LILIEZ
21.03.09,12:17
Ahojte,
mam na Vás jednu prosbu:
Ak osoba bola v roku 2008, 4 mesiace zamestnaná a mala príjmy 387 009,--SK, pOistné a príspevky 16 210, Sk a úhrn zrazených preddavkov na daň 65 771,- Sk a potom bola 6 mesiacov nezamestnaná a evidovaná na ÚPSVaR, poberala podporu v nezamestnanosti a potom 2 mesiace SZČO, kde dosiahla príjmy 2,- Sk a výdavky 57469,-- Sk.
Sú moje výpočty správne ak mi vysiel preplatok na dani 14 034,-Sk.
Odpočet na danovníka som uviedla v sume 98 496,- Sk aj ked podnikal iba 2 mesiace - je to tak správne?
Táto osoba si neuplatnovala ani odpočet na manželku ani príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie ani účelové sporenie ani na životné poistenie.
Monika Kováčová
21.03.09,11:46
máš to v poriadku.
LILIEZ
21.03.09,12:09
dakujem Vám dievčatá...ste super...

krasny jarny dnik
LILIEZ
21.03.09,12:23
Ako príloha k DP stačí potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti a o preddavkoch na daň?
Alebo je potrebné doložiť aj rozhodnutie o zaradení do evidencie UoZ a rozhodnutie o vyradení z evidencie Uchádzača o zamestnanie?
Alebo aké iné prílohy sa k tomu dokladaju?
veronikasad
21.03.09,12:33
Ako príloha k DP stačí potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti a o preddavkoch na daň?
Alebo je potrebné doložiť aj rozhodnutie o zaradení do evidencie UoZ a rozhodnutie o vyradení z evidencie Uchádzača o zamestnanie?
Alebo aké iné prílohy sa k tomu dokladaju?
Ak si zo živnosti vykázala stratu, musíš priložiť aj účtovné výkazy : Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch.
Predpokladám, že máš urobené jedn.účtovníctvo.
K príjmom zo závislej činnosti prikladáš k DP Potvrdenie ... od zamestnávateľa. Doklad o evidencii na úrade práce sa neprikladá.
lillian
21.03.09,12:37
chcem si len overit,ak mi vysiel zaklad dane 70000 a uplatnim si odpocitatelnu polozku na seba, do socialnej a zdravotnej poistovne budem stale platit iba minimalnu szadzbu?
ak si uplatnim danovy bonus,treba aj tento rok prikladat kopiu rodneho listu dietata?
veronikasad
21.03.09,12:42
chcem si len overit,ak mi vysiel zaklad dane 70000 a uplatnim si odpocitatelnu polozku na seba, do socialnej a zdravotnej poistovne budem stale platit iba minimalnu szadzbu? vymer.základ je nižší ako min., ak nie je to živnosť popri zamestnaní, do ZP platíš preddavky z minima. Ak si povinný platitel odvodov do SP, budeš platiť tiež z minima.
ak si uplatnim danovy bonus,treba aj tento rok prikladat kopiu rodneho listu dietata? prikladáš kopiu rodného listu a ak sa jedná o dieťa po skončení povinnej školskej dochádzky, aj potvrdenie o návšteve školy - za obidva školské roky.
odpoveď v texte