luciask
22.03.09,16:22
Dobrý deň,
mám zopár otázok o vypracovaný mesačného daňového priznania k DPH.

1, refakturujem prepravu, ktorú sme zabezpečili, pre nášho zahraničného partnera /dovoz tovaru na prerábku z AT na SVK/ - vystavila som faktúru za prepravu na nášho odberateľa /je platcom DPH na uzemí AT/, uvádza sa uvedená služba do daňového priznania? Ak áno, do ktorého riadku, ak nie - vedie sa o poskytnutí takýchto služieb nejaký záznam?

2, refakturujem prepravu, ktorú sme zabezpečili pre nášho zahraničného partnera /odvoz hotových výrobkov SVK - AT, ktoré sme pre neho vyrábali/. Uvedená preprava je vyčlenená na faktúre ako samostatná položka. Tovar sme dodávali DDU ... .

3, naša spoločnosť uskutočňuje prerábku istého tovaru /do prerábky, vstupujú aj nové diely, ktoré vyrábame a montujeme/, pre nášho zahr. partnera /je platcom DPH na uzemí AT/. Uvedený tovar, prerábame na uzemí SVK a následne expedujeme do EU. Je to služba? Ak áno spadá to do daňového priznania? Alebo to môžeme brať ako predaj hotových výrobkov /ked tam dávame aj nami novo vytvorené diely/? Ak áno do daňového priznania to samozrejme spadá.

4, čo v prípade, ak vyšlem kolegov a prerábka, resp. montáž sa uskutočňuje v členskom štáte mimo uzemia SR. Je to poskytnutie služby. Spadá do daňového priznania?

Viete mi s tým pomôcť? Vopred ďakujem

Lucia

PS: vopred sa ospravedlňujem, ak podobná tema tu už bola.