habib
21.03.09,10:13
Dobry den,dnes matke prišiel výpis z účtu z VÚB,účet tam má už roky ale až teraz som ju prinútil nechat si posielat výpis aby mala prehlad a skoro som spadol z noh.......za vedenie flexiúčtu 2,89€ tak to je fakt pálka.Ja mam účet v Slov. Sporitelni a platím 1,65€ za balík a mám tam pár veci zadara ale tu nič a také prachy....teraz pátram na stránke VÚB ale zdá sa že tam pre človeka iný ako flexiúčet nemajú......alebo majú?Pomahla by nejaká rada,najlepšie majitela účtu z VÚB.Dakujem
piggos
21.03.09,10:10
Prejdite do mbank-tam to máte všetko za darmo www.mbank.sk
Tiež máme skúsenosti z VÚB-čkou. a preto sme prešli do mbank.
habib
21.03.09,11:24
Prejdite do mbank-tam to máte všetko za darmo www.mbank.sk (http://www.mbank.sk)
Tiež máme skúsenosti z VÚB-čkou. a preto sme prešli do mbank.

...tak myslím že e-banka,žiadna e-banka nie je pre staršieho človeka,matka potrebuje bankomat a mat pár trvalych príkazov z účtu...nemyslím že by odcenila kvalitny internetbanking alebo podobné inetrnet služby :cool:
tutiola
21.03.09,13:30
Dobry den,dnes matke prišiel výpis z účtu z VÚB,účet tam má už roky ale až teraz som ju prinútil nechat si posielat výpis aby mala prehlad a skoro som spadol z noh.......za vedenie flexiúčtu 2,89€ tak to je fakt pálka.Ja mam účet v Slov. Sporitelni a platím 1,65€ za balík a mám tam pár veci zadara ale tu nič a také prachy....teraz pátram na stránke VÚB ale zdá sa že tam pre človeka iný ako flexiúčet nemajú......alebo majú?Pomahla by nejaká rada,najlepšie majitela účtu z VÚB.Dakujem
Ja som si musela otvoriť vo VUB účet, ked som brala hypotekárny úver a je to VUBasic a poplatok za vedenie účtu je 1,89 eura. Výpis dostávam poštou mesačne.
habib
21.03.09,13:56
Ja som si musela otvoriť vo VUB účet, ked som brala hypotekárny úver a je to VUBasic a poplatok za vedenie účtu je 1,89 eura. Výpis dostávam poštou mesačne.

......a kedy to bolo?ja teraz zase pátram na ich stránke a tam majú len Flefiúčet,VUB senior,Start konto a účet v cudzej mene...tak neviem
ivka70
21.03.09,14:07
flexiucet sa da nastavit,lebo poplatok je zavisly od toho, kolko sluzieb clovek vyuziva

asi by sa zislo zajst s mamou do VUB a prestavit pozadovane funkcie v ramci uctu iba na tie, kotre skutocne pouziva, mozno sa budes cudovat, ze bude platit ovela menej ako ty v SLSP :)
habib
21.03.09,14:28
flexiucet sa da nastavit,lebo poplatok je zavisly od toho, kolko sluzieb clovek vyuziva

asi by sa zislo zajst s mamou do VUB a prestavit pozadovane funkcie v ramci uctu iba na tie, kotre skutocne pouziva, mozno sa budes cudovat, ze bude platit ovela menej ako ty v SLSP :)

.....no to práve skúmam ale chcelo by to nejaký konkrétny príklad ako to je...kolko za vedenie,plus 1krát za mesiac výpis a asi 2-3krát trvalí príkaz,maximálne 1krát výber z bankomatu,ale to je už extra položka za 0,2centov..proste tak nejak
Stefan2005
21.03.09,14:29
...matka potrebuje bankomat a mat pár trvalych príkazov z účtu....

