jankacip
06.07.05,11:40
Ahojte, chcela by som poprosit o radu ohladom pracovnej zmluvy.
Vo výrobe mame zamestnanca, ktorému 20.7.2005 koncí skúsobná doba ( tri mesiace). Majster s nim nie je uplne spokojný, ale chce mu dat este sancu aby ho presvedcil o kvalite svojej práce. Zároven v pripade ze nebude s nim spokojny, musime mu dat dvojmesacnú výpoved a tým pádom bude v nasej firme akoby naviac ( vo výrobe je stanovený pocet ludí na konkretne práce a ten je aj pozorne sledovaný ) - majster bol chorý, tak si ho nemohol v case jeho skusobnej doby preverit a nechce vyvodzovat predcasne uzavery. Poziadal ma o predlzenie skusobnej doby. Lenze to podla ZP nejde. Môj navrh by bol nasledovný: Ukoncíme s ním pracovný pomer v skusobnej dobe, na druhý den uzatvoríme novú pracovnú zmluvy opät s trojmesacnou skusobnou dobou. Je to v poriadku ?

Velmi pekne dakujem.
porfin
06.07.05,09:47
No mne sa to moc nezda... teoreticky by to išlo,ale nevyzerá to dobre. Je však možnosť ho zamestnať na dobu určitú, napríklad 2-3mesiace.
zuzanar
06.07.05,09:48
Keby ste s ním uzatvorili radšej zmluvu na dobu určitú a potom uvidíte? Buď skončí dohodnutou dobou, alebo sa stane zmluvou na dobu neurčitú, ak bude pokračovať ďalej.
jankacip
06.07.05,14:01
Dakujem za odpovede, na "porade" som našla ešte radu aby sa podobná situácia riešila dodatkom k pracovnej zmluve, ktorý by menil bod X: dohodnutý pracovný pomer z doby neurčitej na dobu určitú.
lenkak
06.07.05,14:08
S tým dodatkom by to šlo.