crystalova
20.03.09,11:36
Dobrý deň.
Mám záujem o pozíciu ZODPOVEDNY ZASTUPCA v reštaurácii.Platí mi ako doklad odbornej spôsobilosti výučný list a maturitné vysvedčenie z roku 1980?
Na mojich dokladoch nesúhlasí kód odboru ktorý je uvádzaný v Živnostenskom zákone.(Zrejme školská reforma menila aj kódy štúdijných odborov). Ďakujem.
Aankaa
20.03.09,10:45
Skús sa opýtať priamo na živnostenskom. Ale výučný list by stačiť mohol - podľa toho, čo si vyučená. KÓdy odborov z maturitných vysvedčení pár rokov spätne skutočne nesedia a preto ti oprávnenie skutočne dať nemusia. Avšak - berie sa do úvahy aj prax za posledných ? neviem koľko rokov. To si zistíš na ŽÚ - zober zo sebou všetky doklady o vzdelaní a praxi.
Aankaa
20.03.09,11:41
Skús sa opýtať priamo na živnostenskom. Ale výučný list by stačiť mohol - podľa toho, čo si vyučená. KÓdy odborov z maturitných vysvedčení pár rokov spätne skutočne nesedia a preto ti oprávnenie skutočne dať nemusia. Avšak - berie sa do úvahy aj prax za posledných ? neviem koľko rokov. To si zistíš na ŽÚ - zober zo sebou všetky doklady o vzdelaní a praxi.
...a vlastne opravujem predošlý príspevok:;)
Nepotrebuješ ty náhodou osvedčenie o odbornej spôsobilosti z regionálneho úradu verejného zdravotníctva ???
To sa vydáva na základe vykonania skúšky - ak nespĺňaš predpoklady štúdiom a praxou - na základe vykonania skúšky a dostaneš osvedčenie že si spôsobilá na vykonávanie epidemiologicky závažných činností pri výrobe, manipulácii a uvádzania do obehu potravín a pokrmov. Osvedčenie platí 5 rokov.:)
crystalova
20.03.09,11:52
Chcela by som iba vedieť či učebný odbor 63-72-2 -servírka je totožný s učeb.odborom 6444 2 čašník-servírka a štúdijný odbor 63-72-4 servírka so
štúdijným odborom 6444 4 čašník-servírka.Ak nie - PREČO?
Ako by som si mohla potrebnú kvalifikáciu doplniť,prípadne aktualizovať moje doklady o vzdelaní? Ďakujem.