možná preto by bola výhoda e-banking-u.
Platobnú kartu dostane, a tých pár trvalých platieb môžeš sám nastaviť matke. A má to bez poplatkov...
aaklaudia
21.03.09,16:04
Mozem na toto reagovat. Robila som vo VUB. Pre dochodcov maju senior konto /ak sa nieco nezmenilo/. Presne si nepamatam ale myslim, ze kedysi bol po 9 Sk.
aaklaudia
21.03.09,16:11
...a este nieco. Ak pojdes s nou do banky a nedas sa odbit, co prizvukujem!!!!, tak trvaj na zmene uctu nna senior konto. V banke su ludia-predajcovia nastaveni tak, ze MUSIA otvarat flexiucty a radsej potom senior konto dochodcovi nespomenu. Dalsia vec, flexiucty su aj lacnejsie napr 1,23€, zalezi kolko sluzieb obsahuje. Ak si mama da do kontra kartu a zopar sluzieb, vojde sa kludne aj do najlacnejsieho. Zase, pracovnici su odmenovani podla toho ake konto otvoria, takze mamke nasackovali vyssie konto s viacerimi sluzbami. Mozno jej aj o nich rozpravali, ale mozno im ani nerozumela.
Takze moja rada. Bud zmenit konto na VUB Senior alebo prekonvertovat na flexiucet I., alebo flexiucett II, ktore su lacnejsie.
Vela zdaru :-)
tutiola
21.03.09,16:58
VUBasic som si otvárala v auguste 2003. Zatial na mňa netlačia, aby som si otvorila iný. Mám účet aj v Slov.sporiteľni a akonáhle som začala dostávať na účet dôchodok, hneď mi znížili poplatky. Možno to tak funguje aj vo VUB. Bolo obdobie, keď som uvažovala o prechode do inej banky, ale keď som si predstvila, že všetky platby budem musieť previesť inám, tak som to vzdala. Chápem, že v prípade vašej matky veľku úlohu hrá aj dosiahnutelnosť bankomatu. V slov.sporitelni by matka určite menej platila ako vy teraz, lebo sporožírový účet na ktorý by dostavala dôchodok je spoplatňovaný oveľa nižšou sadzbou ako Váš.
220870
21.03.09,17:18
To sú dosť zavádzajúce informácie Habib.Špatne rátate.Ja som pred mesiacom menil práve naopak.Z totality SLSP do VUB.Prístup zamestnancov vo VUB ich profesionalita ( aspoň v Topoľčanoch sa nedá zrovnávať, s prístupom v SLSP TO).Čakacia doba od vstupu do banky až po odchod z banky napríklad pri vklade na účet ,je v SLSP priemerne 20min.vo VUB okamžite cca 2-3 min.Rozmiestnenie bankomatov asi 1:1.VUB ponúka možnosť manipulácie s účtom na ktorejkoľvek pobočke na Slovensku.SLSP nie.
Aj keď je možné že každému vyhovuje niečo iné.Ak si zrátam že do banky chodím len v pracovnom čase a môj priemerný 20min zárobok je viac ako 3€ čas dôchdcov 0.
Čo sa týka toho poplatku tak VUB-čka neúčtuje poštovné za výpis.SLSP tuším0,5 €.Ak máte vo VUB viac ako 12 pohybov na účte tak vám pripíšu6%( zatiaľ nemôžem potvrdiť či je tomu tak lebo som tam krátko) úrok zo zostatku penazí na účte .Vo VUB som PÁN zákazník v SLSP Topoľčany ďaľší kus v poradí.
Braňo
21.03.09,17:44
Mbanka je úplne bez poplatkov, tri výbery z akéhokoľvek bankomatu mesačne bez poplatkov.
habib
21.03.09,18:27
To sú dosť zavádzajúce informácie Habib.Špatne rátate.Ja som pred mesiacom menil práve naopak.Z totality SLSP do VUB.Prístup zamestnancov vo VUB ich profesionalita ( aspoň v Topoľčanoch sa nedá zrovnávať, s prístupom v SLSP TO).Čakacia doba od vstupu do banky až po odchod z banky napríklad pri vklade na účet ,je v SLSP priemerne 20min.vo VUB okamžite cca 2-3 min.Rozmiestnenie bankomatov asi 1:1.VUB ponúka možnosť manipulácie s účtom na ktorejkoľvek pobočke na Slovensku.SLSP nie.
Aj keď je možné že každému vyhovuje niečo iné.Ak si zrátam že do banky chodím len v pracovnom čase a môj priemerný 20min zárobok je viac ako 3€ čas dôchdcov 0.
Čo sa týka toho poplatku tak VUB-čka neúčtuje poštovné za výpis.SLSP tuším0,5 €.Ak máte vo VUB viac ako 12 pohybov na účte tak vám pripíšu6%( zatiaľ nemôžem potvrdiť či je tomu tak lebo som tam krátko) úrok zo zostatku penazí na účte .Vo VUB som PÁN zákazník v SLSP Topoľčany ďaľší kus v poradí.

