martinaj
06.07.05,11:13
Existujú nejaké obmedzenia alebo odlišné postupy pri zamestnávaní cudzieho štátneho príslušníka s trvalým pobytom v ČR, ktorý by vykonával prácu v SR na DOVP? Hlavne čo sa týka odvodov a ohlasovacej povinnosti.
Jara
06.07.05,09:22
Nie, len musí mať rod. číslo, aby si mohla urobiť odvod na SP. Inak ak na DoVP tak je to dtto ako u nás. Na pr. zmluvu potrebuješ súhlas Úradu práce.
Jara
06.07.05,09:24
Nie, len musí mať rod. číslo, aby si mohla urobiť odvod na SP. Inak ak na DoVP tak je to dtto ako u nás. Na pr. zmluvu potrebuješ súhlas Úradu práce.
Ak budeš mať problém, že r.číslo bude iné, tak sa ozvi, poradím ako ho vybaviť.:D
Jara
06.07.05,11:01
Píšem Martinke lebo chcela cestou SS ale možno to niekedy ešte niekomu pomôže tak radšej cestou Porady:

Zaslať žiadosť na: Register obyvateľov SR,
Register rodných čísel
Partizánska cesta 129
974 86 Banská Bystrica

K žiadosti priložiť: fotokópia rodného listu v jazyku občana / t.j. napr. francúzsky /
fotokópia rod. listu v slovenskom jazyku overená notárom
fotokópia občianského preukazu
fotokópia potvrdenia o trvalom pobyte cudzinca
fotokópia pasu
fotokópia prideleného rodného čísla /zahraničného, napr. belgického/

ešte som zabudla kolok v hodnote 50,- Sk pripnúť kancel. spinkou.


Môžeš aj telefonický na č. 048/4141338, p. Jombiková

mala by si to mať do týždňa vybavené. Veľa šťastia...
janaGT
06.07.05,11:17
Píšem Martinke lebo chcela cestou SS ale možno to niekedy ešte niekomu pomôže tak radšej cestou Porady:

Zaslať žiadosť na: Register obyvateľov SR,
Register rodných čísel
Partizánska cesta 129
974 86 Banská Bystrica

K žiadosti priložiť: fotokópia rodného listu v jazyku občana / t.j. napr. francúzsky /
fotokópia rod. listu v slovenskom jazyku overená notárom
fotokópia občianského preukazu
fotokópia potvrdenia o trvalom pobyte cudzinca
fotokópia pasu
fotokópia prideleného rodného čísla /zahraničného, napr. belgického/

ešte som zabudla kolok v hodnote 50,- Sk pripnúť kancel. spinkou.


Môžeš aj telefonický na č. 048/4141338, p. Jombiková

mala by si to mať do týždňa vybavené. Veľa šťastia...Jarka, my sme práve dnes prijali na pracovnú zmluvu občana ČR, išiel sa prihlásiť na spoločnú ZP, tam mu zobrala prihlášku s jeho "českým rodným číslom", len mu dala napísanú adresu na REGOb do B.B., s tým že má pridať k žiadosti o pridelenie rod. čísla kolok 100,- Sk a kópiu prac. zmluvy.
Tak teraz neviem, na sociálke nepýtali "slovenské r.č.", a nemá ani potvrdenie z úradu práce na prácu na Slovensku.
Tak teraz neviem, že čo treba vlastne ešte všetko dovybavovať.
Jara
06.07.05,11:47
Janka, je to OK. Maš predsa rovnaké rodné číslo ako v ČR, tak aj v SR. Ide o to že v niektorých krajinách nemajú rovnaký počet miest ako u nás. Napr. ja mám beldičana a oni majú rod. číslo prvých šesť miest ako máme my ale lomeno majú 5 miestne číslo. Tak som mala problém či dať nuly alebo jedno "odseknúť" /há,há,há/ a tak som nakoniec pátrala až som sa dopátrala že existuje register a tam mu ho pridelia. Myslím že to máš v poriadku, veď nič sa českému nemení, vsjó v poriadke...
Jara
06.07.05,11:59
Janka, je to OK. Maš predsa rovnaké rodné číslo ako v ČR, tak aj v SR. Ide o to že v niektorých krajinách nemajú rovnaký počet miest ako u nás. Napr. ja mám beldičana a oni majú rod. číslo prvých šesť miest ako máme my ale lomeno majú 5 miestne číslo. Tak som mala problém či dať nuly alebo jedno "odseknúť" /há,há,há/ a tak som nakoniec pátrala až som sa dopátrala že existuje register a tam mu ho pridelia. Myslím že to máš v poriadku, veď nič sa českému nemení, vsjó v poriadke...

Ešte doplňujem. Z úradu práce by ste mali mať potvrdenie, to píše nejaký § v Zákoníku práce, len nemám čas to hľadať, ale myslím, že je to logické lebo štát sa vlastne týmto bráni, ak máme dlhodobo nezamestnaných v takejto profesii tak by sme nemali zamestnať cudzincov... Viem,
že niekedy si to šef želá a padlá...

Takéto potvrdenie si potom pýta Inšpektorát práce čiže akcia VIETOR... :D
jonnie
07.07.05,05:44
Tusim v zakone o neleg.praci bolo, ze je potrebne hlasit zamestnanca zo zahranicia na akysi urad. Zakon nemam pri sebe, ale kto potrebuje, tak si to precita a overi, ak hlasam bludy :)
janaGT
07.07.05,07:36
Jarka, my sme práve dnes prijali na pracovnú zmluvu občana ČR, išiel sa prihlásiť na spoločnú ZP, tam mu zobrala prihlášku s jeho "českým rodným číslom", len mu dala napísanú adresu na REGOb do B.B., s tým že má pridať k žiadosti o pridelenie rod. čísla kolok 100,- Sk a kópiu prac. zmluvy.
Tak teraz neviem, na sociálke nepýtali "slovenské r.č.", a nemá ani potvrdenie z úradu práce na prácu na Slovensku.
Tak teraz neviem, že čo treba vlastne ešte všetko dovybavovať.Volala som sa REGOB, tam mi bolo povedané, že ak zamestnáme občana ČR na pracovnú zmluvu, tam sa rodné číslo len overí, treba zaslať overenú fotokópiu rodného listu a kópiu OP - neoverenú. a k tomu ešte žiadosť o overenie. Žiadny kolok ani pracovnú zmluvu, ako mi bolo povedané na ZP.
A trvá to asi tak 2 týždne.
urs
12.07.05,07:22
Existujú nejaké obmedzenia alebo odlišné postupy pri zamestnávaní cudzieho štátneho príslušníka s trvalým pobytom v ČR, ktorý by vykonával prácu v SR na DOVP? Hlavne čo sa týka odvodov a ohlasovacej povinnosti.
Mám taký istý dotaz len trvalý pobyt je v Rakúsku.
Ak ho zamestnám na dohodu ako preukáže platenie zdravotného v svojej krajine, lebo tam má TPP a platí si.
Dík
Jara
12.07.05,08:14
Tusim v zakone o neleg.praci bolo, ze je potrebne hlasit zamestnanca zo zahranicia na akysi urad. Zakon nemam pri sebe, ale kto potrebuje, tak si to precita a overi, ak hlasam bludy :)
Nehlásaš bludy, je to tak Zákon o neleg. práci a súhlas Úradu práce:) :) :)
urs
12.07.05,08:35
Treba to aj na dohodu cudzinca?