Emwa
21.03.09,15:31
Prosim, viem, ze Porada je apolitická. Ale dnesne informacie ma nacisto odrovnali. Co si myslite o clenoch volebnych komisii, ktori su negramotni?
Aku asi pracu odvedu v komisii ? Reakcia ostatnych clenov komisii je taka, ze pri pocitani hlasov ich musia odstavit bokom, aby im nefusovali do prace.
Je toto mozne aj inde alebo len na Slovensku ?:confused::eek::mee:
Dáša_
21.03.09,14:51
mna osobne prekvapilo, ze v nasej komisii bol vekovy priemer členov niekde okolo 70 rokov.

Potom sa nemožno čudovať ai takýmto veciam http://volby.sme.sk/c/4359014/clen-okrskovej-komisie-zomrel-na-infarkt.html

(aj ked toto sa moze stat vzdy)
Dáša_
21.03.09,16:32
Toto je ale predsa všade na Slovensku . Všade hopajú aj a väčšinou dôchodcovia a nečudujem sa !
Veď kto by už od....l celý deň za 32 € + jedlo ?
Ja teda nie !

A umrieť môže aj óóóóóóóveľa mladší člen komisie .....:cool:


Juraj

no ono to nie je tak ľahké, stať sa členom komisie http://www.porada.sk/t102610-ako-sa-stat-clenom-volebnej-komisie.html
Emwa
21.03.09,17:57
Ked uz pouzivate citat, tak aj s predlozkou , neskreslujte otazku .
Prajem pekny vecer:D
Emwa
22.03.09,21:13
Asi ste citali noviny, ja nie. Informacie mam priamo od clenom volebnych komisii. Vdaka za zaujem . Pekny vecer:)
misomiso
22.03.09,21:19
My sme s manezlkou cele doobedie trenovali krizik. To viete, ze ak ste pretiahli za ciarku, tak bol vas hlas neplatny? Ja som si oprasil zrucnosti, co som sa naucil v skolke (tiez sme boli dzubani za to, ak sme vo vymalovavanke zasli za ciarku).
misomiso
22.03.09,21:22
A este nieco - ja budem pocas druheho kola aj s manzelkou a dcerou v zahranici - bohuzial. Velmi by som chcel tymto pekne poprosit Vas - Poradakov, aby ste v druhom kole isli volit - teda aj za mna.
Bastian
22.03.09,21:23
My sme s manezlkou cele doobedie trenovali krizik. To viete, ze ak ste pretiahli za ciarku, tak bol vas hlas neplatny? Ja som si oprasil zrucnosti, co som sa naucil v skolke (tiez sme boli dzubani za to, ak sme vo vymalovavanke zasli za ciarku).
Dofrasa ja som pretiahol :)
misomiso
22.03.09,21:24
Dofrasa ja som pretiahol :)

Nevadi, budes mat reparat o dva tyzdne. Hlavne, aby si sa dostavil.
Bastian
22.03.09,21:25
Nevadi, budes mat reparat o dva tyzdne. Hlavne, aby si sa dostavil.
To si už dám pozor...
abel
22.03.09,22:38
A este nieco - ja budem pocas druheho kola aj s manzelkou a dcerou v zahranici - bohuzial. Velmi by som chcel tymto pekne poprosit Vas - Poradakov, aby ste v druhom kole isli volit - teda aj za mna.
misomiso, sľubujem, že nepretiahnem a dám 4 krížiky - jeden za mňa a 3 za tvoju rodinku. Spoľahni sa ;).
Fany
23.03.09,06:27
Ja len, že volíme medzi Iv a Iv. A ktoréže to Iv bude to lepšie?
Kazu
23.03.09,06:58
Dofrasa ja som pretiahol :)

Priamo vo volebnej miestnosti??? :eek: :---:---:---
Fany
23.03.09,07:07
Dofrasa ja som pretiahol :)
A už je prúser!
misomiso
23.03.09,10:49
Ja len, že volíme medzi Iv a Iv. A ktoréže to Iv bude to lepšie?