wow wow....zavádzajúce informácie?predsa niesme pred súdom....ja som SLSP spomenul len okrajovo,ja problém s bankou nemám a to som myslím, dost vyberavý klient...mám najlacnejší balík a okrem použitia bankomatu,čo je 1-maximálne 2x do mesiaca všetko riešim cez internetbanking a tam mam všetky operácie zadara,takže moje mesačné výdavky za účet neprekročia 2€(výpis elektronicky na mail,tiež v cene balíku).Takže asi tak,ono každá banka je ,,zlodejina,, človek si len musí vybrat tu najmenšiu;)
A k VÚB,ja netvrdím že je zlá,alebo horšia ako SLSP...to určite nie,ja totiž žiadnu skúsenost s VÚB nemám a Váš problém s SLSP je ,,osobný,,proste v Topolčanoch tam sedia asi ,,prezidentskí kandidáti,, inak to nevidím,chvalabohu v Detve to v SLSP je o kúsok lepšie.
habib
21.03.09,18:33
...a este nieco. Ak pojdes s nou do banky a nedas sa odbit, co prizvukujem!!!!, tak trvaj na zmene uctu nna senior konto. V banke su ludia-predajcovia nastaveni tak, ze MUSIA otvarat flexiucty a radsej potom senior konto dochodcovi nespomenu. Dalsia vec, flexiucty su aj lacnejsie napr 1,23€, zalezi kolko sluzieb obsahuje. Ak si mama da do kontra kartu a zopar sluzieb, vojde sa kludne aj do najlacnejsieho. Zase, pracovnici su odmenovani podla toho ake konto otvoria, takze mamke nasackovali vyssie konto s viacerimi sluzbami. Mozno jej aj o nich rozpravali, ale mozno im ani nerozumela.
Takze moja rada. Bud zmenit konto na VUB Senior alebo prekonvertovat na flexiucet I., alebo flexiucett II, ktore su lacnejsie.
Vela zdaru :-)

....práve v tomto by som videl problém-proste človek v banke ponúkne zákazníkovi nie čo potrebuje ale čo najviac stojí a človek ak si to nezistí tak ani nevie že platí za niečo čo nevyužije.A matka ešte nemá dochodkovy vek takže musí ostat pri flexiúčte,len sa musí viac pozret na služby ktoré tam asi má aktivované a platí ich....pretože podla toho modelu z ich stránok mi to vyšlo na asi 1,86€,tak ako to tu niekto už napísal...problém tude tam
habib
21.03.09,18:38
Mbanka je úplne bez poplatkov, tri výbery z akéhokoľvek bankomatu mesačne bez poplatkov.

....ja som zvažoval nejakú m-banku pre mna ale má to svoje nevýhody,teda aspon si to myslím a čo som si to sledoval...proste m-banka nie je plnohodnotná banka.Podla skúsenosti je lepšie mat jednu banku na účet,založenie terminovaného vkladu alebo vkladnej-sporiacej knižky plus nejaké sporenie stavebné alebo životné a ak človek toto má a raz bude žiadat úver tak sa na neho hned banka inak pozerá....ale to je len moj názor....m-banka je určite riešenie pre mladého slobodného človeka,ktorý ešte takého veci nerieši.
tom_NR
21.03.09,18:54
Prístup zamestnancov vo VUB ich profesionalita ( aspoň v Topoľčanoch sa nedá zrovnávať, s prístupom v SLSP TO).Čakacia doba od vstupu do banky až po odchod z banky napríklad pri vklade na účet ,je v SLSP priemerne 20min.vo VUB okamžite cca 2-3 min.Rozmiestnenie bankomatov asi 1:1.VUB ponúka možnosť manipulácie s účtom na ktorejkoľvek pobočke na Slovensku.SLSP nie.
Čo sa týka toho poplatku tak VUB-čka neúčtuje poštovné za výpis.SLSP tuším0,5 €.Ak máte vo VUB viac ako 12 pohybov na účte tak vám pripíšu6%( zatiaľ nemôžem potvrdiť či je tomu tak lebo som tam krátko) úrok zo zostatku penazí na účte .Vo VUB som PÁN zákazník v SLSP Topoľčany ďaľší kus v poradí.

