08:43
Dobry den,
prosim vas ako si mam nastavit zaokruhlovanie poistnych odvodov? vo vystupnom formate do socialnej a do zdravotnych poistovni mi odvody za zamestnancov zaokruhluje na cele Eura nahor, nerobi to spravne , lebo by malo zaokruhlovat na 2 desatinne miesta... neviem kde si to mam nastavit, alebo ako to napravit? prosim poradte mi, dakujem
Maruška54
20.03.09,08:57
Mne ich tlačí na centy, nedala si si tlač výkazov rok 2008?
MarcelkaT
20.03.09,09:01
Akú verziu OLYMPu máš?
Mne tiež tlačí na centy.
nina100
20.03.09,09:26
Nechala som si preinštalovať počítač, mam verziu 9.12. Počkam čo to urobi, pozriem sa na to, čo ste mi odpovedali, zatial vam velmi pekne dakujem.
zelam pekny den
nina100
23.03.09,11:00
Už to funguje aj mne:)
rodina1
14.04.09,08:58
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať tých poraďákov, ktorí zasielajú výkazy do poisťovní elektronicky. Ide mi o poisťovňu Dôvera. Dnes som prvýkrát odosielala Mesačný výkaz. Pri odosielaní mi to nezahlásilo žiadnu chybu. Potom som išla do Prehľadu a dala som si mesačný výkaz vytlačiť. Ale je tam len prvá strana, príloha tam nie je. Je to tak správne? Ďakujem.
mzdarka renca
14.04.09,09:05
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať tých poraďákov, ktorí zasielajú výkazy do poisťovní elektronicky. Ide mi o poisťovňu Dôvera. Dnes som prvýkrát odosielala Mesačný výkaz. Pri odosielaní mi to nezahlásilo žiadnu chybu. Potom som išla do Prehľadu a dala som si mesačný výkaz vytlačiť. Ale je tam len prvá strana, príloha tam nie je. Je to tak správne? Ďakujem.

Ja si už roky tlačím len prvú stranu, Mesačný výkaz a prílohu si vytlačím z USB kľúča cez poznámkový blok. Robím to takto zo všetkými poisťovňami, mám menej papiera na zakladanie.

Ak ti nevypísalo žiadnu chybu, tak je to v poriadku. Ak chceš aj prílohu z netu, tak sa s tým trochu pohraj, určite to tam je. Aj by som sa pozrela, ako na to, ale nie som v práci.
mzdarka renca
14.04.09,09:13
Poobede chcem skočiť do práce, tak sa ti na to pozriem, ak ti to bude stačiť.
rodina1
14.04.09,09:58
Ďakujem, bude mi to stačiť.
dosi
14.04.09,11:30
Dobrý deň, chcem sa opýtať keď posielam výkazy elektronicky, posialajú sa potom aj poštou ? A vedel by mi niekto prosíííím napísať stučný popis ako mes.hlásenia odoslať do poisťovní z olympu ?
Ďakujem.
KEJKA
14.04.09,11:31
Dobrý deň, chcem sa opýtať keď posielam výkazy elektronicky, posialajú sa potom aj poštou ?
Ďakujem.
nie, netreba posielať aj poštou.
dosi
14.04.09,11:34
Ďakujeem.
mzdarka renca
14.04.09,13:03
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať tých poraďákov, ktorí zasielajú výkazy do poisťovní elektronicky. Ide mi o poisťovňu Dôvera. Dnes som prvýkrát odosielala Mesačný výkaz. Pri odosielaní mi to nezahlásilo žiadnu chybu. Potom som išla do Prehľadu a dala som si mesačný výkaz vytlačiť. Ale je tam len prvá strana, príloha tam nie je. Je to tak správne? Ďakujem.

