Dana7
20.03.09,11:44
Prečítala som si už všetky témy týkajúce sa zahraničia a DPH, ale som maximálne dopletená, takže prosím o "lopatistickú radu" ako správne zaúčtovať z pohľadu DPH túto situáciu:
Faktúra od írskeho dodávateľa - pobočka v SRN - na faktúru nemecké IČ DPH.
Predmet dodania služba: licenčné právo od microsoftu / myslím si že služba podľa § 15 ods. 8 bod d. /,
Firma v SR je platcom DPH.
Na faktúre DPH nie je vyčíslená. Podľa mňa by som to mala samozdaniť, a odviesť daň v SR. Predpokladám správne,že nemám nárok na odpočet?

Ale keďže si vôbec, ale vôbec nie som istá, prosím napíšte mi či uvažujem správne.
P.S.Účtujem v Omege a vychádza mi to na vzor 73 s tým, že posledné riadky vymažem, ale tiež neviem, či to bude takto ok.

Prosíííííííííím, DPH sa blíži.

A vopred ďakujem.:mee:
Dana7
20.03.09,11:20
Prečítala som si už všetky témy týkajúce sa zahraničia a DPH, ale som maximálne dopletená, takže prosím o "lopatistickú radu" ako správne zaúčtovať z pohľadu DPH túto situáciu:
Faktúra od írskeho dodávateľa - pobočka v SRN - na faktúru nemecké IČ DPH.
Predmet dodania služba: licenčné právo od microsoftu / myslím si že služba podľa § 15 ods. 8 bod d. /,
Firma v SR je platcom DPH.
Na faktúre DPH nie je vyčíslená. Podľa mňa by som to mala samozdaniť, a odviesť daň v SR. Predpokladám správne,že nemám nárok na odpočet?

Ale keďže si vôbec, ale vôbec nie som istá, prosím napíšte mi či uvažujem správne.
P.S.Účtujem v Omege a vychádza mi to na vzor 73 s tým, že posledné riadky vymažem, ale tiež neviem, či to bude takto ok.

Prosíííííííííím, DPH sa blíži.

A vopred ďakujem.:mee:

Prosím, ozaj mi nikto neporadí? Klient ma naháňa s DPH-čkou a nechcem mu odovzdať nejakú blbosť.

Srdečná vďaka ešte raz.
leka
20.03.09,13:24
Dobrý deň,
tiež ma zaujíma podobné. mám v ruke fa za software od nemeckej firmy, samozrejme bez DPH s poznámkou - Tax exempt in accordance with section §13b of the UstG-the german VAT Act. Ktorý § v našom zákone o DPH sa ma týka??? Viem, že to nie je nadobudnutie tovaru podľa §11, ale ktorý??? :confused:
MartinkoK
23.03.09,06:55
Ja mám zasa takýto problém. Faktúra z ČR - služba - registrácia domény.
Fakturovaná čiastka 13,24 €
DPH 2,52 €
Spolu 15,76€

Čo s tou DPH?
MartinkoK
23.03.09,08:36
Nikto neporadí ???????????????????