K.A.T.K.A
21.03.09,14:22
Prosím Vás, neviete mi poradiť, kam v jednoduchom účtovníctve zaúčtovať toto:
Prišlo nám na účet ešte za roku 2007 preplatok na zdravotnom poistení za zamestnanca (zamestnanec bol už dôchodca, ale odviedli sme za neho zdravotné poistenie a oni nám to vrátili v roku 2008)
Ja som to dala do kolonky Výdavok "Odvody do fondov" ale s mínusom. Je to tak správne ?
veronikasad
21.03.09,13:35
Prosím Vás, neviete mi poradiť, kam v jednoduchom účtovníctve zaúčtovať toto:
Prišlo nám na účet ešte za roku 2007 preplatok na zdravotnom poistení za zamestnanca (zamestnanec bol už dôchodca, ale odviedli sme za neho zdravotné poistenie a oni nám to vrátili v roku 2008)
Ja som to dala do kolonky Výdavok "Odvody do fondov" ale s mínusom. Je to tak správne ?
Okrem platby na účet ti mal prísť zo zdr.poisťovne aj písomné oznámenie, v ktorom je uvedená výška zrazenej dane.
K.A.T.K.A
21.03.09,13:43
Okrem platby na účet ti mal prísť zo zdr.poisťovne aj písomné oznámenie, v ktorom je uvedená výška zrazenej dane.

to áno, ale či som to zaúčtovala správne som chcela vedieť
K.A.T.K.A
21.03.09,13:44
a výška zrazenej dane ?
čo s tým má zdravotná poisťovňa ?
veronikasad
21.03.09,13:45
to áno, ale či som to zaúčtovala správne som chcela vedieť
Ak si chceš vyžiadať vrátenie zrazenej dane späť, nie
K.A.T.K.A
21.03.09,13:47
ja si nechcem nič vyžiadať späť,
mňa len zaujíma kám zaúčtovať tých 500 Sk čo mi prišlo zo zdravotnej poisťovne
K.A.T.K.A
21.03.09,13:49
neviem či si rozumieme a či hvoorím o tom istom .....
Muška
21.03.09,14:07
Katka,
vrátili Vám to ako zamestnávateľovi, tak áno je to mínus poistné do fondov za zamestnávateľa.
Sara1011
21.03.09,14:10
No ja to účtujem v JU tak isto ako Vy, mínusom .
K.A.T.K.A
21.03.09,14:30
Dobre, ďakujem veľmi pekne .
tinka111
21.03.09,14:56
Dobry den,
prosim chcem si overit ci uctujem spravne mzdy: ciste mzdy - ostatne zavazky k poslednemu dnu mesiaca ktoreho sa tykaju a nasledne uhrada cez vydavky - mzdy
socialne poistenie - ostatne zavazky taktiez k posl. dnu daneho mesiaca (su to len dohodary zdravotku nemam...) a uhrada cey vydavky - mzdy alebo platby do fondov?
dan preddavkova aj zrazkova - ostatne zavazky a uhrada cez vykavky do dane z prijmu alebo do miezd?
Robim to prvy krat, do teraz som uctovala mzdy len v PU.... tak by mi moc pomohli Vase nazory... Dakujem!
Andyke
21.03.09,21:03
Dobry den,
prosim chcem si overit ci uctujem spravne mzdy: ciste mzdy - ostatne zavazky k poslednemu dnu mesiaca ktoreho sa tykaju a nasledne uhrada cez vydavky - mzdy áno
socialne poistenie - ostatne zavazky taktiez k posl. dnu daneho mesiaca (su to len dohodary zdravotku nemam...) a uhrada cey vydavky - mzdy alebo platby do fondov? platby do fondov ( je to poistné za zamestnávateľa)
dan preddavkova aj zrazkova - ostatne zavazky a uhrada cez vykavky do dane z prijmu alebo do miezd? áno
Robim to prvy krat, do teraz som uctovala mzdy len v PU.... tak by mi moc pomohli Vase nazory... Dakujem!
Odpovede červeným