Myslim, ze Iv bude lepsia.
hanelie
23.03.09,11:05
Ja len, že volíme medzi Iv a Iv. A ktoréže to Iv bude to lepšie?
volíme medzi IG a IG :mee: / to je už jasné
abel
23.03.09,11:17
Nie je mi jasné, či volíš starého uja alebo starého chuja.
hanelie
23.03.09,11:21
ani jedného :D - ja len, že .....................
Bastian
23.03.09,12:06
volíme medzi IG a IG :mee: / to je už jasné
Veď ten často ani nevie čo chce povedať. Až počas toho ako začne otvárať ústa začne dumať nad tým, čo vlastne chce povedať :D

1:11 min. >> ja pánu premiér-prezide-predsedovi...:D
http://www.youtube.com/watch?v=ypDxikeWPC0&feature=related
Mária27
23.03.09,20:34
Ale taký chat na googli ... !
anklar
23.03.09,23:46
To je ale zábavné čítanie, takto skoro nad ránom. Osviežilo ma to. Veď treba ísť spať, nie? A namiesto toho oprskávam monitor, najmä z príspevku od Bastian.:D:D:D
Bastian
24.03.09,09:21
Nie je mi jasné, či volíš starého uja alebo starého chuja.
Je zaujímavé že len nedávno on tak označoval iného... teraz je už označovaný on ako chujo :).
No čo už, niekto je iba ujo - a niekto to dotiahne až na chuja :D
Nika
24.03.09,18:30
misomiso
24.03.09,19:46
danushka
24.03.09,20:05
Nebyť tejto témy, ani sa nedozviem, že odplata členovi volebnej komisie bola 32€ + strava...
Nechápala som prečo v našej obci vo volebnej komisii z 5tich členov, sedeli 3 čerství dospeláci, ktorí až budúceho roka budú maturovať...
Keď si to rozmením na drobné, 2,13 € / hodinu je stále vyšší zarobenec, než za hodinu lietania na korčuliach v nejakom hypermarkete.
Takže tam kde nesedeli dôchodcvia, tam sedeli študenti - možno budúci starostovia obcí:rolleyes:.
Fany
26.03.09,10:18
No pri všetkej úcte, nemyslím si, že by p.Gašparovič bol taký zlý prezident. Nezaslúži si prívlastky, aké mu tu prisudzujete. Ani jeho priaznivci neútočia takto nechutne na p.Radičovú a dôvody by tiež iste boli. Keď bol pred štyrmi rokmi p.Gašparovič zvolený za prezidenta, vraj to bolo iba menšie zlo. Ak bude teraz p.Radičová, aj to bude iba menšie zlo? Aj na ňu sa bude o 4 roky sypať takáto spŕška všelijakých prívlastkov?
Ak je raz niekto zvolený väčšinou, tak či je to už ten, či onen, mali by sme to rešpektovať. Môžme mať svoj názor, môžme nesúhlasiť, ale nemusíme pritom urážať. Je to asi tak trochu aj o slušnosti.
Neprikláňam sa pritom ani za jedného kandidáta, rešpektovať budem rovnako, ak zvíťazí jeden alebo druhý. Ja presne viem, komu dám svoj hlas, ale rešpektovať budem vôľu väčšiny, nech by bol výsledok akýkoľvek.
hanelie
26.03.09,10:25
pri všetkej úcte - ktorý z týchto príspevkov sa nezakladá na pravde?
Dáša_
26.03.09,10:34
No pri všetkej úcte, nemyslím si, že by p.Gašparovič bol taký zlý prezident. Nezaslúži si prívlastky, aké mu tu prisudzujete. Ani jeho priaznivci neútočia takto nechutne na p.Radičovú a dôvody by tiež iste boli. Keď bol pred štyrmi rokmi p.Gašparovič zvolený za prezidenta, vraj to bolo iba menšie zlo. Ak bude teraz p.Radičová, aj to bude iba menšie zlo? Aj na ňu sa bude o 4 roky sypať takáto spŕška všelijakých prívlastkov?
Ak je raz niekto zvolený väčšinou, tak či je to už ten, či onen, mali by sme to rešpektovať. Môžme mať svoj názor, môžme nesúhlasiť, ale nemusíme pritom urážať. Je to asi tak trochu aj o slušnosti.
Neprikláňam sa pritom ani za jedného kandidáta, rešpektovať budem rovnako, ak zvíťazí jeden alebo druhý. Ja presne viem, komu dám svoj hlas, ale rešpektovať budem vôľu väčšiny, nech by bol výsledok akýkoľvek.