Môžem potvrdiť podobné skúsenosti aj v Nitre. Tiež som prešiel zo SLSP do VÚB, poskladal si flexiúčet na mieru a v cene €2,89 mám aj sporiaci účet, ktorý mi zarába nielen na poplatok za vedenie. V tej cene je ešte neobmedzený IB, 4x platba kartou a 2x výber z bankomatu.
A tá zvýhodnená úroková sadzba za 12 pohybov mesačne + príjem min. €497 naozaj funguje. :)
Braňo
21.03.09,19:00
....ja som zvažoval nejakú m-banku pre mna ale má to svoje nevýhody,teda aspon si to myslím a čo som si to sledoval...proste m-banka nie je plnohodnotná banka.Podla skúsenosti je lepšie mat jednu banku na účet,založenie terminovaného vkladu alebo vkladnej-sporiacej knižky plus nejaké sporenie stavebné alebo životné a ak človek toto má a raz bude žiadat úver tak sa na neho hned banka inak pozerá....ale to je len moj názor....m-banka je určite riešenie pre mladého slobodného človeka,ktorý ešte takého veci nerieši.

práveže rieši....
220870
21.03.09,20:24
Nechcel som súdiť.Len som veľmi nahnevaný na SLSP.Je to banka v ktorej majú účty hlavne dôchodcovia a SLSP na nich jednoducho...Ešte minulý rok mali 6 pokladní ( a mali čo robiť aby stíhali)tento rok len dve a aj to je len náhoda ak sú obidve otvorené.Takému dôchdcovi trvá niekoľko násobne viac vybavovanie sa pri priehradke ako podnikateľom a mladšej generácii.Vyberajú za to 3,3€ a absolútne ich rady pred okienkami nezaujímajú.Ak som dobre rátal úctihodných 43minút.
habib
21.03.09,21:20
Nechcel som súdiť.Len som veľmi nahnevaný na SLSP.Je to banka v ktorej majú účty hlavne dôchodcovia a SLSP na nich jednoducho...Ešte minulý rok mali 6 pokladní ( a mali čo robiť aby stíhali)tento rok len dve a aj to je len náhoda ak sú obidve otvorené.Takému dôchdcovi trvá niekoľko násobne viac vybavovanie sa pri priehradke ako podnikateľom a mladšej generácii.Vyberajú za to 3,3€ a absolútne ich rady pred okienkami nezaujímajú.Ak som dobre rátal úctihodných 43minút.

...ono ak je človek nespokojný tak sa musí stažovat,fakt to funguje.Ale nie na pobočke,ale pár správnych (nespokojných) e-mailov poslat na centrálu a je dost možné že potom centrála začne riešit pobočku a veci sa pohnú,hlavne banky si dost zakladajú na mene,dobrom obraze a dobré na tom je že centrála si možno rada postraší pobočku a pobočka sa dost bojí strašenia z centrály a tak sa možno niečo fakt zmení........mne to takto vyšlo s jednym velkým obchodákom,ktorý mesiac neriešil moju reklamaciu a po mojom maile hned na druhy den sa zrazu vec vyriešit dala v pohode...a to fakt stačil jeden dobre formulovaný,slušny mail.
seat
23.03.09,15:14
Ak chcete plnohodnotnu banku tak skuste CSOB - za istých podmienok platim za ucet 0,2€, pohyby gratis (neobmedzene), 10sms gratis, pokým nepridete z niečim na pobocku je vsetko gratis, tých 6% vo VUB je len do istej sumy a len znizuje cenu draheho balika - je to o ničom,
Xanti
24.03.09,08:36
Ak chcete plnohodnotnu banku tak skuste CSOB - za istých podmienok platim za ucet 0,2€, pohyby gratis (neobmedzene), 10sms gratis, pokým nepridete z niečim na pobocku je vsetko gratis, tých 6% vo VUB je len do istej sumy a len znizuje cenu draheho balika - je to o ničom,Súhlas, ale treba okrem A povedať aj to B. Áno ak sa splnia podmienky tj. min. príjem na účet 500€ a zostatok na účte 700 € tak naozaj vedenie je za 0,2€
ak zostatok na účte je menší ako 700 € tak za vedenie účtu zaplatíš 0,86 €. Ako áno stále je to menej ako vo VUB, ale je potrebný aspon ten minimálny príjem 500 €.:eek: a samozrejme dalšie podmienky, ktoré si určila banka ( nie sú nesplniteľné :D )
kačkapoliačka
24.03.09,09:03
Mňa by zaujímalo otvorenie účtu pre dcéru-študentku. Vie mi niekto doporučiť už vyskúšané:niečo ako bez poplatkov, karta v tom, internet banking..
díky
inga26
24.03.09,09:11
Mňa by zaujímalo otvorenie účtu pre dcéru-študentku. Vie mi niekto doporučiť už vyskúšané:niečo ako bez poplatkov, karta v tom, internet banking..
díky

