jarox
20.03.09,17:55
potreboval by som si zobrat uver cca 1000Euro no ztaial v ziadnej banke(v slovenskej sporitelni-v tej mam aj ucet a VUB) mi hu nechcu poskitnut z dovodu ze nemam pracovny pomer len dohodu u zamestnavtela... ale uz skoro 1rok mam pravidelny mesacny prijem, z ekonomickeho hladiska vydavky atd, by mi to vyslo bez problemov ..nevie mi niekto poradit odkial si poziciat za dobry urok? tie peniaze potrebujem na dolozenie si na ojazdene auto a splatit to planujem do 10mesiacov



ps, neviem ci som temu dobre zaradil, ak nie prosim, presunte to aby to bolo tam kde ma byt...
danushka
20.03.09,20:01
Obávam sa, že dnes sú banky oveľa opatrnejšie v poskytovaní úverov, ako do minulého roka.
Nebankové subjekty poskytnú úver komukoľvek bez skúmania bonity žiadateľa o úver, samozrejme s úžerníckym úrokom.
Neskúšal si požiadať úver s ručiteľom? Banka potrebuje mať záruku, v Tvojom prípade by pravdepodobne zárukou bol ručiteľ.
Chobot
20.03.09,21:21
potreboval by som si zobrat uver cca 1000Euro no ztaial v ziadnej banke(v slovenskej sporitelni-v tej mam aj ucet a VUB) mi hu nechcu poskitnut z dovodu ze nemam pracovny pomer len dohodu u zamestnavtela... ale uz skoro 1rok mam pravidelny mesacny prijem, z ekonomickeho hladiska vydavky atd, by mi to vyslo bez problemov ..nevie mi niekto poradit odkial si poziciat za dobry urok? tie peniaze potrebujem na dolozenie si na ojazdene auto a splatit to planujem do 10mesiacov



ps, neviem ci som temu dobre zaradil, ak nie prosim, presunte to aby to bolo tam kde ma byt...

Jarox, neber to v zlom, ale keď potrebuješ zobrať si úver vo výške 1000 EUR na to, že toľko ti chýba na kúpu ojazdeného auta, tak to auto nekupuj. Kúpou auta sa totiž výdaje neskončili, naopak, len začínajú. Počnúc prepisom, STK, EK, zákonná poistka (o poistke asi vieš, navyše budeš mať asi problémy s tou starou poistkou, tá len tak jednoducho neplatením neskončí, poisťovňa si bude vymáhať dlžnú sumu aj cez exekúrota:
http://www.porada.sk/t104654-povinne-zmluvne-poistenie.html#post969646).

Ešte k tomu tankovanie a nebodaj nejaká oprava. Keď už teraz nemáš 1000 EUR na ojazdené auto, kde vezmeš peniaze napr. na výmenu brzdových doštičie, či na nejakú nákladnejšiu opravu?