iriska
21.03.09,16:18
Ahojte, neviem, či tu môžem predostrieť takéto niečo, ak nie, zmažte ma.

Listovaním po internete opakovane nachádzam žiadosti mamičiek o darovanie oblečenia ich detičkám a zozbierala som si už takú malú databázu. Ja už som rozposlala a sprostredkovala, čo sa dalo, ale ďalšie a ďalšie inzeráty ma nenechávajú chladnou a nedokážem ich prehliadať, preto ak ste ochotní poslať balíček na vlastné trovy, napíšte mi SS, rovnako ak aj poznáte nejaké rodiny, ktoré takúto pomoc potrebujú.
Môj zámer je takýto - budem si rozširovať databázu o mamičky a rodiny, ktoré pomoc potrebujú a k nim dopĺňať ľudí, ktorí im môžu pomôcť. Následne im oznámim adresu, kde môžu svoju pomoc realizovať. Všetko samozrejme bude na základe dôvery v nezneužívanie.
Detičky sú od 0-15 rokov (zatiaľ), príp. oblečko pre ich mamičky.
iriska
23.03.09,06:33
posúvam
iriska
25.03.09,09:58
Ja som si myslela, že keď je tu masa ľudí, tak to niekoho osloví, ale ako vidím... :mee:
hanelie
25.03.09,10:15
Ja som si myslela, že keď je tu masa ľudí, tak to niekoho osloví, ale ako vidím..
neboj, všetko chce svoj čas :)
napr. píš už konkrétne požiadavky - samozrejme kontakty potom cez ss
Ivanka S
25.03.09,11:10
Iriska mám doma nejaké veci pre detičky. Tieto veci by som rada poslala niekomu kto to potrebuje.
Ivanka S
25.03.09,11:11
Veci by boli od 0-6 rokov.
Ivanka S
25.03.09,11:11
Dievčatko a chlapček.
Ivanka S
25.03.09,11:12
Pošli mi kontakty na ss.
hanelie
25.03.09,11:22
no prosím, pekne sa to tu rozbieha:)
iriska
25.03.09,16:37
neboj, všetko chce svoj čas :)
napr. píš už konkrétne požiadavky - samozrejme kontakty potom cez ss

Ja myslím, že som dala konkrétnu požiadavku 0-15 rokov, sú to dievčatá aj chlapci a cca raz za mesiac nájdem niekoho ďalšieho. Ak by ponuka prevyšovala dopyt, stačí, keď mi prihodíte kontakt na niekoho, kto takúto pomoc potrebuje.
Petra Nová
26.03.09,15:09
Pri hľadaní inej témy v tejto sekcii som natrafila aj na túto.
Iriska, tlieskam Tvojej iniciatíve. Škoda, že sa nedá oceniť v podobe bodu. Možno mať rôzny názor na takýto spôsob charity, ale ja verím, že zámer je dobrý, myšlienka poctivá a že realizáciu zvládneš. Porada možno pomôže. Neviem, či by som v Tvojej snahe mohla byť prospešná ja osobne. Ale držím Ti všetky prsty, aby to fungovalo. A dodávam, tú okrídlenú poraďácku vetu: “ Ak táto téma pomôže čo i len jednej rodine, stojí to zato ! “
iriska
29.03.09,18:10
posúvam a dúfam, že niekto ďalší pribudne. patrím medzi ľudí, ktorí radšej pomáhajú adresne ako anonymne, tak ak tu nejakí ste, ozvite sa :)
k.i.n.o.
29.03.09,22:20
Ahoj, máš aj niekoho v okolí Trenčína? Určite niečo doma máme, ale niektoré veci (nie oblečenie) sa horšie posielajú. Som ochotný ich aj doviezť, ak to bude blízko.
iriska
02.04.09,05:15
posúvam
Predpokladám, že maximálne do pondelka mi v databáze pribudnú asi 3 kontakty na detičky. Najviac ich mám cca od 1,5 - 6 rokov. Tiež sa potešia aj hračkám pribaleným v balíčku (mne sa spočiatku zdalo trápne pribaliť malého plyšáka do balíčka, ale deti sa z toho predsa tešili).
iriska
04.04.09,17:36
posúvam
iriska
08.04.09,07:45
posúvam a budem posúvať do odpadutia
:)
Prípadne ak máte iné nápady na riešenia...
iriska
17.04.09,06:36
posúvam
velvet
17.04.09,12:44
Nie som proti takýmto zbierkam, a veľmi rada pomôžem. Ale skoro až do nepríčetnosti ma vytáča, keď rodina je "sociálny" prípad, a majú auto, pijú alebo fajčia...a deti využívajú na vymáhanie si pomoci od dobrosrdečných a naivných ľudí.
Minule som v meste prispela na detský domov...až dodatočne ma trklo, že chlap cca 30 ročný nebude predsa zbierať peniaze pre deti...takže úmysel mojej pomoci bol dobrý, ale peniaze asi skončili v automatoch :mad:

Bolo by fajn uverejňovať aj iné veci o rodine...prečo potrebujú práve oni pomoc, aká je ich situácia a podobne...samozrejme nemusia byť takto verejne ani mená ani adresy...aspoň mňa by zaujímalo kam moja pomoc pôjde...
veronikasad
17.04.09,13:20
Bolo by fajn uverejňovať aj iné veci o rodine...prečo potrebujú práve oni pomoc, aká je ich situácia a podobne...samozrejme nemusia byť takto verejne ani mená ani adresy...aspoň mňa by zaujímalo kam moja pomoc pôjde...
mimotemy
tu sa tvoje príspevky určite nestratia :

www.dobryanjel.sk (http://www.dobryanjel.sk)

a nezabudli ste, že dnes je DEŇ NARCISOV ?
velvet
17.04.09,13:24
tu sa tvoje príspevky určite nestratia :

www.dobryanjel.sk (http://www.dobryanjel.sk)

a nezabudli ste, že dnes je DEŇ NARCISOV ?