technická pripomienka, prezident sa volí na 5 rokov
misomiso
26.03.09,13:26
No pri všetkej úcte, nemyslím si, že by p.Gašparovič bol taký zlý prezident. Nezaslúži si prívlastky, aké mu tu prisudzujete. Ani jeho priaznivci neútočia takto nechutne na p.Radičovú a dôvody by tiež iste boli. Keď bol pred štyrmi rokmi p.Gašparovič zvolený za prezidenta, vraj to bolo iba menšie zlo. Ak bude teraz p.Radičová, aj to bude iba menšie zlo? Aj na ňu sa bude o 4 roky sypať takáto spŕška všelijakých prívlastkov?
Ak je raz niekto zvolený väčšinou, tak či je to už ten, či onen, mali by sme to rešpektovať. Môžme mať svoj názor, môžme nesúhlasiť, ale nemusíme pritom urážať. Je to asi tak trochu aj o slušnosti.
Neprikláňam sa pritom ani za jedného kandidáta, rešpektovať budem rovnako, ak zvíťazí jeden alebo druhý. Ja presne viem, komu dám svoj hlas, ale rešpektovať budem vôľu väčšiny, nech by bol výsledok akýkoľvek.

Prepac, toto snad nemyslis vazne. Ako sa da vobec urazit clovek, ktory na pode Narodnej Rady SR nazval uradujucu hlavu statu starym chujom? To uz aky vulgarizmus by som musel pouzit, aby som takto vulgarneho cloveka urazil?
Marianna01
26.03.09,17:52
... rešpektovať budem rovnako, ak zvíťazí jeden alebo druhý. Ja presne viem, komu dám svoj hlas, ale rešpektovať budem vôľu väčšiny, nech by bol výsledok akýkoľvek.

Rešpekt väčšiny si treba zaslúžiť svojou prácou. Teba tiež nikto nerešpektuje len preto, že si na poste, ktorý zastávaš, ale preto, že tam vykonávaš kvalitnú prácu, za ktorú si Ťa vážia. Nuž, tak o tomto je presne náš dešpekt...
Zitulda
26.03.09,19:59
Dofrasa ja som pretiahol :)
:):):) No a čo sa stane mne??? Ja ak sa dobre pamätám som nedotiahla presne do rohov. Tiež je môj hlas neplatný???:mee:
Alebo vari som negramotná ako poniektorí členovia komisií:rolleyes: podľa zadávateľa témy
Hmmm, to odkiaľ môžu nech to už boli 15,25,35 alebo 45 ročné osoby, ktoré bezdôvodne a bezcitne posudzovali členov komisií len za to, že niektorí mali okolo 70-ky.
Je to nedôstojné tvrdenie hlavne to slovo NEGRAMOTNÍ.
Alebo ten, čo to vyslovil žeby nepoznal význam tohoto slova??
Emwa prosím, povedz svojim známim, čo to tvrdia že u nás na Slovensku už ani 80-ročné osoby nie sú negramotné iba ak by chodili poza školu, čo určite nie.
Zitulda
27.03.09,12:38
No, o slušnom vystupovaní viacerých pánov z politiky, by sme sa mohli baviť, ako deti na piesočku. Žiaľ, ale slušnosť a hrdosť na to, že som politik-zástupca občanov sa u našich dávno stratila. Vedia sa uhýbať ako vietor fúka, len aby sa nedostali -aj ich rodinní príslušníci, priaťelia a známi preč od koryta. Mnohí z nich, keby mali svoju hrdosť už by dávno odstúpili sami. No a slušnosť? :-D, tak tá je dávno ta ta. Urážky, narážky, oháňanie sa súdom toto vedia a keby mohli, tak sa hrajú vzájomne "fackovací mariáš". Ja sa osobne za nich hambím, oni už nikto z nich hanbu nemajú.A len tak na margo, dovoľte mi môj názor: Ten Vlado, keby nebol keď sme sa delili na čechov a slovákov, tak nemáme svoj vlastný štát a nemáme Slovensko. Je to príma, sme na vlastnom, máme demokraciu (aj tú takú pomýlenú majú mnohí) ale je veľká škoda, že nemáme ozajstných štátnikov. Možná, že musíme ešte čakať, lebo sa ešte (možná) len narodia.:rolleyes::o:mee:
misomiso
29.03.09,18:42
Sledovali ste debatu na TA3? Inak ujo bol dost nervozny a taky mi nejaky pripadal cely nesvoj. Vyjadrovat sa velmi dobre nevie, a sklamala ma aj jeho uroven slovenciny (dneská, gdo a pod)... No tak uvidime. Ja to cele bohuzial budem sledovat iba zo zahranicia. Az ladujem do auta...

