polis1
20.03.09,13:13
Dobrý deň

potrebujem poradiť známa mi priniesla zo stavebného sporenia nejaký výpis čo má dcéra a je tam daň zrážková a že jej povedali na daňovom že to má dať do danoveho priznania typ B ale neviem aké sumy a čo tam treba dať.
poraďte mi
books
20.03.09,12:19
Dobrý deň

potrebujem poradiť známa mi priniesla zo stavebného sporenia nejaký výpis čo má dcéra a je tam daň zrážková a že jej povedali na daňovom že to má dať do danoveho priznania typ B ale neviem aké sumy a čo tam treba dať.
poraďte mi
Na str. 4 DP B do riadku 2 treba napísať pripísané úroky (sumu opísať z výpisu) a zrazenú preddavkovú daň na str. 8 do r.98. Treba vyplniť ako Ťa navádza DP, alebo vyplniť to na stránke www.drsr.sk a to Ťa bude navádzať, kde máš čo vypísať.
Ak dcéra je maloletá, treba vypísať zákonného zástupcu a potom na str. 10 v žiadosti vypísať o vrátenie daňového preplatku.
polis1
20.03.09,12:38
ano dcera je maloleta a dakujem za radu pekne mi to vypočítala na drsr. a aj nedz.čiastku tj. 98496 tam ide normalne ako ma byt
books
20.03.09,12:42
ano dcera je maloleta a dakujem za radu pekne mi to vypočítala na drsr. a aj nedz.čiastku tj. 98496 tam ide normalne ako ma byt
Nezdaniteľná čiastka je správna.