Tam prispievam ;)
iriska
18.04.09,13:34
Nie som proti takýmto zbierkam, a veľmi rada pomôžem. Ale skoro až do nepríčetnosti ma vytáča, keď rodina je "sociálny" prípad, a majú auto, pijú alebo fajčia...a deti využívajú na vymáhanie si pomoci od dobrosrdečných a naivných ľudí.
Minule som v meste prispela na detský domov...až dodatočne ma trklo, že chlap cca 30 ročný nebude predsa zbierať peniaze pre deti...takže úmysel mojej pomoci bol dobrý, ale peniaze asi skončili v automatoch :mad:

Bolo by fajn uverejňovať aj iné veci o rodine...prečo potrebujú práve oni pomoc, aká je ich situácia a podobne...samozrejme nemusia byť takto verejne ani mená ani adresy...aspoň mňa by zaujímalo kam moja pomoc pôjde...

Prepáč, ale nie som žiadna organizácia, čiže si nezisťujem nič bližšie o rodinách, ktorým pomáham. Ak by som mala pomáhať finančne, resp. väčšími darmi, tak si to overím, ale nosené oblečenie, myslím, nemám dôvod neposlať, hlavne, ak ho ja už nepoužijem. Iste by im nebolo príjemné, aby som sa im kvôli dvom svetrom vŕtala v súkromí.
iriska
21.04.09,12:44
posúvam
iriska
03.05.09,04:29
na darovanie je dobrá aj stránka www.darujem.sk, ale treba sa pripraviť na viacero prichádzajúcich meilov a včas oznámiť, že to čo tam ponúkate je už darované.
iriska
29.08.09,09:06
posúvam a týmto by som chcela pripomenúť, aby ste nevyhadzovali oblečenie, ktoré po lete pretriedite v skriniach,príp. iné veci ako napr. ja som našla rýchlovarnú kanvicu. ja ju už nevyužijem, niekomu iste pomôže
ďakujem za prečítanie
sue500
08.10.09,16:25
kedze nesplnam kriteria na sukromnu spravu, rada by som sa spytala, ze co s vrecom cisteho damskeho oblecenie a topanok velkost cca 36.mas nejaky typ?
Lianka
08.10.09,20:01
Nechcem, aby to znelo morbidne, ale je to riesim nasledovne: polozim vedla kontajnera... nikdy to tam dlho neostalo.

Skus prip. stranku www.podajdalej.sk.
danushka
08.10.09,20:22
kedze nesplnam kriteria na sukromnu spravu, rada by som sa spytala, ze co s vrecom cisteho damskeho oblecenie a topanok velkost cca 36.mas nejaky typ?
sue500, neviem síce kde bývaš, ale v malej obci sa ľudia poznajú a tam by som vždy vedela, komu by som obnoseným šatstvom pomohla a na druhej strane, vo veľkom meste sa bezdomovci zdržiavajú zväčša na určitých miestach...Čo tak nejakej ženičke, ktorej by to naozaj pomohlo to rovno zaniesť a deň predtým sa s ňou napríklad dohodnúť?
Ja naše dospelácke a veci po deťoch dávam v našej obci jednej rodine pravidelne a mám z toho dobrý pocit, že som pomohla ľuďom v núdzi.
accad
04.02.10,20:42
pridávam stránku www.zelajsi.sk, organizácia overená, skutočne to robia ľudia oddaní tejto myšlienke
danushka
11.02.10,16:55
Iriska, ak sa v Tvojej databaze nachadza aj slabsia rodinka z KE a jej okolia, rada odnesiem veci osobne. Dcerka nahle vyhupla z oblecenia, ma 12 rokov, tak mozno by sme pomohli aspon jednej paradnici :).
Daj info cez ss.
malibo
12.02.10,08:09
dobra dusa
accad
11.04.10,17:49
Jarné upratovanie v skrini

Chystáte sa privítať jar s dokonale upratanou skriňou? Preberte si oblečenie, ktoré sa vám v posledných rokoch nahromadilo, a ak neviete, kam s odloženým šatstvom, odneste ho v týždni od 12. do 18. apríla na označené miesto pred obchodným domom IKEA.

Poslúži sociálne slabším občanom a ľuďom v núdzi.
Pomáhajte s nami!
Upracete si, a ešte pomôžete ostatným!

Textil vkladajte do kontajnera v igelitových taškách alebo vreciach.
domca0069
11.04.10,19:40
ahojte ja mám doma 3ročného synatora- vecičky som už ale posunula lebo sa mi narodil braček, tak všetko putovalo tam, ale ked budem mať niečo čo už nepotrebuju alebo ja nebudem potrebovať tak rada posuniem.
Erika686
12.04.10,06:27
Iriska,aj ja by som rada pomohla. Mam doma zatial dva mechy satstva,samozrejme este nositelneho.Su to veci pre chlapcov, od 0- 2 r. (zatial).Tak ak poznas niekoho z okolia KE alebo PO, rada pomozem.
DominiBoba
21.07.11,09:41
Zdravím , už nejaký čas sledujem na nete inzeráty o dar. oblečenia atď... Lenže nenašla som nič pre dospelých ľudí resp. mužov. Mám totiž nejaké košele, svetre, šuštiaky... vedel by niekto o niečom prosím?