Takze vsetkym zelam pevnu ruku pri vyplnani volebneho harku. :)
Paula
29.03.09,18:49
Ehm, v duchu slovenského jazyka je "gramotne" napísaný celý názov témy. Najprv som myslela, že tému zadal Američan :cool:.
Excise Duty
30.03.09,05:15
No, o slušnom vystupovaní viacerých pánov z politiky, by sme sa mohli baviť, ako deti na piesočku. Žiaľ, ale slušnosť a hrdosť na to, že som politik-zástupca občanov sa u našich dávno stratila. Vedia sa uhýbať ako vietor fúka, len aby sa nedostali -aj ich rodinní príslušníci, priaťelia a známi preč od koryta. Mnohí z nich, keby mali svoju hrdosť už by dávno odstúpili sami. No a slušnosť? :-D, tak tá je dávno ta ta. Urážky, narážky, oháňanie sa súdom toto vedia a keby mohli, tak sa hrajú vzájomne "fackovací mariáš". Ja sa osobne za nich hambím, oni už nikto z nich hanbu nemajú.A len tak na margo, dovoľte mi môj názor: Ten Vlado, keby nebol keď sme sa delili na čechov a slovákov, tak nemáme svoj vlastný štát a nemáme Slovensko. Je to príma, sme na vlastnom, máme demokraciu (aj tú takú pomýlenú majú mnohí) ale je veľká škoda, že nemáme ozajstných štátnikov. Možná, že musíme ešte čakať, lebo sa ešte (možná) len narodia.:rolleyes::o:mee:
Obišli by sme sa aj bez neho. V normálnom demokratickom štáte by si už dávno odkrúcal svoje roky, samozrejme nie v politike, žiaľ my zatiaľ žijeme v demokratúre...
Bastian
31.03.09,17:08
Dáša_
31.03.09,17:19
Náš prezident je klamár!

http://www.topky.sk/cl/566/430866/Gasparovic-poprel-svoje-slova-z-videozaznamu-v-Kosiciach


no ale že niečo poviem medzi svojimi to sa predsa neráta :D:D:D

by ma zaujímalo, či nevedel že sa to natáča alebo už ani nevie, čo hovorí:cool::D:cool::D
tetrisss
31.03.09,17:23
No tu sa teda kopol!
Znervoznuje ma v tejto debate jedna vec, nebola som pri deleni statu nadsena, bala som sa, co bude, ci to zvladneme, samostatnost, ci nam to pojde, ale dnes by som ani omylom nepovedala, ze chcem naspat spolocny stat, som hrda, ze som dnes obcanom zvrchovaneho a normalneho statu.
Bastian
31.03.09,17:27
no ale že niečo poviem medzi svojimi to sa predsa neráta :D:D:D

