SLSP
20.03.09,14:41
Manžel ma s maloletým dieťaťom nezákonne odhlásil z trvalého bydliska. Pracovníčka nevedela o tom, že to nemohla spraviť. Doteraz sa mi nikto neospravedlnil, tak by som sa chcela opýtať, kde by som na ňu mohla podať sťažnosť. Ďakujem.
bobiku
20.03.09,16:30
u jej nadriadeného predsedu OÚ. Napíšte presnejšie o aký úrad a kde ide a potom sa dá zistiť presnejšie kam treba smerovať ešte sťažnosť
gabriela2579
20.03.09,17:52
u jej nadriadeného predsedu OÚ. Napíšte presnejšie o aký úrad a kde ide a potom sa dá zistiť presnejšie kam treba smerovať ešte sťažnosť

predsedovia už dávno nie sú...
gabriela2579
20.03.09,18:00
Manžel ma s maloletým dieťaťom nezákonne odhlásil z trvalého bydliska. Pracovníčka nevedela o tom, že to nemohla spraviť. Doteraz sa mi nikto neospravedlnil, tak by som sa chcela opýtať, kde by som na ňu mohla podať sťažnosť. Ďakujem.

Ak sa to stalo nezákonne, tak na vašom mieste by som išla za pracovníčkou, ktorá chybu spravila a žiadala o nápravu. Bolo to protizákonné a pracovníčka je povinná si takéto informácie overovať. Ohlasovňa pobytu je povinná overiť úplnosť a správnosť ustanovených údajov a platnosť dokladov potrebných na hlásenie pobytu.
Návrh na zrušenie TP nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu.
Sťažovať sa treba u vedúceho príslušného oddelenia alebo rovno u starostu obce.
olybaba
20.03.09,18:06
pozdravujem,
- obecné a mestské úrady majú pracovníka, ktorý zodpovedá za evidenciu obyvatelstva (prihlásenie a odhlásenie trvaleho pobytu)
- "nadriadeným" je starosta obce, v meste primator, pripadne veduci prislusneho odboru
SLSP
21.03.09,06:00
Bola som sa sťažovať u starostky, ale ešte ani jej sa nepáčilo, že som si dovolila prísť na ich chybu. Celkovo sa mi nepáčil ich prístup, ani jedným slovom nepovedali "ospravedlňujeme sa za chybu a nevedomosť". Čakala som cca 3 týždne, aby mi zaslali ospravedlnenie-myslela som si, že ich niečo osvieti, ale sa nič také nestalo. Kto je nad starostkou? Kam by som mohla smerovať moju sťažnosť?
Nakoľko s manželom nemáme vysporiadané BSM, mám podozrenie, že išlo o podvod z ich strany. Pretože sa manžel s danou pani veľmi dobre pozná...
gabriela2579
21.03.09,06:06
Bola som sa sťažovať u starostky, ale ešte ani jej sa nepáčilo, že som si dovolila prísť na ich chybu. Celkovo sa mi nepáčil ich prístup, ani jedným slovom nepovedali "ospravedlňujeme sa za chybu a nevedomosť". Čakala som cca 3 týždne, aby mi zaslali ospravedlnenie-myslela som si, že ich niečo osvieti, ale sa nič také nestalo. Kto je nad starostkou? Kam by som mohla smerovať moju sťažnosť?
Nakoľko s manželom nemáme vysporiadané BSM, mám podozrenie, že išlo o podvod z ich strany. Pretože sa manžel s danou pani veľmi dobre pozná...


Dohľad a kontrolu nad preneseným výkonom štátnej správy na úseku registra obyvateľov - teda nad ohlasovňou pobytu - vykonáva príslušný Obvodný úrad.