polis1
20.03.09,10:29
dobrý den

klient zarobil na živnosť z rakuska a doniesol mi potvrdenie kde je suma 5359,20eur a to prepočítam kurzom priemernym a kam do riadkov to dám.
poradte mi nutne
jana007
20.03.09,09:37
keď máš príjem zo živnosti - dávaš do VI.oddiel r.2 stĺ.1 - príjmy,stĺ.2 výdavky, príjem z rakuska prepočitaš aktuálnym kurzom NBS dňom prijatia alebo priemerným mesačným kurzom za kazdy mesiac, v ktorom prijal peniaze.
mysimis
20.03.09,09:38
Príjem z Rakúska na základe živnosti sa zapisuje do oddielu VI - r. 2. Podotýkam, že nech si nezabudne podať DP aj v Rakúsku.
polis1
20.03.09,09:39
a nikdy inde to nejde a da sa tam uplatniť paušálné vydavky 40%
je to roznašanie letákov
szilvia1
20.03.09,09:41
Ja mám opačne, klientka je zamestnaná v Španielsku, daň odviedla v Španielsku v SR je SZČO. Príjem zo zahraničia musím uviesť v danovom prizaní?
mysimis
22.03.09,14:45
a nikdy inde to nejde a da sa tam uplatniť paušálné vydavky 40%
je to roznašanie letákov

Áno uplaníš 40% paušálne výdavky. Tie sumy sa prenášajú v daňovom priznaní aj do ďalších koloniek. Ak budeš pozorne čítať DP tak si ich doplníš.
mysimis
22.03.09,14:46
Ja mám opačne, klientka je zamestnaná v Španielsku, daň odviedla v Španielsku v SR je SZČO. Príjem zo zahraničia musím uviesť v danovom prizaní?

Príjem zo Španielska je potrebné uviesť v slovenskom daňovom priznaní.
Uľa
22.03.09,20:25
Keďže nemám veľa skúsenosti s nižšie uvedeným, veľmi pekne vás prosím vás o radu: Slovenský SZČO precuje v ČR. Keďže tam pracuje celý rok, má tam prenajatý byt na základe nájomnej zmluvy.
Všetky vystavené faktúry ako aj pokladničné doklady (výdavky) sú vystavené v českých korunách.
1. Postupujem správne, keď vyšlé faktúry prepočítam kurzom NBS dňom vystavenia a pokladničné doklady dňom zaplatenia?
2. Môžem mu dať do nákladov aj výdavky za spomínaný nájom?
3. Ako je to v tomto prípade so stravným a cestovným?
Vopred ďakujem za radu.