by ma zaujímalo, či nevedel že sa to natáča alebo už ani nevie, čo hovorí:cool::D:cool::D
Väčšinou...
linko1
31.03.09,17:29
mne sa najviac dnes páčil rozhovor na F.. rádiu s Adelou a Sajfom:
koho budeme voliť?
toto... alebo túto...
toto nie toto tu už bolo, treba voliť túto...
Petra Nová
31.03.09,17:33
Neviem, či "voľby prezidenta sú ok?", ale táto téma OK určite nie je ! Je výsostne politická, skryto agitačná a jednostranne znevažujúca. Takže sa veľmi čudujem všetkým poraďákom, ktorí horlia za dodržiavanie ETIKETY v iných témach, za slušnosť, atď., že neváhajú do tejto prispievať príspevkami, aké tu možno čítať.
linko1
31.03.09,17:51
nemám pocit, žeby tieto názory boli skryto agitačné,
a hlavne si myslím, že každý rozumný človek si vie vytvoriť svoj vlastný názor, nebojí sa ho povedať a sám sa vie rozhodnúť aj koho bude voliť...
Bastian
31.03.09,18:23
mne sa najviac dnes páčil rozhovor na F.. rádiu s Adelou a Sajfom:
koho budeme voliť?
toto... alebo túto...
toto nie toto tu už bolo, treba voliť túto...
Kto vidí a počuje, určite vie koho voliť...
Petra Nová
31.03.09,18:26
nemám pocit, žeby tieto názory boli skryto agitačné,
a hlavne si myslím, že každý rozumný človek si vie vytvoriť svoj vlastný názor, nebojí sa ho povedať a sám sa vie rozhodnúť aj koho bude voliť...


Starý ujo sa predsa znevážil kedysi 3x sám .

Nemýľ si slušné vystupovánieso SLUŠNOSŤOU !!!!

Alebo daj lepšieho - svojeho kandidáta. :--- :--- :---
kamil, no vidíš, ako si pochopil, alebo nepochopil znevažovanie, ktoré si zvýraznil. Písať o starom ujovi alebo chujovi je znevažujúce tak, pre toho, kto o tom píše, ako aj pre Radičovú, pretože nepotrebuje takýto druh podpory a nemyslím si, žeby bol lichotivý pre Gašparoviča. No, a od teba poučovanie o slušnosti považujem za veľmi úsmevné.

Ja si na rozdiel od iných myslím, že téma je skryto agitačná, preto som to napísala. A práve preto , že ľudia mávajú aj rozum, netreba im vnucovať svoje názory v štýle starý ujo alebo ...
Bastian
31.03.09,18:27
No tu sa teda kopol!
Znervoznuje ma v tejto debate jedna vec, nebola som pri deleni statu nadsena, bala som sa, co bude, ci to zvladneme, samostatnost, ci nam to pojde, ale dnes by som ani omylom nepovedala, ze chcem naspat spolocny stat, som hrda, ze som dnes obcanom zvrchovaneho a normalneho statu.
Normálneho?

No neviem... Mne teraz v tomto štáte nič nepripadá ako normálne.
Prezidentom je človek, čo trepe 2 na 3, klame a prezlieka kabáty jedna radosť...
Raz je komouš, raz je katolík...
Najprv tiahne do boja s Mečiarom a potom ho ohovára...
Jeden deň sa bije do pŕs že je občiansky kandidát a Radičovej vyčíta, že je členkou SDKU... na druhý deň mu nerobí problém vypustiť z úst také reči... Vraj "sme tu sami tak vám niečo poviem..." riadny falošník. Odporúčam každému aby si pozrel to video.

