Jenny-jana
22.03.09,12:38
Ahoj , prosim Vás o pomoc, v roku 2007 sme dosiahli stratu, pretože sme mali požiačané peniaze od zriadovatela, ktoré sme mu vratili v januari/2008. Požičku som mala na účte 249(neviem či je to spravne:o) Prijmy som mala len z obce ako nenavratnú požičku a za vzdelavacie poukazy(691)+členské. Naklady mam zúčtovane v triede 5. Tým, že sme nakupili veci z pôžičky mi vznikla strata. Vie mi niekto poradit ako ju zaučtovať. Viem že sa učtuje na 431/701, v roku 2008 ju treba preučtovať 428/431 aby 431 bola nulova ale čo potom s tým účtom 428 ten nevyrovnam asi nikdy ked mi nakupujeme z penazí ktoré nám príjdu? Ešte potrebujem poradiť daňové priznanie NO je vždy nulove aj ked je strata? :o VEĽMI PEKNE DAKUJEM ZA KAZDU POMOC
victoria
22.03.09,11:53
Na ucte 428 sa budu kumulovat vysledky hospodarenia uctovnych obdobi, nie je potrebne ho nejakym sposobom nasilu vyrovnavat a uz vobec nie fyzicky penaznymi prostriedkami. Do danoveho priznania sa uvadza uctovny hospodarsky vysledok na r.100 a ten sa potom upravuje na zaklad dane a v pripade ze neziskova organizacia nema zdanovane vynosy tak by sa mal uctovny hospodarsky vysledok transformaciou na zaklad dane zmenit na 0.
Jenny-jana
24.03.09,11:42
veeelmi pekne Ďakujem, ty si anjel :-)