liliana06
21.03.09,13:54
Mám ešte dosť veľa otázok ohľadom DP.

Spoločník v s.r.o. je zároveň aj zamestnancom, v inej firme. Ako právnická osoba podá DP PO. Musí podať aj DP FO??? Do DP FO typ B sa zahrňuje príjem od zamestnávateľa? A čo zo ziskov vykázaným v s.r.o.?

A čo v prípade ak spoločník v s.r.o. súčasne robí aj sprostredkovanie služieb, lepšie povedané tie životné poistky??? To je v DP PO ako pripočítateľná položka??? Nezahrňuje sa to do základu dane?

Ďakujem
Zoltán Kovács
21.03.09,12:58
Mám ešte dosť veľa otázok ohľadom DP.

Spoločník v s.r.o. je zároveň aj zamestnancom, v inej firme. Ako právnická osoba podá DP PO. Musí podať aj DP FO??? JEdine ak mu v zamestnaní neurobili ročné zúčtovanie dane. Do DP FO typ B sa zahrňuje príjem od zamestnávateľa? Ak mal iba príjmy zo závislej činnosti tak podáva typ A. A čo zo ziskov vykázaným v s.r.o.? Nič

A čo v prípade ak spoločník v s.r.o. súčasne robí aj sprostredkovanie služieb, lepšie povedané tie životné poistky??? To je v DP PO ako pripočítateľná položka??? V tomto prípade podá DP typ B, príjem za sprostredkovanie je podľa § 6 a zahrnie sa do DP Nezahrňuje sa to do základu dane?

Ďakujem


V citáte
liliana06
21.03.09,13:01
ďakujem.

Ale to sprostredkovanie ma vedené pod DIC čo má na s.r.o.?

Aj v tom prípade podá DP typ B?
liba2
21.03.09,13:57
Mám ešte dosť veľa otázok ohľadom DP.

Spoločník v s.r.o. je zároveň aj zamestnancom, v inej firme. Ako právnická osoba podá DP PO. Musí podať aj DP FO??? Do DP FO typ B sa zahrňuje príjem od zamestnávateľa? A čo zo ziskov vykázaným v s.r.o.?

A čo v prípade ak spoločník v s.r.o. súčasne robí aj sprostredkovanie služieb, lepšie povedané tie životné poistky??? To je v DP PO ako pripočítateľná položka??? Nezahrňuje sa to do základu dane?

Ďakujem


ďakujem.

Ale to sprostredkovanie ma vedené pod DIC čo má na s.r.o.?
...tak potom sprostredkovanie vykonáva s.r.o. a s.r.o. podáva DP PO.

Aj v tom prípade podá DP typ B?Treba rozlišovať:
To čo robí spoločník pod hlavičkou s.r.o. a je za to tržba, tak to robí s.r.o., je to jej príjem a s.r.o. je povinná za tieto príjmy podať daň. priznanie.
Len to čo spoločník nerobí pod hlavičkou s.r.o. a má z toho príjmy, len to sú jeho príjmy ktorá treba zdaniť ako FO.
Zisk dosiahnutý v s.r.o. a zdanený s.r.o. je príjmom spoločníka=majiteľa s.r.o. Tento príjem už nepodlieha zdaneniu a preto sa neuvádza v daň. priznaní.
liliana06
21.03.09,14:15
Áno, lenže tie príjmy nemá zahrnuté v účtovníctve, má o tom len papier, že tie príjmy dosiahla u jednej nemenovanej firmy.
Zaúčtovať to do s.r.o. a zdaniť. Je to jednoducho tržba za služby???
Zoltán Kovács
21.03.09,14:49
ďakujem.

Ale to sprostredkovanie ma vedené pod DIC čo má na s.r.o.? Toto nechápem? Ak sprostredkovanie robí pod DIČ spoločnosti, tak to musí byť v účtovníctve spoločnosti predsa....
Aj v tom prípade podá DP typ B?


V citáte.