Sandra
20.03.09,14:05
Neviem vyriešiť problém: firma bude 2 týždne na náhrade mzdy 60% priem.zárobku.
Takto zaplatené hodiny a náhrada mzdy sa odpočítavajú z hrubej mzdy pri výpočte dov. priemeru na ďalší štvrťrok?
Pracujem v programe MRP a nie som si istá, či mi to počíta správne - pre kontrolu potrebujem poradiť. Ďakujem
katka50
20.03.09,13:09
Neviem vyriešiť problém: firma bude 2 týždne na náhrade mzdy 60% priem.zárobku.
Takto zaplatené hodiny a náhrada mzdy sa odpočítavajú z hrubej mzdy pri výpočte dov. priemeru na ďalší štvrťrok?
Pracujem v programe MRP a nie som si istá, či mi to počíta správne - pre kontrolu potrebujem poradiť. Ďakujem
Áno, všetky náhrady sa odratávajú pri výpočte dovol.priemeru.
Sandra
20.03.09,14:54
Ďakujem, myslela som ti to - ale ešte mi nie je jasné, čo s hodinami, ktoré budú na 60%. Tieto hodiny sa počítajú do odpracovaných?
Alebo je to klasicky ako pri iných náhradách?
Ďakujem
katka50
21.03.09,09:07
Ďakujem, myslela som ti to - ale ešte mi nie je jasné, čo s hodinami, ktoré budú na 60%. Tieto hodiny sa počítajú do odpracovaných?
Alebo je to klasicky ako pri iných náhradách?
Ďakujem
Nie, nezapočítavú sa do odpracovaných.
Sandra
21.03.09,12:06
Ďakujem Katka za tvoj čas. Musím si to zmeniť v programe, lebo mne to berie ako odpacované hodiny. Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.
ivka70
21.03.09,15:50
ja ked som si zistovala, ci 60% sa pocita do primeru na dovolenku /a teda ovplyvnuje odstupne/, dostala som odpoved, ze ano .... aj hodiny aj mzda .....
Sandra
22.03.09,15:32
Ivka, ďakujem za tvoju reakciu. Ak to je tak, ako tvrdíš ty, tak potom mi to počíta program správne. Len nie som si istá, či sa môžem spoľahnúť na program. Bola by som rada, keby sa mi niekto ozval, ktoro robí mzdy v MRP - akú ma s tým skúsenosť.
Tiež sa to nemôžem nikde dočítať - čo je správne.
ivka70
22.03.09,16:02
Mne na to odpovedali tu, v teme o vypocte odstupneho

http://www.porada.sk/t96175-p7-vypovedna-doba-a-odstupne.html