A tiež mi nepripadá normálne, že Slovensko má ministra spravodlivosti, ktorý má kamarátov mafiánov... prezident financií vyzrádza tajomstvá finančným žralokom... Fico si požičiava peniaze od našich detí... Slopa ich učí ako sa vyjadrovať a Mečiar... ten už dúfam nebude mať moc v rukách, aby nám znova ukázal, čo je pre neho normálne... Aj keď... štafetu od neho niekto asi prevzal - vtedy boli samoúnosy teraz sú samozbitia :).
Bastian
31.03.09,18:32
kamil, no vidíš, ako si pochopil, alebo nepochopil znevažovanie, ktoré si zvýraznil. Písať o starom ujovi alebo chujovi je znevažujúce tak, pre toho, kto o tom píše, ako aj pre Radičovú, pretože nepotrebuje takýto druh podpory a nemyslím si, žeby bol lichotivý pre Gašparoviča.
Ale prečo? Veď on sám sa ešte nedávno tak vyjadroval...
Petra Nová
31.03.09,18:41
Ale prečo? Veď on sám sa ešte nedávno tak vyjadroval...
Ak to nechápeš prečo, tak Ti to asi nevysvetlím.
Bastian
31.03.09,18:45
Ak to nechápeš prečo, tak Ti to asi nevysvetlím.
Nevadí:).
To sa mu iba vracia bumerang, ktorý on sám pred časom hodil...
Petra Nová
01.04.09,15:42
kamil, vymazali ťa, ja som vymazala tiež. Posolstvo je odovzdané, tak načo by sme tu mali ďalej strašiť? Zabávať sa dá aj inak.
V tejto téme v tichosti končím. Idem ku psíkom a vôbec nepochybujem, že ma tam nájdeš.
buchač
01.04.09,15:54
:---
tetrisss
01.04.09,16:03
Bastian, podla teba dnes na svete nie je ani jeden stat normalny, takze sa aj tak tesim, ze zijem v tomto smere v normalnom state.
Bastian
01.04.09,16:37
Normálneho?

No neviem... Mne teraz v tomto štáte nič nepripadá ako normálne.
Prezidentom je človek, čo trepe 2 na 3, klame a prezlieka kabáty jedna radosť...
Raz je komouš, raz je katolík...
Najprv tiahne do boja s Mečiarom a potom ho ohovára...
Jeden deň sa bije do pŕs že je občiansky kandidát a Radičovej vyčíta, že je členkou SDKU... na druhý deň mu nerobí problém vypustiť z úst také reči... Vraj "sme tu sami tak vám niečo poviem..." riadny falošník. Odporúčam každému aby si pozrel to video.

A tiež mi nepripadá normálne, že Slovensko má ministra spravodlivosti, ktorý má kamarátov mafiánov... prezident financií vyzrádza tajomstvá finančným žralokom... Fico si požičiava peniaze od našich detí... Slopa ich učí ako sa vyjadrovať a Mečiar... ten už dúfam nebude mať moc v rukách, aby nám znova ukázal, čo je pre neho normálne... Aj keď... štafetu od neho niekto asi prevzal - vtedy boli samoúnosy teraz sú samozbitia :).
:)
Bastian
01.04.09,16:59
Bastian, podla teba dnes na svete nie je ani jeden stat normalny, takze sa aj tak tesim, ze zijem v tomto smere v normalnom state.
Tak ako píšeš... v tomto smere :) žijeme v úplne normálnom štáte. Vládnu nám tu v tomto smere úplne normálny ľudia... Aj spravodlivosť zverili do rúk toho najspravodlivejšieho... aj prezidenta nám tu odporúčajú toho najnormálnejšieho... v tomto smere. Len či je ten smer správny...
tetrisss
01.04.09,17:20
Hm, hm, aka alegoria, sikovny. A smerujes aj k mojej vyskerenosti, to sa mi paci:D.
kukučka
01.04.09,17:23
pripadá mi to, že sa v minulých voľbách zvolil sám :D:D:D
Bionda
01.04.09,17:30
:) podľa mňa v minulých voľbách prezidenta sme volili " menšie zlo" , preto je tam ten pán - "preci" ( to slovo je samo o sebe hrozné) čo aj pápeža prekrstí... :) na Dominika :) a mám pocit, že všetci čo nechceli, aby tento štát bol izolovaný ( vtedy kvôli p. Mečiarovi) radšej zvolili p.Gašparoviča.
Nuž tak si to nejako pamätám ja...... ale voľba je na každom:) uvidíme....
tetrisss
01.04.09,17:32
Netipnem si,lebo Obama mi nevysiel, na jeho radost.
rob999
01.04.09,19:37
Voľby prezidenta sú vďačnou témou na polemiky.
Jedno čo ma trápi najviac je, že ani po 20-tich rokoch sa nedokáže tento národ vysporiadať s KOMUNISTAMI!!!!
Nemám nič proti radovým komunistom ktroí iba dvíhali ruky a splynuli z davom, pretože to veľakrát robili aby prežili a mali výhody pre deti a pod.
Pán ktorý sa uchádza nemá morálne právo sedieť vo svojom úrade. Zažil som ho v jednom okresnom meste na akcii HZDS (vtedy som tam vypomáhal ako personál) spolu s Mečiarom a spol. a stačilo mi vtedy a dnešný alibizmus mi stačí opäť.
Nie je občianskym kandidátom, nie je stmelujúcim prvkom. Vyhodil poslanca parlamentu, napomáhal kradnúť v privatizácii za korunu, ani nevie či je pápež Benedikt alebo Dominik, nevie sa po toľkých rokoch spisovne vyjadrovať, bol komunista a dnes sa hádže v kostole v prvom rade na kolená. Dnes vyťahuje maďarskú kartu a nie je mojím prezidentom lebo som nevolil SMER (ani chválabohu nikdy nebudem)
Zobuďte sa prosím, veď on tam je omylom len preto lebo bol menším zlom oproti Mečiarovi. Už ste na to zabudli? Veď za iných okolností by sa tam nikdy nedostal. Tento štát potrebuje slušných politikov aby išli príkladom pre ľudí.

