Lusssia
22.03.09,15:22
Vyplnam danové priznanie typu "A" pre známeho. Je zamestnaný na trvalý prac. pomer a tiez je SZCO od r.2008, ale nevykázal ziadne príjmy ani výdavky z tejto činnosti. Vyplnam dobre, typ "A"? A este neviem co treba dať do r. 35, nerozumiem, co tam chcú odo mňa.
Zoltán Kovács
22.03.09,14:25
Vyplnam danové priznanie typu "A" pre známeho. Je zamestnaný na trvalý prac. pomer a tiez je SZCO od r.2008, ale nevykázal ziadne príjmy ani výdavky z tejto činnosti. Vyplnam dobre, typ "A"? A este neviem co treba dať do r. 35, nerozumiem, co tam chcú odo mňa.

Ak ako szčo nemal príjmy, a ani nevykazuje stratu, tak správne vyplňaš typ A. Na riadok sa uvádza suma uplatneného živ.poistenia, príspevkov DDS a pod. (pozri §11) za predchádzajúce roky v tom prípade, ak boli porušené podmienky na právo uplatnenia.
Tweety
22.03.09,14:25
Vyplnam danové priznanie typu "A" pre známeho. Je zamestnaný na trvalý prac. pomer a tiez je SZCO od r.2008, ale nevykázal ziadne príjmy ani výdavky z tejto činnosti. Vyplnam dobre, typ "A"? A este neviem co treba dať do r. 35, nerozumiem, co tam chcú odo mňa. Riadok 35: ak si v minulosti uplatňovala NČ ZD, napr. o ŽP a toto poistenie si zrušila, musíš si to do troch rokov od porušenia podmienok v DP dodaniť. Správne vyplníš A.