virka
22.03.09,07:47
Ahojte poraďáci, neviem ako ďalej pritom som každý rok robila DP takým ktorí pracovali ČR. Poraďte na potvrdení je uvedené:

úhrn zúč. príjmov: 134602
úhrn poistného: 47111
základ dane: 181713

neviem ako ďalej ten základ dane by mal byť iný alebo ho vôbec nebrať do úvahy a v DP uviesť po prepočte kurzom len príjmy a poistné no a tiež daň.
Tohto roku som ešte od nikoho potvrdenie nemala iba to je prvé a je mi to divné. Ak viete pomôžte ďakujem.

A pozerám na ďalšom potvrdení je ešte naviac úplne dole pod pečiatkou srážka na soc. pojištení za zamestnance celkem a suma ktorá je iná ako v hornom riadku. Hore to je pojistné ktoré je povinnen platit zamestnavatel sá m za sebe z príjmu ....


Poradte mi porosím ak to viete....je to dosť súrne Ďakujem
abel
22.03.09,07:03
Použiješ príjem z riadku 2 potvrdenia a je potrebné si vyžiadať výšku zaplateného zdravotného a sociálneho poistenia zamestnanca - na potvrdení sa teraz neuvádza. Niektoré firmy to už uvádzajú napr. na spodnej časti potvrdenia, prípadne použiješ výplatné pásky.
Napíš si do vyhľadávača napr. slovo SUPERHRUBÁ a určite sa dozvieš, čo potrebuješ.

Teraz som si ešte raz prečítala tvoj príspevok - áno, použiješ tú sumu, čo je na spodnej časti - poistné zamestnanca.