veronix
06.07.05,09:48
Ahojte poraďáci! Prosím pomôžte mi! Zistila som, že mám chybu v mzdách. Za mesiac marec som nemala pri 2 pracovníkoch zaklinuté prehlásenie o dani a odpočet nezd. časti na zamestnanca. Tým pádom mi vznikla veľká daň a kedže poberajú daňové bonusy, mám aj toto tlačivo zle. V programe Olymp som si už všetko opravila. Vie mi niekto poradiť aký list mám napísať na daňový úrad o vrátenie dane?Máte s tým niekto skúsenosť???
lenkak
06.07.05,07:52
Posielala si na DU aj žiadosť o vrátenie bonusu? Ak áno túto žiadosť si zoberieš a do novej žiadosti o vrátení bonusu opravíš do druhého stĺpca opravy - tak ako majú byť a v do prvého stĺpca napíšeš pôvodné údaje.
Zuzka11
06.07.05,07:53
Ahojte poraďáci! Prosím pomôžte mi! Zistila som, že mám chybu v mzdách. Za mesiac marec som nemala pri 2 pracovníkoch zaklinuté prehlásenie o dani a odpočet nezd. časti na zamestnanca. Tým pádom mi vznikla veľká daň a kedže poberajú daňové bonusy, mám aj toto tlačivo zle. V programe Olymp som si už všetko opravila. Vie mi niekto poradiť aký list mám napísať na daňový úrad o vrátenie dane?Máte s tým niekto skúsenosť???
Teda neviem, či DU takýto "preplatok" vráti. Myslím, že to vysporiadate len v ročnom zúčtovaní dane.....ale možno niekto má viac skúseností:-(
veronix
06.07.05,08:11
Ano, odovzdala som na DU aj Žiadosť o poukázanie sumy daňového bonusu. Už som si to aj opravila a vytlačila. A ako ďalej pokračovať? Poviem ako som to mala za tretí mesiac v tlačive:
01 Daň.bonus vyplatený všetkým oprávneným zamestnancom v úhrnej sume, z toho: 2000 Sk
02 -daňový bonus vyplatený z úhrnu zrazených preddavkov na daň 848 Sk
03 - daňový bonus vyplatený z prostrriedkov zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane 1152 Sk
04 Žiadame poukázať sumu daňového bonusu v sume (z riadku 03) 1152 Sk
opravenie:
01 Daň.bonus vyplatený všetkým oprávneným zamestnancom v úhrnej sume, z toho: 2400 Sk
02 -daňový bonus vyplatený z úhrnu zrazených preddavkov na daň 181 Sk
03 - daňový bonus vyplatený z prostrriedkov zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane 2219 Sk
04 Žiadame poukázať sumu daňového bonusu v sume (z riadku 03) 2219 Sk
lenkak
06.07.05,08:13
Ak Vám už neposlali čiastku 1152, tak potom áno tých 2219, Ak Vám poslali tú čiastku 1152 na účet, tak potom do stĺpca 4 napíšeš sumu 2219-1152 = rozdiel.
veronix
06.07.05,08:26
A takto to urobím aj pri apríli a máji? Tým pádom keď mi to doplatia, budem mať aj tú daň vysporiadanú? A treba im ešte nejaký list napísať?
lenkak
06.07.05,08:35
Ja som mala rozdielový iba jeden mesiac a bola som na DU osobne a žiadne iné tlačivo ani list som im nepísala. Nevyžadovala to odo mňa správkyňa.
lenkak
06.07.05,08:35
Opraviť treba určite aj ostatné mesiace.:eek:
veronix
06.07.05,08:42
LenkaK, ďakujem Ti veľmi pekne.Veľmi si mi pomohla. Idem teda aj ja osobne za mojou správkyňou. Dufam, že ma nepošle kade ľahšie :) Želám pekny zvyšok dňa.
lenkak
06.07.05,08:45
Tak Ti prajem, aby sa Ti podarilo všetko vybaviť k úplnej spokojnosti oboch strán.
GABAZ
24.10.05,13:47
Potrebovala by som poradiť s nasledovným problémom. V jednej z firiem, ktorú účtujem vznikla situácia v mesiaci 4/2004 , že daňový bonus nebolo možné kompenzovať s daňovou povinnosťou, čiže mala som požiadať DÚ o vrátenie daňového bonusu. Chcem sa opýtať či si musím o daňový bonus za uvedené obdobie požiadať DÚ, alebo si môžem uvedenú sumu odpočítať od daňovej povinnosti v nasledujúcej výplate, a odviesť o toľko menej, čím by sa mi uvedený rozdiel vyrovnal. Ďakujem za odpoveď.