jednoznacne VUB - Startkonto, ziadne mesacne poplatky, karta, prve dva vybery v mesiaci z automatu gratis, virtualna Visa , IB... skus pozriet ich stranku. pre moju dcerku som zriadila po 15 a sme spokojne obidve:)
taga
24.03.09,17:25
flexiúčet-ked si nechá bankomatovú kartu, tá je zdarma, výpisy mesačne sú tiež zdarma a ešte jej vyjde bud internet banking-kde sú všetky platby zdarma, alebo poistenie platieb alebo nejaké účtovné položky bud 2 výbery z bankomatu, alebo 3 trvalé príkazy alebo 4 platby kartou v obchode. za 3 služby + výpisy zaplatí 1,89 eur a ak jej tam bude chodiť 15000skk a bude mať 12 pohybov, tak dostane 6% z 15000 skk, t.j. 75skk mesačne, čiže bude mať účet skoro zadarmo.
alla66
24.03.09,18:42
[quote=inga26;997232]jednoznacne VUB - Startkonto, ziadne mesacne poplatky, karta, prve dva vybery v mesiaci z automatu gratis, virtualna Visa , IB... skus pozriet ich stranku. pre moju dcerku som zriadila po 15 a sme spokojne obidve:)[/quote

Žiadna VUB-ka, ktorá si spoplatňuje i výbery zo svojho bankomatu.

Ja som dala deťom študentský balík služieb z Tatra Banky - Balík TatraAcademy za 0,37€ mesačne ( 11 Sk) .
Obsahuje:

♦ možnosť výberu min. zo 4 štýlových dizajnov- VISA Elektron medzinárodnej platobnej karty
♦neobmedzený počet automatizovaných transakcií (vrátane výberu z bankomatov Tatra banky)
♦možnosť získať povolené prečerpanie na účte
♦vedenie účtu bez minimálneho zostatku
♦elektronické bankovníctvo(Internet banking,Dialog,Mobil banking,denné výpisy z účtu na e-mail, okamžité notifikačné SMS správy na mobil o pohybe na účte)
♦správa trvalých príkazov a inkás cez Internet banking a Dialog (služba cez telefon)
♦informácie o zostatku na účte prostredníctvom bankomatu (je to i v každej notifikačnej sms)
♦výpis 1- krát do roka

