jamis
20.03.09,17:10
Priniesol mi klient príjmy zo športovnej činnosti za rok 2008 s osvedčením o registrácii DIČ CZ......
čo s tým ?
Poradí mi niekto ?
jamis
20.03.09,16:48
nikto nevie ?
Podľa mňa priznáva príjmy v ČR, keď má pridelené DIČ CZ.....,

Poraďte prosím...som z toho zúfalá
Hančulka
20.03.09,16:58
Podľa medz. zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sa umelci a športovci/čl.16/ možu rozhodnúť, či zdaňujú príjmy zo svojej činnosti v druhom štáte alebo v SR, ale Váš športovec sa zrejme zaregistroval na fin.úrade v ČR , teda podáva DP v ČR.
jamis
20.03.09,16:59
Podľa medz. zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sa umelci a športovci/čl.16/ možu rozhodnúť, či zdaňujú príjmy zo svojej činnosti v druhom štáte alebo v SR, ale Váš športovec sa zrejme zaregistroval na fin.úrade v ČR , teda podáva DP v ČR.

Ja si to myslím tiež, ale nie som si úplne istá.
Hančulka
20.03.09,17:10
Zisťovala som to pre synovca futbalistu, ktorý má zmluvu s klubom V ČR. Prvú polovicu roka ale mal zmluvu na Slovensku, takže mu podávam DP u nás za všetky príjmy. Overovala som to aj na DÚ.
jamis
20.03.09,17:27
Podľa medz. zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sa umelci a športovci/čl.16/ možu rozhodnúť, či zdaňujú príjmy zo svojej činnosti v druhom štáte alebo v SR, ale Váš športovec sa zrejme zaregistroval na fin.úrade v ČR , teda podáva DP v ČR.

Je zaregistrovaný na DÚ ČR.
Hančulka
20.03.09,17:40
Má príjmy len zo športovej činnosti?
jamis
20.03.09,17:52
Má príjmy len zo športovej činnosti?

áno...iné príjmy nemá...Má takéto potvrdenie:
Přímy eo športovní činnosti za rok 2008 sú vo výške....Kč.
Tyto příjmy, ve smyslu zákona č. 586/1992 Zb. o daních z příjmu v platném znení a dalších právních předpisú v platném znení, podléhají zdanení a jako OSVČ jste povinen podávat DP a platit dane.
Hančulka
20.03.09,18:00
Podľa mňa podáva daňové priznanie v ČR, tým že sa tam zaregistroval sa rozhodol, že dane zo športovej činnosti odvedie v ČR aj keď sa mohol rozhodnúř inak.
margaretka71
10.03.10,17:12
Robím tiež DP futbalistu ale na Slovensku. Chcem sa opýtať či som mu príjmy, ktoré dosiahol iba na základe zmluvy s FK zadala správne v DP do tabuľky č. 1 do riadku 6. Je iba registrovaný na daňovom úrade. A je povinný predložiť aj na sociálnu poisťovňu výpis z DP o jeho príjmoch? Ďakujem