bjuty smis
22.03.09,11:46
Ahojte, aká je cena za osadenie projektu na pozemok ?
Predajca projektu za to pýta 350 €, nie je to vela ?
rajchler
22.03.09,13:56
350???? MNE TO SPRAVIL za 2000sk, a 5000sk bolo vymeranie pozemku geodetom...
Wlady
22.03.09,13:58
Ahoj, vykres sa da kupit aj za 35 €
bjuty smis
22.03.09,14:22
Dakujem,
jedna sa mi o osadenie stavb& v mierke 1 : 200 na stavebné povolenie, okres Senec. Vieš mi poradiť, kto by mi to spravil za 35 € ?
spanielka21
15.04.09,10:22
Ahojte aj ja by som potrebovala kontakt na niekoho v KE okolie.... Dakujem
KEJKA
15.04.09,10:26
mňa to stálo 10000 Sk, cca 2000 Sk každá prípojka - elektrina, voda, plyn, samotné osadenie......
Gabi03
15.04.09,10:40
mňa to stálo 10000 Sk, cca 2000 Sk každá prípojka - elektrina, voda, plyn, samotné osadenie......

:eek:
Osadenie prípojok? To prečo?

My sme mali niečo zakreslené do projektu, ale keď prišli z príslušných inštitúcií, sme sa dohodli spolu, kam to dáme. Žiadne osadenie prípojok nebolo treba. :rolleyes:
KEJKA
15.04.09,13:17
zakreslenie prípojok do situáce - osadenia domu.... tak to chcel stavebný úrad pre stavebné povolene.
Publicum
15.04.09,14:03
Ahoj,

neviem, ci ti to pomoze - ale ja som to robil takto:

Normalne zoberies svoju parcelu - das si to do hocijakeho primitivneho programu ... napr. WORD - nakreslis si hranice pozemku a zakreslis kde sa priblizne nachadzaju jednotlive pripojky. Potom si zoberies rozmery svojho domu, napasujes na pozemok, spravis popisky vzdialenosti kolko je co metrov. Nakoniec nakreslis, ako Ti asi pojdu siete do domu. Spravis malu legendu, vytlacis a mas...Samozrejme vsetko robis v potrebnej mierke...len aby sa nezabudlo :D Toto mne stacilo na vydanie stavebneho povolenia...okres Senec...

Uz ina vec je realne zameranie a osadenie stavby - tam sa geodetom nevyhnes :)
Ale k stavebnemu povoleniu to ako formalita urcite staci...mate niekto ine skusenosti?
Wlady
16.04.09,05:15
Ahoj,

neviem, ci ti to pomoze - ale ja som to robil takto:

Normalne zoberies svoju parcelu - das si to do hocijakeho primitivneho programu ... napr. WORD - nakreslis si hranice pozemku a zakreslis kde sa priblizne nachadzaju jednotlive pripojky. Potom si zoberies rozmery svojho domu, napasujes na pozemok, spravis popisky vzdialenosti kolko je co metrov. Nakoniec nakreslis, ako Ti asi pojdu siete do domu. Spravis malu legendu, vytlacis a mas...Samozrejme vsetko robis v potrebnej mierke...len aby sa nezabudlo :D Toto mne stacilo na vydanie stavebneho povolenia...okres Senec...

Uz ina vec je realne zameranie a osadenie stavby - tam sa geodetom nevyhnes :)
Ale k stavebnemu povoleniu to ako formalita urcite staci...mate niekto ine skusenosti?

Nemusia to byt orazene vykresy od architekta?
chandler
16.04.09,05:31
jednoduche stavby nemusia robit autorizovany architekti a inzinieri, myslim ze staci VS stavebneho zameranie.
ale sam si clovek projekt nemoze kreslit... ale to osadenie sa tam asi strati - ak je to katalogovy projekt :)
Publicum
16.04.09,07:09
Nemusia to byt orazene vykresy od architekta?
Wlady,
neviem, ci NEMUSIA...ale mne to stacilo tak, ako som to napisal hore...