♥ak priemerný denný zostatok na účte presiahne 20 000Sk = neplatí sa mesačný poplatok za balík.
Žiadne vedľajšie poplatky tam nie sú napr.(vydanie novej karty, zadávanie príkazov, výbery z bankomatu.....)
vavro1111
24.03.09,19:02
Ja som mal dlhé roky vo VUB-čke start konto a super vec, no roky prešli a mám asi pol roka nový program flexi učet. Panička z VUB mi zavolala dohodli sme stredko a znížila mi mesačné popladky za vedenie účtu na úkor niektorých služieb, ktoré som mal aktivované a nevyužival som ich. No aj tak si myslím že dnes je pre ľudí čo majú prístup na net naj možnosť mBank.sk a v blýzkej dobe rušim VUB A PREVáDZAM PLADBY NA MbANK, KTORú Už TESTUJEM 4 MESIACE. Jediný nedostatok mBank je tenich internetbanking, nedokonalé a zataralé, ale ak si človek zvykne tak sa dá.
alla66
24.03.09,19:09
Nechcem nikomu odhovárať VÚB a SLSP , ale veľa kolegov z práce, ktorí tam majú založené účty si zisťujú poplatky v iných bankách. Konečne sa naučili matematiku a vedia si spočítať, že v inej banke vzdialenej pár metrov, ušetria nemalú sumu a majú väčší rozsah bezplatných služieb.
Súhlasím so seat , tiež využívame CSOB za 6Sk...nemá chybu v dnešnej kríze...
Xanti
24.03.09,20:03
No musím sa pripojiť. Sama mám VUB a veľmi vážne premýšľam o inom účte. CSOB by bolo super keby človek mal istotu minimálneho príjmu, zostatok by nebol problém. Takže moje oči sa skôr upierajú k mBank. Ale ešte uvidím.
VUB ma sklamala na celej čiare, vyberiem z bankomatu zacvakám 0,2 € , zaplatím kartou v obchode stiahnu si poplatok 0,15€ takto to dalej nejde.

A čo sa týka SLSP, tak to je za všetky prachy "POZOR TO JE IRONIA" mama tam má dôchodcovský účet, už len za to že jej tam príde dôchodok tak si banka stiahne 0,14 €, za každý pohyb, platí, a do kopy jej to urobí mesačne skoro 2€ ( pritom dôchodcovský účet stojí ofic. 0,33 € , to je nárast čo ? ) a to ani nemá internet banking, za ten chceli další poplatok 0,83 € no katastrofaaaaaaaaaaaa. :mee:
anonym222
25.03.09,18:42
Mňa by zaujímalo otvorenie účtu pre dcéru-študentku. Vie mi niekto doporučiť už vyskúšané:niečo ako bez poplatkov, karta v tom, internet banking..
díky
Jednoznačne odporúčam študentský účet v Tatra banke za 11Sk/mes. Pri zostatku na učte viac ako 330 Eur je vedenie účtu so všetkými službami úplne zdarma.
anonym222
25.03.09,18:47
Nechcel som súdiť.Len som veľmi nahnevaný na SLSP.Je to banka v ktorej majú účty hlavne dôchodcovia a SLSP na nich jednoducho...Ešte minulý rok mali 6 pokladní ( a mali čo robiť aby stíhali)tento rok len dve a aj to je len náhoda ak sú obidve otvorené.Takému dôchdcovi trvá niekoľko násobne viac vybavovanie sa pri priehradke ako podnikateľom a mladšej generácii.Vyberajú za to 3,3€ a absolútne ich rady pred okienkami nezaujímajú.Ak som dobre rátal úctihodných 43minút.
Maximálny súhlas. V SLSP som zrušil už minulosti všetky účty, a nikdy si tam už ja, ani nikto z mojej rodiny žiadny účet nezriadi, aj keby boli všetky služby zadarmo. Nie je to iba o cene služieb, ale hlavne o kvalite služieb, a s tou mám v SLSP veľmi, veľmi zle skúsenosti.
alla66
26.03.09,13:32
Jednoznačne odporúčam študentský účet v Tatra banke za 11Sk/mes. Pri zostatku na učte viac ako 330 Eur je vedenie účtu so všetkými službami úplne zdarma.

Nemáš pravdu , opravím ŤA.


Ak priemerný denný zostatok na vašom bežnom účte TatraAcademyTB

v Tatra banke presiahne v aktuálnom mesiaci stanovenú sumu 650 EUR ,

vždy v nasledujúcom mesiaci vôbec neplatíte mesačný poplatok za balík.
anonym222
26.03.09,19:43
Nemáš pravdu , opravím ŤA.
Ak priemerný denný zostatok na vašom bežnom účte TatraAcademyTB
v Tatra banke presiahne v aktuálnom mesiaci stanovenú sumu 650 EUR ,
vždy v nasledujúcom mesiaci vôbec neplatíte mesačný poplatok za balík.
Sorry, máš pravdu, trochu som sa sekol.