No, skúšala som nájsť prílohu do Dôvery, ale nenašla som ju. Takto odoslaná dávka je v poriadku a prílohu si vytlač z Olympu.
rodina1
15.04.09,03:58
Dobrý deň, chcem sa opýtať keď posielam výkazy elektronicky, posialajú sa potom aj poštou ? A vedel by mi niekto prosíííím napísať stučný popis ako mes.hlásenia odoslať do poisťovní z olympu ?
Ďakujem.
V Olympe máš Export - dáš si do poisťovní, ponúkne ti akú poisťovňu chceš. Tú poisťovňu potvrdíš, potom ti napíše, v akom adresári je export uložený. Býva to v adresári Olymp - Export - zdravotné poisťovne. A potom už pokračuješ. V príslušnej ZP dáš poslať dávku a vyberieš z daného adresára tú správnu poisťovňu. Postup je presný ako pri Sociálnej poisťovni.
cloverdale
29.03.10,10:54
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, kto robí v tomto programe, ako má natiahnuté údaje do výkazu pre VšZP. Počet kalendárnych dní mi naráta sumárne, podľa toho, koľko mám zamestnancov v tejto poisťovni. Nedá sa to niekde opraviť?
Ď.
janka67
30.03.10,08:22
Je to OK, vo výkaze sa uvádza sumár dní za zamestnancov
tonkat
31.08.10,17:00
Prosím vás, ako môžem v Olympe urobiť export mes. výkazu do SZP za 09/2008. Už mi túto poisťovňu neponúka a dostali sme oznámenie, že im chýba tento výkaz. Ja ho už neviem ani vy&tlačiť, ani vyexportovať. Je na to nejaká finta? alebo sa to dá ručne natipovať priamo do portalu VSZP? Poradí mi niekto? Ďakujem pekne.
tonkat
02.09.10,18:58
Nevie mi nikto poradit?
helas
27.09.10,10:49
Dobrý deň,
prosím vie mi niekto povedať ako urobím opravný výkaz do SP v Olympe, čo mám zaškrtnúť. Ide o nesprávne rodné číslo.
Ďakujem
rodina1
27.09.10,11:16
Dobrý deň,
prosím vie mi niekto povedať ako urobím opravný výkaz do SP v Olympe, čo mám zaškrtnúť. Ide o nesprávne rodné číslo.
Ďakujem
Pri výbere výkazu sa ťa pýta či riadny alebo opravný.
helas
27.09.10,11:58
Ďakujem, ja som behala po celom Olympe, kde bude opravný výkaz, ale to je až v exporte, vôbec mi to nenapadlo. Ešte raz ďakujem
HEBA
16.03.11,17:59
Mám najnovšiu verziu Olymp 11.11 a napriek tomu program nesprávne zaokruhľuje poistné do sociálnej poisťovne. Dá sa to niekde opraviť priamo v programe.
Za odpovede ďakuje
Elena
KEJKA
16.03.11,19:22
hľadaj nastavenia a je tam voľba zaokrúhľovania.
Ako si prišla na to, že zle zaokrúhľuje? Ja sa spolieham, že je to dobre, hm.
HEBA
17.03.11,06:26
Poslali mi naspäť výkazy zo SP, aby som to opravila a zaslala opravné výkazy.
Už som to opravila, ďakujem
Príjemný deň
Elena
KEJKA
24.08.11,20:04
od 1.8.2011 platí nová štruktúra dávky do Dôvery
Od 1. augusta 2011 sa upravuje štruktúra dávky 514, ktorou hromadní platitelia zasielajú zdravotnej poisťovni mesačný výkaz. Prinášame Vám prehľad týchto zmien tak, ako vyplývajú z Metodického pokynu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (č 3/3/2008):

