Jana-MT
20.03.09,16:05
Poraďte
Príklad:
Minulý rok som pracovala u jedného zamestnávateľa, ktorý mi aj vykonal na základe žiadosti ročné zúčtovanie dane za rok 2008. Od polovice januára som už inde. Domov mi prišlo ročné zúčtovanie. Neviem ako teraz postupovať - mám sama aktívne zaplatiť nedoplatok na dani alebo mám počkať až ma správca dane vyzve??

Ďakujem za odpoveď
abel
20.03.09,15:17
Keďže vám zamestnávateľ oznámil výšku daňovej povinnosti, ktorú vám nemá ako vyrovnať, ste povinná daň zaplatiť do 31. 3. 2009. Zamestnávateľ mal povinnosť oznámiť daňovému úradu, že daň vám on nemohol vysporiadať.
Jana-MT
26.03.09,16:58
Zamestnávateľ mi povedal, že by som mala postupovať v zmysle par. 40 ods. 5 zákona o dani z príjmu - že poslali hlásenie daňovému úradu a a ten by ma mal vyzvať na zaplatenie a mal by mi oznámiť presnú výšku, číslu účtu aj variabilný symbol. Míte s tým niekto skúsenosť???
Tweety
26.03.09,17:30
Zamestnávateľ mi povedal, že by som mala postupovať v zmysle par. 40 ods. 5 zákona o dani z príjmu - že poslali hlásenie daňovému úradu a a ten by ma mal vyzvať na zaplatenie a mal by mi oznámiť presnú výšku, číslu účtu aj variabilný symbol. Míte s tým niekto skúsenosť???
Daňový nedoplatok na základe RZD treba zaplatiť do termínu , nečakať až na výzvu DÚ, pretože to už bude aj so sankciou, tak ako je uvedené v spomínanom §40.