amelia
06.07.05,10:29
potrebovala by som veľmi rýchle vedieť, či môžeme uzavrieť pracovnú zmluvu na dobu určitú na 20h mesačne á 50,-- Sk.Pracovníčku potrebujeme len na výpomoc v predajni v čase dovoleniek,ide o opakovanú činnosť takže nemôže byť dohoda o vykonaní práce a nadôvažok ona je nezamestnaná a berie aktivačný príspevok, o ktorý nechce prísť.Problém je v tom, že je to špec.predajňa, kam je problém zohnať predavačku.
har
06.07.05,08:34
potrebovala by som veľmi rýchle vedieť, či môžeme uzavrieť pracovnú zmluvu na dobu určitú na 20h mesačne á 50,-- Sk.Pracovníčku potrebujeme len na výpomoc v predajni v čase dovoleniek,ide o opakovanú činnosť takže nemôže byť dohoda o vykonaní práce a nadôvažok ona je nezamestnaná a berie aktivačný príspevok, o ktorý nechce prísť.Problém je v tom, že je to špec.predajňa, kam je problém zohnať predavačku.
My sme mali vo firme zamestnanca na výpomoc na rozvoz tovaru, tiež bol nezamestnaný a pracoval u nás asi týždeň. Pracoval u nás iba na dohodu o vykonaní práce. Ale už si nepamätám presne, koľko môže ako nezamestnaný odpracovať. Mám pocit, že ich príjem môže byť maximálne 800 Sk.
lenkak
06.07.05,08:44
Je možnosť pracovnej zmluvy na kratší prac. úväzok, ale treba sa informovať na príslušnom UP aby neprišla zamestnankyňa o príspevok z UP za to že to nie je dohoda, Ondrejvla by Ti o tom vedela viac popísať, o tomto sme tu už diskutovali. skús vyhľadať.
Zuziana
06.07.05,08:53
Evidovaný nezamestnaný môže odpracovať max.64 hod. mesačne a zarobiť 3200,- Sk. Najvhodnejšia je pre neho DoVP, ale bol tu niekde aj list z MPaSV, ktorý nevylučoval ani pacovnú zmluvu na kratší prac. úväzok.