reporter
20.03.09,09:50
Dobry den,

v jednej veci mam nejasno

- mam prerusenu zivnost
- za rok 2008 som v ramci zivnosti nedosiahol zdanitelne prijmy presahujuce 49 248 Sk a ani som nevykazal stratu

cize DP priznavat nemusim. Cital som vsak na roznych poradach, ze ak sa zivnost neobnovi do lehoty na podanie danoveho priznania, treba upravit zaklad dane.

teraz otazka: znamena to (upravit zaklad dane) podat DP aj napriek tomu, ze prijmy nepresiahli 49 248 Sk a ani nebola strata?

velmi pekne dakujem
veronikasad
20.03.09,09:02
Dobry den,

v jednej veci mam nejasno

- mam prerusenu zivnost
- za rok 2008 som v ramci zivnosti nedosiahol zdanitelne prijmy presahujuce 49 248 Sk a ani som nevykazal stratu

cize DP priznavat nemusim. Cital som vsak na roznych poradach, ze ak sa zivnost neobnovi do lehoty na podanie danoveho priznania, treba upravit zaklad dane.

teraz otazka: znamena to (upravit zaklad dane) podat DP aj napriek tomu, ze prijmy nepresiahli 49 248 Sk a ani nebola strata?

velmi pekne dakujem
Okrem príjmov zo živnosti si nemal žiadne iné príjmy ?
reporter
20.03.09,09:22
Ahoj,

nemal som ziadne ine zdanitelne prijmy. Okrem prijmov zo zivnosti som mal prijmy, ale tie su od platenia dani oslobodene.

Vdaka za ochotu
veronikasad
20.03.09,09:24
Ahoj,

nemal som ziadne ine zdanitelne prijmy. Okrem prijmov zo zivnosti som mal prijmy, ale tie su od platenia dani oslobodene.

Vdaka za ochotu
DP podať nemusíš, ale treba to písomne oznámiť na DU. Osobne by som napriek tomu DP podala, lebo nebudeš mať výpis z DP pre soc.poisťovňu a tam to tiež budeš musieť zdôvodňovať ...
Ale čo so živnosťou ? Máš ju prerušenú a k 31.3.09 nebude obnovená ? Zostali ti nespotrebované zásoby a neuhradené pohľadávky ?
reporter
20.03.09,12:19
vdaka! živnosť mam prerušenu cely tento rok, obnovena bude az v roku 2010, neuhradene pohladavky ziadne, uplatnujem si pausalne vydavky.
Jana1303
23.03.09,17:13
A čo keď má prerušenú živnosť od r. 2007 do roku 2010, teda v roku 2008 zo živnosti nemal žiadny príjem, ale celý rok bol zamestnaný v ČR, a ešte je konateľ v jednej slovenskej firme.

Je povinný podať DP A alebo B ?
Jana1303
24.03.09,09:44
posúvam
Maja2
25.03.09,09:41
Prosim poradte. Neuctujem v jedn. uctovnictve. A musim spravit jedno danove priznanie. FO mala prerusenu zivnost od 3-10/08. O pripadoch ktore vznikli v tomto obdobi vobec neuctujem alebo uctujem do nakladov neovplyvnujucich zaklad dane? Docitala som sa tu, ze neuctujem. Ale ako mi potom bude sediet stav bankoveho uctu? Dakujem za radu.

Nie je to tak, ze vo februari si mal spravit jedno danove priznanie, kde by dodanil vsetky zavazky a pohladavky? Nebolo to tak spravene. Co teraz?

Prosim, prosim poradte. Dakujem.Maja
Maja2
25.03.09,09:43
Ohromne som to napisala, ked sa na to teraz pozeram. To neuctujem v jedn.uctovnictve znamena, ze uctujem firmu v podvojnom a v jednoduchom nie som zbehla.

Tuto FO na ktoru sa pytam, musim zauctovat v jedn. uctovnictve.
Maja2
25.03.09,12:41
Prosim, pomozte.