kala1
20.03.09,09:30
Ahojte,

vediem jednoduché účtovníctvo a potrebujem poradiť ako mám zaúčtovať poskytnutý rezervačný poplatok (preddavok) v roku 2008 na nebytový priestor (kancelárie).
Má to ísť do nákladov ovpyvňujúcich daňový základ (výdavky celkom) alebo nie?
V zákone sa píše, že od 1.1.2008 poskytnutý alebo prijatý preddavok na tovar, službu alebo iné plnenia ovlyvni základ dane v čase, keď bude zaplatený alebo prijatý. Len neviem, čo myslia pod slovom iné plnenia:confused:
Tweety
20.03.09,08:38
Ahojte,

vediem jednoduché účtovníctvo a potrebujem poradiť ako mám zaúčtovať poskytnutý rezervačný poplatok (preddavok) v roku 2008 na nebytový priestor (kancelárie).
Má to ísť do nákladov ovpyvňujúcich daňový základ (výdavky celkom) alebo nie? Áno, má, je to VOZD roka 2008.
V zákone sa píše, že od 1.1.2008 poskytnutý alebo prijatý preddavok na tovar, službu alebo iné plnenia ovlyvni základ dane v čase, keď bude zaplatený alebo prijatý. Len neviem, čo myslia pod slovom iné plnenia:confused:
Odpoveď tučným v texte.
kala1
20.03.09,08:45
Lenže jedná sa mi o to, že je preddavok na investičný majetok, a tento pri nákupe nedávame do výdavkom celkom - do výdavkom dávame odpisy.
Keby som dala preddavok do výdavkov celkom, ako to budem účtovať v budúcom roku pri kúpe nehnuteľností?