jess
21.03.09,11:58
Vidím, že sú témy na porade len pre športové kluby, ktoré sú neziskové organizácie, tak začneme novú tému. Keďže sponzorov je čoraz menej, pretekári si na svoju činnosť musia nejako inak zarobiť.


S.R.O. je zriadená pre činnosť športového klubu. Tento športový klub má príjmy z e-shopu - predáva športový tovar a príjmy z reklamy. Činnosťou s.r.o. je aj organizovanie šport.súťaží, maloobchod, reklama ... Jeden pretekár je majiteľ s.r.o., ďalší sú obyčajné FO . Nie sú to pretekári, ktorí pretekajú ako profíci, neživia sa tým, neplatíme sa im za to nič. Pretekajú pod "vlajkou" klubu, robia mu vlastne reklamu. Pretekať môžu len pod záštitou nejakého klubu. Je s nimi uzavretá zmluva o reklame s tým, že jazdia pod menom s.r.o., na dresoch majú logo firmy-s.r.o. a značky tovaru, ktoré sa predávajú v e-shope. Čím viac chodia na preteky, tým viac ľudí chodí do e-shopu, tým viac sa predáva a oni zo zisku chodia na preteky. Bude sa chodiť spoločným-teamovým (zatiaľ súkromným-majiteľovým) autom, s.r.o. potom bude kupovať PHM, platiť štartovné a licencie za pretekárov.

Každoročne sa platí športovému zväzu licencia za klub a taktiež licencie za pretekárov. Faktúra nie je, sú len stanovy zväzu, kde sú uverejnené všetky poplatky za licencie, za prestupy pretekárov z klubu do klubu ... povinné štartovné na pretekoch a povinné vyplatené výhry pretekárom na klubom organizovaných pretekoch.

otázky :

1/ Ako zaúčtujem platbu/predpis zaplatenej licencie za klub ?

2/ Ako zaúčtujem platbu/predpis zaplatenej licencie za pretekárov ? Zaplatiť za pretekárov môže len klub, nie každý pretekár zvlášť.

3/ Môže s.r.o. zaplatiť licenciu za pretekára a jeho prestup z iného klubu, keď chce, aby konkrétny pretekár jazdil v jeho mene ? (keďže je dobrý a umiestňuje sa na prvých miestach, robí väčšiu reklamu)

4/ Je štartovné pretekárov daň.výdavkom s.r.o. ?

5/ V prípade, že sa poskytne nejaký "materiál-tovar z e-shopu" pretekárom na vykonávanie danej činnosti, je to daňový výdavok s.r.o. ? Ako to potom zaúčtovať ? Rovno do spotreby ?

Dúfam, že je to aspoň z časti zrozumiteľné;). Ďakujem za odpovede.
Darma111
22.03.09,01:10
Ahoj, ja učtujem niečo podobne aj ked nie celkom také isté. V mojom prípade je to futbalový klub, ale je to akciová spoločnosť, máme to všetko obsiahnuté aj v obchodnom registri...

Účtujem v PU. Všetky také výdavky, ako štartovné, poplatky za prestupy, poplatky na turnaje a podobne dávam ako daňové náklady, kedže to vyplýva z našej obchodnej činnosti. Každoročne mi účtovníctvo kontroluje auditorka ale nemá voči tomu žiadne výhrady...

Poplatky za prestupy, hosťovania a pobone učtujem priamo na základe šeku zaplatého na pošte ako 538/211. Rovnako účtujem aj štartovné na turnaji.

Tak neviem či Ti to nejako pomohlo alebo nie... Inak kedže to nie je všetko tradičná obchodná činnosť, skôr sa riadim zásadou opatrnosti, čo neviem či môže ísť do nákladov si najprv overim napr. aj na daňovom úrade (aj ked im to trva kým mi dajú odpoveď), ale keď nedostanem jednoznačnú odpoveď, tak o tom neúčtujem ako o daňovom výdavku...

No neviem či som Ti nejako pomohla alebo nie...
jess
22.03.09,06:49
Darma, ďakujem veľmi pekne. K tomu bodu 5 sa mi prosím nevieš vyjadriť ?
Darma111
22.03.09,10:07
Troška bližšie mi ten bod 5 vysvetli o aký materiál ide a prečo ho poskytuje pretekárom? Nerozumiem tomu...
jess
22.03.09,10:16
Napríklad dresy alebo kúpiš do vášho klubu lopty na tréning....bližšie máš v SS

alebo AJ......dostali sme oblečenie od sponzora a na oplátku sme my vystavili faktúru sponzorovi za reklamu jeho značky na našej www stránke, všetkých tlačovinách, na všetkých pretekoch, na aute, pretekári budú mať oblečené toto oblečenie na stupni víťazov atď....

Fa od sponzora som účtovala na 501 . Dobre alebo nie ?
jess
23.03.09,12:16
posúvam ...
AndrejkaZ
30.12.17,22:15
Ahojte, vie ma niekto usmerniť, či môžem použiť pri športovej sro-čke, ktorá poskytuje rôzne športové kurzy pre deti (napr. plavecký, lyžiarsky, horolezecké kempy...) účet 315? Ide totiž o to, že sro-čka ponúkne cez škôlku kurz, rodičia prihlásia svoje deti, no platbu však už realizujú jednotlivo za dieťa každý rodič indi-vindi. Neviem či v tomto prípade môžem použiť účtovanie 311/602 (faktúra neexistuje) alebo si to nahodím cez ostatné pohľadávky (používam SW Pohoda) a použijem 315/602 a vypárujem s bankou. Mám len meno platiaceho a meno dieťaťa, ktoré sa kurzu zúčastňuje. Ďakujem