Mirrrka
22.03.09,14:13
Dobrý deň,
viete mi prosím niekto vysvetlit co znamena SID číslo pri prijímateľoch 2% z daní? Všimla som si že ide o organizácie s rovnakým IČO. Neviete o tom niečo bližšie? Registrovali sa tieto organizácie spoločne naraz alebo pribúdali postupne pod rovnaké IČO?
Dakujem
Hryzko
22.03.09,14:54
Ano niektoré organizácie majú rovnaké IČO a rozdielne SID. Vysvetlím to na konkretnom pripade:
napr. -rodičovské združenia pri ZŠ, MŠ , SŠ - aby mali právnu subjektivitu sú registrované prostredníctnom Slovenskej rady rodičovských združení, ktorá ma svoje IČO. (Neregistrovali sa priamo na Ministerstve vnútra)
Zároveň museli požiadať Štatistický úrad SR v Bratislave o vytvorenie - pridelenie- identifikačného čísla v inej vnútroorganizačnej jednotke - teda v SRRZ. Štat. úrad pridelil každemu RZ - SID .
Toto číslo špecifikuje konrétne RZ na príslušnej škole. tzn, že každe RZ registrovane cez SRRZ, ktoré chce byť príjmateĺom 2 % má odlišné SID. Vo výhlasenií príjmatelov 2 % je ho potrebné uviesť, pretože iba tak sa prostriedky z 2 % dostanú na správnu adresu, a nie na materskú organizáciu..
Mirrrka
22.03.09,15:00
Dakujem pekne za odpoved.
Hladam moznost akoby sa ZŠ kam chodi moja dcera mohla stat co najjednoduchsie prijimatelom. Neviete prosim, da sa este pod tymto zdruzenim registrovat?
Hryzko
22.03.09,15:18
ZŠ nemôže byť prijmateľom 2 % dane z prijmu, ale určite pracuje na Vašej škole RZ, ktoré sa musí zaregistrovať ako občianské združenie v zmysle § 50 odst. 4 zákona o dani z prijmu. Za zdańovacie obdobie 2008 to samozrejme už nie je možné, ale registrácia v tomto roku áno. SSRZ má svoju stránku na internete aj s kontaktami.Určite Vám podajú bližšie informácie.
Mirrrka
22.03.09,15:49
Dakujem.
robin1
15.10.09,10:41
Len dávam do pozornosti, že dnes Parlamentny vybor pre financie, rozpocet a menu na svojom zasadnuti schvalil nasledovne zmeny:

1.Zmeny v mechanizme 2% - skratenie obdobia vylucenia organizacie, ktora si nesplnila povinnost (zverejnenie v Obchodnom Vestniku), zo Zoznamu prijimatelov 2% - namiesto 3 rokov budu organizacie vylucene iba 1 rok.

Dalsim krokom je schvalenie tohto Navrhu v parlamente.

Pekný deň
revik
03.12.09,12:48
Dobry den, kde je tato skutocnost presne zverejnena? Tyka sa to aj organizacii, ktore budu vylucene ako prijmatelia na rok 2010? Vdaka. Este jedna vec, kto mi poradi, ake tlacivo je potrebne pre udelenie SID na Stat. urade, neviete mi povedat, ako dlho trva jeho pridelenie? Vdaka
laczko5o
23.02.11,09:46
Sme OZ - Telovýchovná jednota
...sme poberateľom 2% už viac rokov po sebe

V rámci aktivít Telovýchovnej jednoty máme viac športových oddielov (judo, stolný tenis,...).

Chceli by sme aby 2% percentá mohli prijímať osobitne športové oddiely na samostatné účty.

Dá sa to asi urobiť ako organizačné jednotky, ktoré by mali rovnaké IČO (Telovýchovná jednota) ale rozdielne SID, a teda aj číslo účtu (pre oddiely).

:confused: Kde a čo je však potrebné na pridelenie/registráciu SID?

:confused: A ak by sa samostatné SID vybavilo tento rok, kedy by sme mohli prijímať 2% už na samostatné účty?

Ďakujem.