VOLÍM IVETU RADIČOVÚ !
Nika
01.04.09,19:50
ja teda vydržím veľa, ale nedokážem sa vysporiadať s tým, ako s kráľovnou kládol vence obetiam komunizmu... :confused:
fiesta
02.04.09,11:27
Myslím si, že na kandidátke chýbali výrazné osobnosti. A pani Radičová je inteligentná žena s vlastným názorom. Dúfam len, že jej to vydrží.
wagner
02.04.09,15:41
Prosím skončite v tejto téme s príspevkami, lebo je volebné moratórium. Aby to Richard nemusel mazať. Vyjadrujte sa až po ukončení volieb.
rob999
02.04.09,17:11
Ale volebné moratórium sa na takéto príspevky nevzťahuje. Moratórium platí pre volebné tímy kandidátov a ich samotných. Ani bilboardy sa neodstraňujú.
misomiso
06.04.09,19:55
Tak vam vsetkym pekne dakujem, ze ste volili aj za mna, kedze som bol mimo SR. Konecne mame prezidenta hlavy statu, ktory mysli narodne a citi socialne. Teraz sa uz nicoho neobavam, ani krizy...

Vracal som sa z pomerne civilizovaneho sveta, a k mnohym markantnym rozdielom, ktore clovek zbada hned po prekroceni hranic pribudla sprava z radia, ze mame staronoveho prezidenta. No co uz, akosi som to tusil, ani som nemal v nedelu rano chut zapinat notebook, pockal som si, az budem chytat ceske stanice. Je vela toho, co cloveku udrie do oci, ked prekroci hranice z Nemecka do Ceska. Napriklad v Nemecku som nevidel jediny billboard u cesty alebo dialnice. Po prejazde cez Rozvadov sa odrazu citite ako na Mileticovej ulici v Blave medzi Vietnamcami. Same bannery, plagaty, billboardy, jeden ces druhy, vsetky skarede, neprehladne zufalo lacno vyzerajuce. Podvozok auta vas upozorni na vychodoeuropsku normu kvality ciest. To sa po prejazde na Slovensko nezmeni, skor este zhorsi. Este viac chaotickych reklam, este horsie cesty, nezmyselne obmedzenia rychlosti.

V posledne dni som mal dost smolu. Roky sa mi nepokazilo auto. Teraz sa mi pokazilo raz po ceste do Nemecka a dva razy pri ceste naspat. Ako som sa na dialnoci v odstavnom pruhu naklanal zospodu pod motor, tak mi vypadol z kosele vodicak aj obciansky, uz fungujem na nahradne papiere. A do toho vsetkeho este ten Gasparovic...