a) Druhá veta záhlavia dávky – položky „Skutočná výška príjmu celkom – zamestnanci bez ZP“ a „Skutočná výška príjmu celkom – zamestnanci so ZP“ sa stali povinnými
b) Druha veta záhlavia dávky – pribudla nová položka č. 20 „Celkový počet zamestnancov prihlásených vo všetkých ZP“
c) Prvá veta záhlavia dávky – položky „Telefón“ a „Email“ sa stali povinnými a zmenil sa spôsob vypĺňania položky „Deň“ - je možné zadať len čísla od 1 do 31
d) Upravilo sa ukončenie každej vety dávky – na konci každej vety dávky je symbol „|“
==============================
máte niekto skúsenosť, že to už do OLYMPu zapracovali?
mne vyhadzuje r.2, pol.9 ako syntakt.chybu dávky - nebude to ten nový údaj?
Mám poslednú verziu SW.
Zuzka
25.08.11,07:43
Kejka, mám pocit, že aj som doplnila iba e-mailovú adresu v nastaveniach a potom vytvorila novú dávku a tá mi prešla bez problémov.
KEJKA
25.08.11,07:48
áno, presne tak. Mám aktuálnu verziu, doplnila som e-mail plus som opravila omylom vyplnené rovnaké VS ako číslo klienta.
Správne má byť 8-miestne jedno a 10-miestne druhé.
problém je vyriešený, dávka odoslaná.
Majka
25.08.11,18:13
prosim Vas pekne kde v Olympe najdem tlacivo s vymer.zakladmi do SP - Potvrdenie na vypl.materskeho ? dakujem
mzdarka renca
25.08.11,18:26
prosim Vas pekne kde v Olympe najdem tlacivo s vymer.zakladmi do SP - Potvrdenie na vypl.materskeho ? dakujem

Evidencia nemocí - Potvrdenie na účely uplatnenia ND
Majka
25.08.11,18:33
Evidencia nemocí - Potvrdenie na účely uplatnenia ND


dakujem tam som si to pozerala dala vytvorit ale mam ho prazdne...
musim si asi zajtra zavolat do Krosu neviem sa s tym pohnut...
tiez si zadavam zmenu v ZP zmeny platitela a tiez RLF zadam udaje a tiez mi nacita len ciste tlacivo ... potrebujem zamestnanca zaevidovat od 1.9. na Matersku dovolenku...
mzdarka renca
25.08.11,18:50
dakujem tam som si to pozerala dala vytvorit ale mam ho prazdne...
musim si asi zajtra zavolat do Krosu neviem sa s tym pohnut...
tiez si zadavam zmenu v ZP zmeny platitela a tiez RLF zadam udaje a tiez mi nacita len ciste tlacivo ... potrebujem zamestnanca zaevidovat od 1.9. na Matersku dovolenku...

nemala som tento prípad, ale skúsila som to takto:
uzatvor si ostatné mesiace a otvor si 09/2011, nahraj jej cez kód N05 materské a nezabudni vyklikať políčka s dátumami a potom ti to dá aj vyplnené tlačivo;)
mzdarka renca
25.08.11,19:11
čo sa týka RLFO tak postupuješ takto:
- ideš do personalistiky na danú osobu
- klik na oprav (dolu)
- klik na Pracovné pomery
- ukáže sa ti tabulka Evidencia prac. pomerov
- klik na pridaj (dolu v tabulke)
- otvorí sa ti to ako keby si nahrávala nový PP, ale ty klik na guličku vyňatie z PP a hneď sa ti tam ukáže Materská dovolenka, len nahraj dátum a máš vyplnený RLFO ako potrebuješ
Ivana Š
04.09.11,11:47
robím odhlášky zamestnancov aj zamestnávateľa v OLYMPE
lenže tlačí v zostavách iba mená, RČ zamestnanca , IČO a IČZ zamestnávateľa, dátum zániku poistenia
ale žiadne adresy. Preberie mi to Sociálna poisťovňa?
veronikasad
04.09.11,11:48
robím odhlášky zamestnancov aj zamestnávateľa v OLYMPE
lenže tlačí v zostavách iba mená, RČ zamestnanca , IČO a IČZ zamestnávateľa, dátum zániku poistenia
ale žiadne adresy. Preberie mi to Sociálna poisťovňa?
ano, je to OK